Dnes je čtvrtek 27.6.2019

Vysokomýtský oddíl MSK se zúčastnil podzimního soustředění karatistů v Hanušovicích

2018.10 PS Hanuovice spolene foto oddilu Vysoke Mto 2. vikendO víkendech 20.- 21. října a 27.- 28. října se vysokomýtský oddíl školy Moderního Sportovního Karate (MSK) zúčastnil podzimního celorepublikového soustředění karatistů v Hanušovicích u Šumperka. Seminář s ligovým testovacím turnajem byl zaměřen na zefektivnění technik úderů a kopů a především jejich použití v boji.

Tělocvična umožnila o prvním víkendu rozdělit cvičence podle jejich technické vyspělosti. Oranžové a vyšší stupně si procvičily techniky pod vedením mistra Dalibora Olivy, I. Dan. Skupina žlutých pasů natrénovala a zdokonalila si své základní techniky s důrazem na plyometrické starty a biče v úderu pod dohledem mistra Honzy Radila, II. Dan a mistra Františka Starého, I. Dan.

Druhý víkend jsme se rozdělili do dvou skupin a trénovali jsme techniky speciálního programu „V“. Oranžové a vyšší pasy trénovaly pod taktovkou mistra Dalibora Mrňávka, I. Dan. Druhá skupina bílých a žlutých pasů cvičila pod vedením mistra Martina Čipery, II. Dan.

Následně začal testovací turnaj započítávaný do Ligy MSKA-CZ 2018. Turnaj začal cvičením forem tj. bojem s imaginárním nepřítelem, kde je kladen důraz na ideální techniku. Po formách pokračoval turnaj sparingem – lehčí forma boje pro nižší pasy a sportovním bojem – kumite. Mejťáci si vedli opět znamenitě. A jaké jsou naše výsledky?

Vysledky karate

Celkově vysokomýtský oddíl získal na tomto turnaji jedenáct bodovaných pozic a umístil se tak se ziskem 35 bodů na 3. místě mezi všemi oddíly z celé České republiky.  Tímto turnajem byla ukončena letošní celorepubliková Liga MSKA-CZ 2018, ve které se oddíl z Vysokého Mýta umístil na senzačním 1. místě a v jednotlivcích jsme v kategoriích forem, bojů a absolutní kategorii získali jedno první místo, jedno druhé místo, dvě třetí místa a pět čtvrtých míst.

Při udílení vyšších technických stupňů jsme se mohli radovat spolu členy vysokomýtského oddílu. Michal Čermák obdržel 8. kyu (první oranžový pás), Jan Krbek obdržel 9. kyu (druhý žlutý pás) a Tereza Kopecká, Leona Zeinerová a František Mráz získali 10. kyu (první žlutý pás). Michaela Pešinová obdržela 11 kyu (druhý bílý pás) a současně obdržela I. stupeň (první černý proužek) Dětské přípravky (DP). A nejmladší člen vysokomýtské výpravy, Matěj Kotrba obdržel 9. stupeň DP (první modrý proužek).

Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.