Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 17.8.2019

Stolní tenis: Orli přivezli výhru z Mistrovic


Mistr2 kopieV sobotu 9. března se vydal Orel Vysoké Mýto “A“ ve složení Dvořák, Fišer, Synek a Vojnar k utkáním na stoly Mistrovic „A“ a ambiciózní Moravské Třebové, která vloni ještě hrála divizi.

 

TJ Sokol Mistrovice - Orel Vysoké Mýto „A“   4 : 10

Velice důležité utkání čekalo Orly v dopoledních hodinách na stolech nováčka z Mistrovic, ve kterém hraje nejlepší hráč soutěže Petr Nastoupil, jenž má na svém kontě i zápasy ve druhé a třetí lize.  Vítězství pro nás bylo velice důležité, jelikož bychom se odpoutali právě od Mistrovic a týmů ze spodní části tabulky. Úvodní čtyřhry proběhly podle papírových předpokladů. Dvořák s Vojnarem lehce přehráli Valentu s Krejsou, naopak Fišer se Synkem prohráli v pěti setech 3 : 2. Za stavu 1 : 1 v prvním kole singlů Dvořák lehce porazil Krejčího. Fišer obracel utkání ze stavu 0 : 2 na sety na 3 : 2. V pohodě hrající Vojnar porazil Valentu a Synek naopak lehce prohrál s Nastoupilem a stav byl 4 : 2. Ve druhém kole se toho dost událo, nejprve Dvořák porazil Krejsu 3 : 0, ale Fišer nečekaně prohrál s domácím Valentou 3 : 2. V dalším zápase nastoupil Vojnar proti domácí jedničce Nastoupilovi, kterého už doma porazil. Od prvního do posledního míčku to byl neuvěřitelný zápas plný krásných výměn a nakonec Vojnar slavil vítězství 3 : 2 na sety, když poslední set vyhrál nejtěsnějším poměrem 11 : 9. Vedle na stole vyhrál Synek nad Krejčím taky 3 : 2 na sety a stav utkání byl již 7 : 3 pro Vysoké Mýto. Naštěstí již v předposledním kole jsme zápas ukončili. Dvořák porazil Valentu, když za stavu 2 : 2 na sety odvracel mečbol za stavu 10 : 9, aby otočil nakonec ve svůj prospěch na 12 : 10 a zápas vyhrál. Fišer prohrál s Nastoupilem, ale Vojnar se Synkem své zápasy vyhráli shodně 3 : 1. Konečný stav 10 : 4 pro Vysoké Mýto byl nečekaný, ale naprosto zasloužený.

 

Body: Dvořák 3,5 b, Vojnar 3,5 b, Synek 2 b, Fišer 1 b.

 

TJ Slovan Moravská Třebová „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“   10 : 4

Toto utkání se bohužel nepovedlo, protože jsme se nedokázali dostat na vítěznou vlnu z dopoledne. Když Fišer se Synkem vyhráli nad Maděrou s Palatkou, byl stav po úvodních čtyřhrách 1 : 1. Po prvním kole singlu byl 3: 3, když své zápasy vyhráli Fišer s Vojnarem a naopak Synek s Dvořákem prohráli. Od tohoto stavu jsme již přidali pouze jeden bod zásluhou agilního Vojnara, který porazil Palatku.  Výsledek utkání 10 : 4 byl krutý, bohužel odpovídal rozdílu hráčů, protože domácí využili letité zkušeností nabyté ve vyšší soutěži.

 

Body: Vojnar 2 b, Fišer 1,5 b, Synek 0,5 b

 

Poslední domácí dvojutkání čeká Orel Vysoké Mýto 30. 3. 2019 s týmy Ústí „C“ a Lanškrounem.

Text a foto Martin Dvořák

 

Mistr 2019 kopie Mor Teb
   
Mistr4 kopie
 
tabulka