Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 23.4.2019

Stolní tenis: Český pohár ve Vysokém Mýtě


IMG 6941Ve čtvrtek 5. dubna odpoledne se konalo ve Vysokém Mýtě historicky první kolo Českého poháru ve stolním tenise. Vysokomýtským byl nalosován oddíl z nedaleké Chrudimi, konkrétně TJ Sokol Chrudim, která hraje Divizi, tedy o soutěž výše nežli domácí. Vítěz tohoto utkání se mohl v příští sezóně těšit na nějaký ligový celek. Domácí v sestavě Martin Dvořák, Lukáš Fišer, Martin Synek a Miroslav Herel nastoupili proti sestavě Pavel Šindelář, Jiří Rulík a Václav Tajovský. Hned první zápas ve čtyřhře nabídl velice dramatickou podívanou, kde první set „lehce“ vyhráli domácí, aby další dva sety lehce ztratili. Ve čtvrtém setu odvrátili mečbol a vybojovali rozhodující pátý set, ve kterém dokonce měli tři míče na vítězství, bohužel zkušenější dvojice otočila vývoj a zápas vyhrála. V prvním kole singlu Fišer zaskočil divizního Rulíka aktivní a útočnou hrou a dostal se do vedení 2 : 0 na sety. Zkušený Rulík změnil hru a dostal utkání opět do pátého setu, ve kterém nakonec Fišer udolal soupeře a vyhrál v poměru 3 : 2.

Za srovnaného stavu nastoupil Dvořák proti Tajovskému. Od samého začátku domácí hráč tahal za delší konec a svého protivníka s přehledem porazil 3 : 0. Do dalšího zápasu nastoupil Synek proti nejlepšímu hráči hostů Šindelářovi. Zápas netrval dlouho a po jednoznačném průběhu hostující hráč zvítězil 3 : 0. Opět za vyrovnaného stavu 2 : 2 na zápasy nastoupil Dvořák proti Rulíkovi a byl to možná nejhezčí zápas večera. První set vyhrál v dramatické koncovce Dvořák 14 : 12, jenže hned ve druhém Rulík odskočil již na 8 : 1, ale domácí hráč nesložil zbraně a dokázal snížit až na 10 : 9, ale bohužel poslední míček uhrál chrudimský hráč. Ve třetím setu se bojovalo o každý míček a opět to byl Dvořák, který vyhrál set v nejtěsnějším poměru 13 : 11. Ve čtvrtém setu si domácí hráč vytvořil náskok a byl po celý set lepší a dostal se ke dvěma mečbolům, které ale neproměnil a set prohrál, a tím se zápas dostal opět do pátého setu, kde za pomocí fanoušků, kterých se sešlo skoro až dvě desítky Dvořák urval set 11 : 9 a tím vyhrál 3 : 2. V dalším kole singlů Fišer nestačil na dobře hrajícího Šindeláře. Vyhrál první set 11 : 2, ale ani to na Šindeláře nestačilo. Zápas otočil a zvítězil 3 : 1 na sety. V nejdůležitějším zápase večera proti sobě nastoupili Synek proti Tajovskému. Pokud by se Synkovi povedlo zvítězit, tak vysokomýtští mohli pomýšlet na celkové vítězství. To se bohužel nestalo a ve velmi vyrovnaném zápase Synek prohrál 3 : 2. V posledním zápase Dvořák nastoupil proti Šindelářovi a od samého začátku diktoval tempo hry hostující hráč, který tuto sezónu pravidelně nastupoval za Chrudim ve 3. lize, a nakonec zvítězil nad Dvořákem 3 : 0. V posledních dvou zápasech prohrál Synek s Rulíkem a tečku za utkáním udělal Fišer, když porazil Tajovského 3 : 2. Konečné resumé 6 : 4 pro hráče ze Sokola Chrudim a postup do druhého kola Českého poháru.

 

Zápas okomentoval Lukáš Fišer: „Je vidět, že jsme schopni hrát s týmem, který hraje o soutěž výše a doufám, že příští rok budeme takto bojovat o postup, abychom takový krásný stolní tenis mohli hrát pořád, zejména po této nevydařené sezóně, kde jsem si představoval úplně jiné výsledky a postavení v tabulce. Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na další sezónu.“

 

Děkuji fanouškům, kteří se sešli v opravdu hojném počtu a pro domácí hráče vytvořili fantastickou kulisu. Jsem velice rád, že na zápas přišla i naše mládež, kterou trénujeme, aby viděla, že je stolní tenis krásný sport a že když budou poctivě trénovat, tak dokážou hrát i s týmy jako je Chrudim.

Martin Dvořák

 

Foto Orel Vysoké Mýto

 

IMG 6944 IMG 6941
   
IMG 6945 IMG 6946
   
IMG 6949 IMG 6953