Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 17.8.2019

Stolní tenis: Vydařený dvojzápas s plným bodovým ziskem


usti1Ve čtvrtek 14. února se konal předehrávaný zápas, spíše by se dalo říci městské derby, které nakonec skončilo jednoznačnou výhrou domácího týmu Orel Vysoké Mýto „A“.

Orel Vysoké Mýto „A“ – KST SK US Choceň „C“ 10 : 2

Čtvrteční předehrávaný zápas domácí začali výborně, když vyhráli obě své čtyřhry. Zvláště dvojice Fišer - Synek otáčela nepříznivý stav z 0 : 2 na sety na celkových 3 : 2. Toto vedení vysokomýtské hráče posadilo do sedla. V první sérii zápasů prohrál pouze Vojnar s Příhodou. Vedení 5 : 1 již dávalo naději na vítězství. V druhé sérii zápasů prohrál Vojnar s Benešem a vedení 9 : 2 bylo více než komfortní. Závěrečný desátý bod zařídil svému týmu Dvořák po výhře nad Příhodou 3 : 0. Toto vítězství bylo velice důležité, protože nás odpoutalo od týmů na konci tabulky. V sobotu snad potvrdíme dobrý týmový výkon a potrápíme Ústí nad Orlicí.

Body: Dvořák 3,5 b, Synek 3,5 b, Fišer 2,5 b, Vojnar 0,5 b.

 

Orel Vysoké Mýto „A“ – TTC Ústí nad Orlicí „C“  10 : 7

Sobotní odpolední zápas jsme sehráli proti doposavad třetímu týmu krajského přeboru. Soupeř přijel ve velmi silné sestavě: Hájek, Hortlík, Jedlička a prvoligová hráčka Bezdíčková. Naopak my jsme nastoupili v oslabené sestavě, ve které chyběl Fišer se Synkem, a tak je nahradili hráči z „B“ týmu - Sychra s Herelem. Před zápasem by jen velký optimista dokázal věřit v nějaký úspěch, a tak spíš jsme se zaměřili na to, abychom zápas odehráli důstojně. Po úvodních čtyřhrách mohlo svítit na ukazateli skóre 2 : 0 pro domácí, to by ale dvojice Dvořák - Vojnar nesměli pustit vedení 2 : 0 na sety, aby nakonec odešli poraženi 3 : 2. Naopak Sychra s Herelem svoji čtyřhru vyhráli 3 : 2, když otočili z 0 : 2 na 3 : 2. V úvodním kole singlů dokázal vyhrát pouze Dvořák nad Bezdíčkovou a tak byl stav 2 : 4. Když v dalších dvou zápasech prohrál Herel s Hortlíkem a Vojnar v pětisetovém zápase s Hájkem, stav 2 : 6 už byl opravdu hrozivý. Naději dal opět agilní Dvořák, který přetlačil v pětisetovém zápase Jedličku. Sychra si poradil s Bezdíčkovou, Vojnar porazil jedničku týmu Hortlíka a najednou byl stav 5 : 6 pro Ústí nad Orlicí. Bohužel v dalším zápase Dvořák prohrál s Hájkem, ale naštěstí, jak se později ukázalo, to bylo poslední vítězství ústeckoorlických hráčů. Nikdo asi nepočítal s tím, že Herel porazí Bezdíčkovou, se kterou prohrával 2 : 1 na sety, ale po domluvě od spoluhráčů se domácí hráč nadechl ke skvělému výkonu a další dva sety vyhrál celkově 3 : 2, a tím srovnal stav utkání na 7 : 7. Za tohoto stavu jsme si říkali, že remíza by byla velký úspěch, ale co se odehrálo v posledním kole singlů bylo něco neuvěřitelného. Dvořák rozstřílel obranáře Hortlíka 3 : 0, Sychra poprvé porazil Hájka a za stavu 9 : 7 pro domácí nastupoval ke svým zápasům Herel s Vojnarem. Herel hrál s Jedličkou a opět rozhodl pátý set, kde ho precizní hrou vyhrál právě Herel a dal tím vítězný desátý bod. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za bojovnost a skvělé výkony, které nám pomohli se posunou do klidného středu tabulky na 6. místo.

Body: Sychra 3,5b, Dvořák 3b, Vojnar 2,5b, Herel 2,5b.

 

Další dvojutkání nás čeká 9. 3. 2019 na stolech nováčka z Mistrovic a v Moravské Třebové.

Martin Dvořák       

 

usti2 usti3
   
usti usti4
   

Tabulka 19.2.19