Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 5.6.2020

Z plaveckého deníku


Plavci foto Barbora NovotnaJe polovina května. Kromě příslibu teplého počasí a prvních letošních jahod se smetanou se také blíží vyvrcholení plavecké sezóny. Přechází se na kratší, intenzivnější tréninky, zvyšuje se rychlost, výbušnost a piluje technika. Trenéři společně s plavci pečlivě vybírají závody, na kterých otestují své schopnosti. Zbývá jediná otázka: Kdo se kvalifikuje na Mistrovství republiky? Čí úsilí bude odměněno medailí?

Během napjatého čekání si můžeme alespoň zrekapitulovat největší letošní úspěchy. Ti nejmenší (ročníky 2008 - 2010) prožili první závody své plavecké kariéry. Konkurence je nezastrašila a z celkových šesti víkendů vybojovali devět zlatých, čtrnáct stříbrných a pět bronzových medailí. Gratulujeme!

 

Ani starší se nenechali zahanbit. Dlouhé hodiny tréninku nakonec přinesly své ovoce a plavci získali 21 zlatých medailí, 13 stříbrných a 14 bronzových. Jen tak dál!

 

Titul nejdůležitějšího závodu čtvrtletí zatím připadá na Mistrovství ČR v dálkovém plavání, letos v pražském bazéně Podolí. Této vrcholné soutěže se zúčastnili Justýna Mašková, Hanka Venigerová, Terka Víchová, Tomáš Winkler, Adam Novotný, Vojta Seidl a Dan Spilko. Tomáš Winkler s Adamem Novotným si dokonce došli pro stříbrnou medaili.

Držíme palce do krajských a republikových závodů!

Barbora Novotná