Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 28.2.2020

Daniel Suchánek si zajistil dvojnásobnou nominaci na Mistrovství Evropy


Foto4Poslední dubnový víkend se na řece Otavě konal další podnik Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě, ve kterém se rozdělovaly poslední body do nominace na Mistrovsví Evropy ve slovinském Bovci. Na programu byly dva závody ČP, prestižní MČR družstev a součástí nedělního závodu bylo rovněž MČR do 23 let. Skvěle se opět předvedl Daniel Suchánek, jenž si sobotním třetím místem zajistil reprezentační dres mezi singlkanoisty. V neděli navíc dokázal porazit loňského stříbrného medailistu z Mistrovství světa Marka Rygela a druhým místem potvrdil svou letošní vzrůstající formu. Společně s pardubickým Ondřejem Rolencem také s přehledem ovládli nominaci mezi deblkanoisty, když dokázali společně zvítězit ve všech čtyřech nominačních závodech. Oba si tak zajistili dvojnásobnou nominaci v kategoriích C2 muži a C1 muži.


V závodech se ovšem neztratili ani další vysokomýtští sportovci. Za zmínku stojí 13. místo kajakáře Jana Venigera v MČR U23 a 11. místo deblové posádky Krejza-Šilar v ČP. Mezi singlkanoisty nás dobře reprezentovali Jakub Šilar (14. místo) a Jan Jílek (21. místo). Filip Krejza skončil v nejpočetnější kategorii kajakářů na solidním 23. místě. V MČR družstev se nejvíce dařilo singlířům a trojce Jílek - Šilar – Suchánek dojela po bojovném výkonu na nepopulárním, ale výborném čtvrtém místě. Smůlu měli v závodě družstev naši deblkanoisté. Po velmi dobrém začátku aspirovali na jednu z medailí, došlo však k nešťastnému zvrhnutí posádky Krejza – Šilar a bylo po nadějích.


Sbírat zkušenosti přijela na trať pod Čeňkovou Pilou i naše omladina. Michaela Zedníčková skončila mezi dospělými kajakářkami na 26. místě a třetím místem mezi žačkami staršími naznačila, že se s ní letos v druhé nejmladší kategorii bude muset počítat. Ostudu neudělal ani Jakub Zrzavý a jako sedmý žák skončil mezi dospělými kajakáři na 51. místě. Pro nejmladšího Ondřeje Kvapila to byla první zkušenost s takto náročnými peřejemi, ale přes počáteční nejistotu si s nimi výborně poradil.

 

Z výsledků:                                                                                                                          

Český pohár
C1: Daniel Suchánek 3. a 2. místo, Jakub Šilar 14. a 14. místo, Jan Jílek 21. a 22. místo
K1 ženy: Michaela Zedníčková 26. a 30. místo
K1 muži: Jan Veniger 25 .a 24. místo, Filip Krejza 27. a 23. místo, Jakub Zrzavý 55. a 51.místo
C2 muži: Suchánek - Rolenc 1. a 1. místo, Krejza - Šilar 13. a 11. Místo

MČR U23
K1 muži: Jan Veniger 13. místo

MČR družstev
3xC1: Jílek, Šilar, Suchánek 4. místo
3xK1: Zedníčková, Krejza, Veniger 13. místo
3xC2: Krejza - Šilar, Suchánek - Kutlvašr, Jílek - Veselý (D. Kounice) 5. místo

Záznam České televize ZDE a na YouTube ZDE.

Luděk Roleček

 

Foto: Aleš Berka, Jakub Šilar

 

Foto1  Foto2 
Ondřej Kvapil    Michaela Zedníčková při tréninkové jízdě
 Foto3  Foto6
   
Jakub Zrzavý Družstvo singlkanoistů Suchánek - Šilar - Jílek
 Foto 5  
   

 

 

při tréninkové jízdě