Dnes je sobota 21.7.2018

Kanoistika: Vysokomýtské slalomy a sjezd

Vysokomytske slalomySportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto uspořádal v pořadí již 41. ročník Vysokomýtských slalomů a sjezdu. Za krásného slunečného počasí zde bojovali o vítězství závodníci USK Praha, VS Tábor, VS Litovel, Sl. Hradec Králové, Synthesie Pardubice, Techniky Praha, TJ Semily, TJ Trutnov, KVS Hradec Králové, TJ Třebechovice p. O., TJ Týniště n. O. a SKK Vysoké Mýto.

Z vysokomýtských závodníků se ve slalomu v kategorii C1 dařilo nejlépe Jakubu Šilarovi  (2. místo), mezi žáky ve stejné kategorii obsadil Jakub Zrzavý 7. místo. Mezi kajakářkami se stala v kategorii žaček starších vítězkou Michaela Zedníčková, která bezpečně porazila všechny své soupeřky. V nejpočetnější kategorii kajakářů obsadil mezi muži 2. místo Filip Krejza, mezi staršími dorostenci zvítězil Jan Veniger, na 7. místě mezi staršími žáky se umístil Jakub Zrzavý, mezi mladšími žáky skončil na 9. místě Jáchym Vosmek, jako 10. se umístil ve stejné kategorii Filip Syrový a 14. místo získal Ondřej Kvapil. Jako druzí se v kategorii C2 muži umístili Filip Krejza – Jakub Šilar.

Závod ve sjezdu kategorie C1 muži bezpečně ovládl Daniel Suchánek. Stejně si ve svých kategoriích vedli mezi ženami na K1 Michaela Zedníčková, Jan Veniger mezi staršími dorostenci, v kategorii C2 muži Filip Krejza – Jakub Šilar. Mezi žáky staršími obsadil Jakub Zrzavý 5. místo. Z druhého místa mezi mladšími žáky se mohl radovat Jáchym Vosmek, Filip Syrový obsadil ve stejné kategorii 4. místo a Ondřej Kvapil 5. místo. Mezi veterány obsadil Jiří Veniger 2. místo.

Naše poděkování patří nejen úspěšným sportovcům, ale také Pardubickému kraji a městu Vysokému Mýtu za finanční podporu, která sportovcům umožnila kvalitní sportovní přípravu.