Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 5.6.2020

Kanoistika: Úspěšný vstup do nové sezony


Silar 26.4.2019Úspěšně vstoupili do nové sezóny kanoisté SKK Vysoké Mýto, kteří po náročné zimní přípravě absolvovali několik postupových závodů. Čtveřice žáků se nejprve zúčastnila sjezdů na řece Svitavě. Mezi staršími žačkami na kajaku nejlepšího času v obou závodech dosáhla Michaela Zedníčková a s převahou zvítězila. Výborně  si vedl mezi staršími  žáky i Jakub Zrzavý, který obsadil druhé místo. Mezi mladšími žáky se na pátém místě  umístil Filip Syrový, šesté místo obsadil Ondřej Kvapil.

 

V následujících závodech na řece Moravě v Hanušovicích za účasti reprezentačních družstev dospělých a juniorů ČR pokračovali naši závodníci  v dobrých výkonech a i zde získali medailová umístění: C 1 muži  3. místo Daniel Suchánek, C 2 muži 3.místo Filip Krejza – Jakub Šilar, K 1 začky starší  3. místo Michaela Zedníčková, K 1 žáci mladší 3. místo Filip Syrový. 

 

Dalšími ze závodů kterých jsme  se zúčastnili, byly sjezdy na Sázavě. I zde se našim závodníkům dařilo. Mezi muži na C 1 se na 2. místě prosadil Daniel Suchánek, stejnou pozici  obsadili  Filip Syrový mezi mladšími žáky a Michaela Zedníčková v kategorii starších žákyň, 3. místo obsadil na kajaku žáků mladších Ondřej Kvapil.

 

Posledními ze série přípravných závodů byly čtyři Dolnostudénské sjezdy.
Výborný  výkon zde podali především Michaela Zedníčková – 1. místo žačky starší, Filip Syrový – 1. místo K 1 žáci mladší. Daniel Suchánek obsadil  3. místo C 1 muži a Ondřej Kvapil 3. místo K 1 žáci mladší.

Text a foto Luděk Roleček