Dnes je pátek 18.10.2019

Mladí kanoisté úspěšní na Mistrovství ČR

foto2Uplynulý víkend se v Černošicích na řece Berounce konalo Mistrovství ČR a Český pohár žáků a dorostu ve sjezdu na divoké vodě. Závodú se velmi úspěšně zúčastnila i početná výprava nejmladších sportovců z SKK Vysoké Mýto. Nejlépe se  zde vedlo Michaele Zedníčkové, která potvrdila svoji velmi dobrou výkonnost a excelovala hned ve dvou kategoriích. V prestižním závodu kajakářek vybojovala mezi staršími žačkami senzační bronzovou medaili z MČR i ČP a na deblkanoi dokázala společně s pardubickou Laurou Žďárskou dopádlovat pro titul Mistryň ČR. Tato dvojice navíc dojela druhá i v sobotním MČR dorostu a první v ČP.

Další, kdo předváděl výborné výkony ve dvou kategoriích, byl Ondřej Kvapil, který dokázal mezi mladšími žáky v sobotním ČP zvítězit na singlkanoi a se svým parťákem Jáchymem Vosmekem i na deblkanoi. V nedělním MČR ovšem zaváhal v úvodní pasáži pod jezem, kde se zvrhl a byl nucen předvést eskymácký obrat. Stíhací jízdou a bojovným výkonem si však dokázal dopádlovat pro stříbrnou medaili. Na stejné umístění pak dosáhli také s Jáchymem Vosmekem na deblkanoi. Bronzovou medaili vybojovalo mezi mladšími žáky družstvo kajakářů ve složení Vosmek - Kvapil - Syrový. Velmi dobré výkony předvedli i další naši závodníci. Jakub Zrzavý obstál v silné konkurenci starších žáků a dojel si pro 12. místo v ČP a 13. místo v MČR. Mezi mladšími žáky si nejlépe na kajaku vedl Filip Syrový, který v sobotu skončil sedmý a v nedělním MČR žáků devátý. Ve stejné kategorii skončil Jáchym Vosmek na 17. a 16. místě. Sbírat zkušenosti s velkými závody přijeli i naši nejmladší. Matěj Kotrba a Václav Voříšek si s tratí  poradili dobře, a každou jízdou se zlepšovali.

Výsledky vysokomýtských závodníků:

Mistrovství ČR dorostu
C2 ženy (dm) - 2. místo Michaela Zedníčková - Laura Žďárská (Pce)
K1 ženy (dm) - 9. místo Michaela Zedníčková

Mistrovství ČR žáků
C2 ženy (žs) - 1. místo Michaela Zedníčková - Laura Žďárská (Pce)
C2 muži (žm) - 2. místo Kvapil - Vosmek
C1 muži (žm) - 2. místo Ondřej Kvapil
K1 ženy (žs) - 3. místo Michaela Zedníčková
3xK1 muži (žm) - 3. místo Vosmek - Kvapil - Syrový
K1 muži (žs) - 13. místo Jakub Zrzavý
K1 muži (žm) - 9. místo Filip Syrový, 16. místo Jáchym Vosmek, 21. místo Matěj Kotrba, 22. místo Václav Voříšek
3xK1 muži (žs) - 7. místo Kotrba - Zrzavý - Zedníčková
3xC2 - 5. místo Vosmek - Kvapil, Syrový - Zrzavý, Bek (Týniště) - Zedníčková

Český pohár žáků

C1 muži (žm) - 1. místo Ondřej Kvapil

C2 muži (žm) - 1. místo Ondřej Kvapil – Jáchym Vosmek                                                                                      K1 ženy (žs) - 3. místo Michaela Zedníčková

K1 muži (žm) – 7. místo Filip Syrový 17. místo Jáchym Vosmek, 21. místo Matěj Kotrba, 22. místo Václav Voříšek          K1 muži (žs) - 12. místo Jakub Zrzavý