Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 17.8.2019

Vysokomýtští karatisté na zimním semináři v Hanušovicích


2019.01 ZS Hanuovice spolene foto oddilu VMyRok 2019 začali vysokomýtští karatisté o víkendech 19. až 20. 1. a 26. až 27. 1. prvním letošním celorepublikovým soustředěním karatistů s ligovým testovním turnajem. Tentokráte vysokomýtský oddíl školy Moderního sportovního karate vyrazil do Hanušovic u Šumperka.

 

Z oddílu se ho zúčastnili: František Starý - I. Dan; David Mikeš - I. Dan; Kateřina Kučerová - 3. kyu; Barbora Trtíková - 6. kyu; Michal Čermák - 8. kyu; Tobiáš Pilař - 9. kyu; Jan Krbek - 9. kyu; Matyáš Votroubek - 10. kyu; Tereza Kopecká - 10. kyu; Michaela Jílková - 10. kyu; Markéta Sůrová - 11. kyu a naši nejmladší karatisté z dětské přípravky: Tommy Zigo a Matěj Kotrba.


První víkend semináře byl svojí náplní speciální. Pod vedením mistra Miroslava Zezulky, VI. Dan, jsme si zopakovali a procvičili prvky plyometrických startů do základních technik úderů, přímých kopů.


Druhý víkend si karatisté zopakovali plyometrické starty a jejich použití v technikách karate. Víkend pokračoval testovním turnajem, skládajícím se ze dvou disciplín - forma a boj (sparing - lehčí forma boje a sportovní boj – kumite). Pro členy vysokomýtského oddílu dopadl velmi dobře.

 

Mezi všemi zúčastněnými oddíly z celé České republiky se náš vysokomýtský oddíl na tomto semináři umístil na 3. místě se ziskem 34 bodů do celostátní Ligy MSKA-CZ 2019.

 

Při udílení vyšších technických stupňů jsme se mohli radovat spolu s Matyášem Votroubkem, který obdržel 9. kyu (druhý žlutý pás). Markéta Sůrová získala 10. kyu (první žlutý pás). Tommy Zigo v rámci Dětské Přípravky (DP) obdržel I. stupeň (první černý proužek) a tím získal 11. kyu v základním programu školy MSKA (druhý bílý pás). V dětské přípravce byl ještě dekorován Matěj Kotrba, který obdržel 11. stupeň DP (první hnědý proužek).

Výsledky vysokomýtských karatistů naleznete ZDE.


Všem úspěšným karatistům gratulujeme a přejeme jim další skvělé výsledky.

Martin Čipera, vedoucí oddílu a trenér oddílu karate SOKOL MSK Vysoké Mýto