Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 28.2.2020

Kanoistika: První část nominace na výbornou


Suchanek RolecŘeka Kamenice se stala dějištěm prvních dvou závodů ze seriálu Českých pohárů 2019. Na technicky velmi náročné, ale krásné trati, se kromě pohárových bodů rozdělovaly také první body do nominace na mistrovství Evropy, které se za necelý měsíc uskuteční ve slovinském Bovci. Své dva zástupce zde měli i vysokomýtští kanoisté. Již v sobotním závodě naznačili loňští mistři ČR Daniel Suchánek (Vysoké Mýto) – Ondřej Rolenc (Pardubice), že i letos budou patřit k nejlepším, když v obou dnech pokořili všechny své reprezentační kolegy a kategorii C2 tak suverénním způsobem ovládli.

 

Danielu Suchánkovi se dařilo i na kánoi jednotlivců, kde v sobotu získal vynikající 4. místo se ztrátou pouhé sekundy na třetího Marka Rygla. V nedělním závodě pak svoje umístění ještě vylepšil a skončil na 3. místě.  Velmi solidní výkon podal po roční odmlce zapříčiněné pracovními důvody i náš druhý zástupce na C1 Jan Jílek, který se v sobotním závodě umístil na 17. místě a v neděli na 16. místě.

 

Tento víkend bude pokračovat série Českých pohárů závody na řece Otavě pod Čenkovou Pilou, a proto se těšíme na další výsledky našich borců.

Luděk Roleček

Foto Aleš Berka

 

Záznam České televize ZDE.

 

Titulní fotografie Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc na trati závodu  

 

Jilek Suchanek
Jan Jílek Daniel Suchánek