Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 26.5.2020

Stolní tenis: Orel Vysoké Mýto vybojoval pozici náhradníka Českého poháru


foto 22.10 1Tým Orla Vysoké Mýto se 5. května zúčastnil Českého poháru v Litomyšli. V sestavě Dvořák, Vojnar, Fišer a Herel se stolní tenisté pokusili postoupit do dalšího kola. V cestě jim stála čtyři družstva: TJ Jiskra Heřmanův Městec, TJ Lanškroun, Hlinsko a Sokol Chrudim. Český pohár je součást mistrovské soutěže s tím rozdílem, že se hraje pouze v tříčlenných družstvech.

 

Orel Vysoké Mýto – Heřmanův Městec  5 : 2

V prvním utkání jsme se střetli s mladíky z Heřmanova Městce. Je vidět, že Městec bude v budoucnu mít kde brát dobré hráče, jelikož kluci hráli velmi srdnatě a nedali nic zadarmo. Náš tým zásluhou Vojnara a Fišera zvítězil.

 

Orel Vysoké Mýto – Hlinsko 0 : 5

V dalším utkání jsme provedli změnu a místo Dvořáka šel do utkání Herel. Přesvědčili jsme se, že hráči, kteří okupují střed divizní tabulky jsou momentálně herně trošičku jinde. Škoda zápasu Jirky Vojnara, který měl s Koskem za stavu 2 : 2 na sety asi dva mečboly, které bohužel neproměnil.

 

Orel Vysoké Mýto – Sokol Chrudim 5 : 3

Další divizní tým na nás čekal ve třetím utkání, a pokud jsme se chtěli ještě udržet v boji o postup, tak jsme museli bezpodmínečně zvítězit. V první sérii jsme vedli 2 : 1. Svá utkání vyhráli Vojnar s Fišerem. Po dalším kole zápasů byl stav 3 : 3. Vyhrál pouze Vojnar, a tak se šlo do rozhodujícího kola, kde svůj zápas vyhráli Dvořák a Vojnar. 

 

Orel Vysoké Mýto – TJ Lanškroun  0 : 5

V posledním utkání nám nevyšel los utkání, jak jsme chtěli, a navíc jsme vystřídali. Místo Fišera zaskočil Herel. Lanškroun s námi naložil tak, jak nakládal s týmy po celý den: nedal nám vůbec šanci.

 

Celkovým vítězem prvního stupně Českého poháru se stal po zásluze Lanškroun, který za celý den ztratil pouze jeden zápas a suverénně vyhrál. Na druhém místě bylo nejvýše nasazené Hlinsko. Tyto dva týmy si tak zajistily právo v dalším stupni Českého poháru. Na třetím místě skončil celek Orla Vysoké Mýto a stává se tak prvním náhradníkem. Na čtvrté pozici skončilo družstvo Sokol Chrudim a na posledním místě Heřmanův Městec.

Martin Dvořák