Dnes je sobota 15.12.2018

Mistrovství světa WAKO přineslo vysokomýtskému Falconu 3 zlata a 1 bronz

IMG 5121Ve dnech 15. září až 23. září proběhlo v italském Jesolo Lido Mistrovství světa kadetů a juniorů v kickboxu. Z klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto se do reprezentace na toto vrcholné klání nominovali Adam Pánek, Petr Dvořáček, Adam Stráník a Eliška Zemanová. Jako asistenti reprezentačního trenéra kickboxery doprovázeli Josef Zeman a Martin Viktorin st. V rámci mistrovství proběhlo 2 319 zápasů, kterých se zúčastnili zástupci 65 zemí. Česká republika se v silné konkurenci neztratila. S celkovým skóre 4 zlaté medaile, 1 stříbrná a 4 bronzové medaile obsadila v celkovém hodnocení 15. místo. Z toho vysokomýtští kicboxeři získali 3 zlaté a 1 bronzovou medaili.

IMG 0349 kopieHistorický úspěch zaznamenal Adam Pánek ziskem dvou titulů Mistra světa WAKO. Adam dokázal vyhrát v kategorii junioři nad 94 kg v disciplíně Lightcontact, a tyto své kvality potvrdit i v druhé disciplíně Kick Light nad 94 kg. Adam má srdce bojovníka, a i když je vysoký, tak mu nedělá problém být pohyblivý stejně tak dobře, jako o mnoho lehčí bojovníci. Nejen proto si dokázal poradit se všemi soupeři a dotáhnout to na tu nejvyšší možnou metu. Není v České republice doposud žádný junior, kterému by se tento skvělý výsledek podařil.

Dalším obrovským úspěchem bylo vítězství v ringové disciplíně Low Kick. Petr Dvořáček z klubu Falcon dokázal vyhrát tuto disciplínu v kategorii mladší junioři ve váze do 81 kg. Finálový boj mezi šestnácti provazy byl velmi těžký nejen po fyzické stránce, ale i psychicky. Petr nastoupil proti borci z Ruska, a ti se většinou vyznačují velmi dobrým a kvalitním stylem. Petr měl velkou chuť a touhu po vítězství a dokazoval to nejen při bojích o finále. Finálový boj byl velmi tvrdý, nicméně téměř tříměsíční příprava našeho borce vystřelila na tu nejvyšší příčku.

V pořadí třetí velký úspěch zaznamenal Adam Stráník také v ringové disciplíně Low Kick, tentokrát v kategorii starší junioři do 81 kg. Adam se probojoval do semifinále, kde našeho bojovníka dokázal zastavit už jen ruský stroj, který tuto kategorii nakonec celou vyhrál. Adam s Rusem bojoval velmi odhodlaně, ale prohrál na body a získal nakonec bronz.

Čtvrtým a nejmladším bojovníkem z našeho klubu byla Eliška Zemanová. Z mistrovství světa si odváží 5. místo. Eliška bojovala velmi dobře a ve čtvrtfinále ji dokázala o pouhé dva body zastavit německá reprezentantka, která se posléze ukázala jako nejlepší, když vyhrála celou kategorii Points Fighting do 47 kg v kategorii mladších žákyň.