Dnes je středa 19.9.2018

Vítězi Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě jsou Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem

Lipno 2018 2 1Poslední srpnový víkend proběhlo na náročné trati pod lipenskou přehradou finále Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Na programu byl sobotní sprint a nedělní dlouhý sjezd. Dnes již netradičně dlouhý úsek sprintu dal vzpomenout dřívějším dobám, kdy se dvouminutové tratě jezdily naprosto běžně. Start dlouhého sjezdu se po roční odmlce opět posunul pro singlkanoisty, kajakáře a kajakářky nad slalomovou trať. Závody tím zejména v oblasti tzv. " Váňova skoku" nabyly na atraktivitě a to jak pro diváky, tak pro samotné sportovce.

Vysokomýtskou kanoistiku zde reprezentovala trojice závodníků. Skvělý závěr velmi vydařené sezóny měl Daniel Suchánek. Ve své hlavní kategorii na deblkanoi si se svým parťákem, pardubickým Ondřejem Rolencem, dojeli ve sprintu po vítězství v kvalifikaci, kde dosáhli nejlepšího času celého závodního dne, ve finále pro velmi těsné druhé místo. V dlouhém sjezdu pak s přehledem zvítězili.

Těmito výsledky si zajistili spolu se svými největšími soupeři, reprezentačními kolegy, dvojicí Veselý – Rygel dělené první místo v konečném hodnocení celého seriálu Českého poháru 2018. Dan navíc přidal i skvělé 7. místo ve sprintu a 6. Místo v dlouhém sjezdu v kategorii singlkanoistů. Solidně si na singlkanoi vedl i Jakub Šilar, který ve sprintu obsadil 17. místo a v dlouhém sjezdu 15. místo. Jako třetí se do peřejí pustil Honza Veniger na kajaku, který obsadil v obou závodech 30. místo, které znamenalo 15. místo mezi juniory v této kategorii.