Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 26.6.2019

Vysokomýtští plavci opět trénovali s ikonou českého plavání


Plavci 1 2019V pátek a v sobotu proběhl ve Vysokém Mýtě druhý plavecký MINI kemp pod vedením Květoslava Svobody, bývalého vynikajícího plavce a účastníka tří olympijských her. V plaveckém bazéně předal český rekordman společně s ostravskou trenérkou Petrou Formánkovou našim plavcům mnoho dalších zkušeností, které jim pomohou zlepšit techniku plavání a způsob vedení plaveckého tréninku. Cenné rady získali i naši trenéři Lukáš Novák, Radomil Novotný, Jiří Mašek a David Metelka, kteří je budou předávat svěřencům během každodenní tréninkové rutiny.

 

V rámci dvoudenního kempu absolvovali mladí plavci nejen tři plavecké tréninky, ale také pod vedením reprezentačního trenéra juniorů Adama Kolka suchou přípravu (kondiční trénink a speciální plaveckou rozcvičku), ze které čerpal cenné zkušenosti zejména Jakub Černý, jenž má suchou přípravu ve vysokomýtském klubu na starosti.

 

V pátek večer se všichni trenéři, plavci a jejich rodiče setkali na společné večeři. Bývalý vysokomýtský plavec a radní Jan Lipavský jménem vedení města přivítal hosty, připomněl bohatou tradici plavání ve Vysokém Mýtě a popřál malým plavcům mnoho úspěchů a radosti z plavání. Květoslav Svoboda na závěr pochválil všechny naše plavce za přístup a zlepšení, které pozoroval od říjnového kempu a zdůraznil, že je důležité, aby plavci vnímali svůj sport pozitivně a měli z plavání radost.

Článek a foto Jan Lipavský