Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Vysokomýtští karatisté na mezinárodním soustředění v Chorvatsku


2018.10 AA spolene foto MSKA CZZačátek října byl pro všechny moderní karatisty velkým svátkem. Na Chorvatském ostrově Veli Lošinj  se konal mezinárodní týdenní seminář asociace Moderního Sportovního Karate (MSKAI) pod vedením zakladatele metodiky MSK Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan. Seminář byl určen pro vysoké pasy,  resp. pro 6. kyu (první zelený pás) a vyšší. Semináře se zúčastnilo téměř 110 karatistů z České republiky,  Slovinska, Německa a Itálie. Vysokomýtský oddíl reprezentovali Martin Čipera, I. Dan; Jiří Trunec, I. Dan;  František Starý, 1. kyu; David Mikeš, 1. kyu; Václav Doubravský, 1. kyu; Kateřina Kučerová, 3. kyu; Barbora  Trtíková, 6. kyu a Luboš Malý, 6. kyu. Role oddílového fotografa se letos zhostila Kateřina Hellebrandová.

 

 

Trénovalo se třífázově. Ranní trénink začínal v 6.30 patnáctiminutovým během na hřiště, kde se pokračovalo v dynamickém tréninku. Trval přibližně 90 minut a byl zaměřen na správnou koordinaci těla při napínání do úderů, točení ramen a boků, správné využívání švihu celého těla a nejen samotné ruky při úderech a nohy v kopech. Následoval běh na pláž a ranní plavání v moři. Poté jsme měli čas na snídani a relaxaci. Dopolední trénink začínal v 11.00 a končil po dvou náročných hodinách. Hlavní náplní druhého tréninku byla sebeobrana. Procvičili jsme si sebeobranné akce při držení, strkání a škrcení útočníkem, včetně následných protiakcí k znehybnění útočníka. Třetí, odpolední trénink začínal v 16.30 a trval také dvě hodiny. Díky velkému počtu karatistů na Adria semináři jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina pokračovala v nácviku sebeobrany s instruktorem sebeobrany s mistrem Míťou. Druhá skupina procvičovala sparingovým způsobem obranu proti útokům z ranního tréninku s následným provedením protiakcí. Závěrečnou fázi odpoledního tréninku bylo vždy procvičování a zlepšování forem (katy). Po odpoledním tréninku následoval běh na pobřeží, kde následovalo kondiční plavání v moři. Chvíle mezi tréninky byly vyplněny regenerací organismu, aktivním odpočinkem a koupáním v moři. Čtvrteční dopoledne bylo slavnostní. Proběhla ceremonie promování nových mistrů karate. Z vysokomýtského oddílu byl promován na první Dan František Starý a David Mikeš. Druhý Dan získal vedoucí oddílu MSK Vysoké Mýto Martin Čipera  a dále také odchovanec vysokomýtského oddílu Josef Král. 

 

Několikadenní trénink vyvrcholil mezinárodním turnajem MSKAI, kde jsme si mohli porovnat své formy  a ověřit si tak technické a bojové schopnosti i se zahraničními přáteli, se kterými si v Čechách nemůžeme své „síly“ poměřit. 

                          
Adria Cup 2018:

Forma:        
Contra Set            Jiří Trunec              18. místo
Contra Set            Václav Doubravský  27. místo
Quarta Set            Kateřina Kučerová   4. místo
Tertia Set              Luboš Malý             12. místo
Tertia Set              Barbora Trtíková     14. místo

Sportovní boj:        
MR – muži hnědí                Václav Doubravský  3. místo
FG – ženy modré a zelené   Kateřina Kučerová   2. místo
                                        Barbora Trtíková      8. místo


Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.
 www.mska.cz/vysokemyto

 Martin Čipera, vedoucí oddílu a trenér oddílu karate SOKOL MSK Vysoké Mýto

 

Foto Kateřina Hellebrandová, oddíl karate Sokol MSK Vysoké Mýto

 

2018.10 AA ipera Martin promovan na II. Dan 2018.10 AA Mike David prmovan na I. Dan2018.10 AA Star Frantiek promovan na I. Dan  
 
2018.10 AA spolene foto VMy