Dnes je neděle 23.9.2018

Michaela Zedníčková dvakrát zlatá na Mistrovství republiky ve sjezdu

MCR 2018 3Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto byl pořadatelem Mistrovství České republiky v dlouhém sjezdu na řece Orlici. Sem byl závod přesunut z řeky Labe kvůli nedostatku vody v přehradě Les Království. Vynikajícího výsledku na něm dosáhla Michaela Zedníčková, která se svou partnerkou Simonou Bundovou z Pardubic zvítězila nejen ve své  kategorii starších žákyň, ale v dalším závodě překonaly i své věkově starší soupeřky a získaly i titul dorosteneckých  mistryň ČR. Míša navíc potvrdila výbornou formu i v závodě kajakářek, kde vybojovala výborné páté místo.

Vysokomýtská kanoistika měla ve startovním poli i další zástupce. V nejpočetnější kategorii kajakářů si dojel mezi staršími dorostenci Jan Veniger pro páté místo, Jakub Zrzavý skončil mezi staršími žáky devatenáctý a špatně si nevedli ani naši mladší žáci Filip Syrový (21. místo), Jáchym Vosmek (23. místo) a Ondřej Kvapil (25. místo). Všichni tito žáčci zde sbírali své první zkušenosti s vrcholnými závody. V kategorii kánoí jednotlivců skončil Jakub Zrzavý mezi staršími žáky třináctý a družstvo kajakářů ve složení Míša Zedníčková, Jakub Zrzavý a Jáchym Vosmek obsadilo velmi solidní deváté místo.