Dnes je pondělí 19.8.2019

Stolní tenis: Tým "A" zažil nejúspěšnější sezonu za posledních šest let

Zamb 1V sobotu 6. dubna se vydalo Vysoké Mýto “A“ ve složení Dvořák, Sychra, Herel a Vojnar k posledním utkáním v této sezóně na stoly Žamberku „A“ a Orla Orlice „A“.

TJ Sokol Žamberk „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“   10 : 4

V úvodních čtyřhrách se vysokomýtským vůbec nedařilo. Dvořák s Vojnarem lehce prohráli se Souradou a Broklem. Na vedlejším stole Sychra s Herelem promarnili dva mečboly a prohráli 12 : 10 v pátém setu. Hned v prvním kole singlu mohl Sourada, jeden z nejlepších hráčů krajského přeboru, navýšit skóre, ale proti němu stál Dvořák, který si naprosto perfektně načasoval formu a celý zápas tahal za delší konec.

Zápas vygradoval v posledním setu, kdy za stavu 10 : 9 Dvořák skvělým úderem ukončil utkání, čemuž domácí hráči a fanoušci ani nechtěli věřit. Během tohoto zápasu se vedle vystřídaly tři zápasy, ve kterých Vojnar porazil Brokla, Sychra prohrál se Suchomelem a Herel porazil po koncentrovaném výkonu Schreibera. V druhém kole singlů se opět dařilo Vysokému Mýtu. Dvořák a Vojnar v poklidu vyhráli. Sychra v zápase se Schreiberem již prohrával 2 : 0 na sety, ale po vyhecování od spoluhráčů se nadechl k heroickému výkonu a otočil zápas na 3 : 2. Herel prohrál v krásném zápase s domácí jedničkou Souradou až po tuhém boji v pátém setu, ve kterém měl domácí hráč více štěstíčka. Už ve třetím kole singlů jsme utkání ukončili. Dvořák opět nedal šanci Suchomelovi, Vojnar porazil Schreibera a Sychra poprvé v mistrovských soutěží porazil v krásném zápase Souradu. Vítěznou tečku celého utkání dal Herel, když lehce udolal Brokla.

Body: Dvořák 3 b, Herel 2 b, Sychra 2 b, Vojnar 3 b.

Orlic3Orel Orlice „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“   10 : 6

V odpoledním utkání již nám o nic nešlo, jelikož jsme si zajistili 6. místo v krajském přeboru. Už nás nikdo nemohl v tabulce přeskočit, a ani my jsme nemohli už nikoho předběhnout. V zápasech jsme udělali změnu. Do čtyřher nastoupil Dvořák s Herelem, kteří svůj zápas prohráli. Sychra s Vojnarem naopak vyhráli, když porazili jednu z nejlepších dvojic Hubálka s Adamcem 3 : 1 na sety. Hned v úvodním zápase Dvořák narazil na čtvrtého hráče krajského přeboru Adamce. Domácí počítali s jasným bodem, protože ho vysokomýtský hráč ještě nikdy neporazil. Na to museli rychle zapomenout. Dvořák od samého začátku Adamce zásoboval nechytatelnými údery a za stavu 2 : 0 na sety a celkových 10 : 6 se Adamec vzdal. Jirka Vojnar musel otáčet v zápase s Lukášem Adamcem stav z 0 : 2 na sety na celkových 3 : 2. Sychra ve vyhroceném zápase prohrál s agilním Kolomým po velkém boji 11 : 8 v pátém setu a bohužel to odnesla Vaškova pálka. Míra Herel prohrál s Hubálkem 3 : 1 na sety. Za stavu 4 : 3 pro Vysoké  Mýto navýšil skóre Dvořák, když přestřílel domácího Lukáše Adamce 3 : 0. Utkání se bohužel zlomilo hned v dalším zápase, kde místo aby Vojnar navýšil vedení na 6 : 3, tak prohrál v napínavé koncovce pátého setu 12 : 10. Od té doby domácí hráči začali otáčet vývoj utkání, Dokázali bodovat už pouze Dvořák po výhře nad Kolomým a Herel nad Lukášem Adamcem. V dalších zápasech prohráli postupně Sychra, Vojnar, Herel i Dvořák.

Body: Dvořák 3 b, Herel 1 b, Sychra 0,5 b, Vojnar 1,5 b.

Tato sezóna v krajském přeboru byla nejúspěšnější za posledních 6 let, kde se vždy spíše hrálo o záchranu. Tento rok se stabilizovala osa týmu v podání Dvořák, Vojnar a Fišer. Výborně nás doplňovali hráči z B-týmu - Míra Herel, Václav Sychra a Martin Kučera, kteří byli plnohodnotnou náhradou a vždy bodově pomohli. Doufejme, že příští sezóna bude ještě o pár míst lepší.