Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 14.7.2020

Projekt sportovního klubu CykloBendl zaměřený na děti získal grant díky přízni hlasujících


TescoMiloslav Krýda z cyklistického klubu CykloBendl převzal ve vysokomýtském obchodním domě Tesco poukázku na 30 tisíc korun určených na projekt Pojeď s námi na kolo!, který je součástí cyklistické akce pro děti nazvané Hledá se vítěz. Od zákazníků, kteří se v tomto obchodě hlasování zúčastnili, obdržel CykloBendl téměř 4 800 hlasů. Slavnostního předání poukázky se za město Vysoké Mýto zúčastnila radní Blanka Kysilková. „Jsme rádi, že Tesco a jeho nadační fond finančně podporují projekty neziskových organizací. Vážíme si podpory všech lidí, kteří přispěli k prvnímu místu projektu CykloBendlu,“ řekla radní Kysilková. O letošní grant se v České republice ucházelo přes 900 projektů. Uspěla z nich necelá třetina. V minulých letech Tesco podpořilo projekty vysokomýtských základních škol.  

 

Projekt Pojeď s námi na kolo! je určený pro malé cyklisty z Vysokého Mýta a okolí. Napomáhá zvýšit znalosti dětí o pravidlech silničního provozu a zlepšit jejich schopnosti v ovládání kola. Děti si také prakticky vyzkouší první pomoc a ošetření častých cyklistických poranění.

 

Program společnosti Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme je zaměřený na podporu lokálních neziskových a příspěvkových organizací. Zákazníkům dává jedinečnou možnost zvolit si jeden ze tří projektů, které podporují společenský život ve svém okolí. Grant obdrželo 270 neziskových či příspěvkových organizací, tři v každém regionu. Výše výherního grantu pro 1. místo je 30 000 Kč, pro 2. místo 16 000 Kč a pro 3. místo 10 000 Kč. Zúčastnit se mohou neziskové organizace s činností v oblasti sociální a humanitární, vzdělávání, kulturní, zdravotní, ochrana lidských práv, ochrana životního prostředí, péče o ohrožené a znevýhodněné děti a mládež.