Dnes je neděle 17.11.2019

Kanoisté úspěšní na Českém poháru ve sjezdu na divoké vodě v České Vrbně

Michaela ZedníčkováSezona kanoistů na divoké vodě se přehoupla do své druhé poloviny a na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném se jako každoročně uskutečnil 7. a 8. 9. Český pohár ve sprintu, MČR dospělých a MČR oddílových družstev (17. – 18. 8. 2019). Na lehčí pasáži USD současně probíhaly závody ČP žáků, ve kterých si výborně vedli i nejmladší závodníci vysokomýtského oddílu kanoistiky. Vítězi svých kategorií se stali Michaela Zedníčková - Laura Žďárská (C2 žačky starší), Ondřej Kvapil - Matěj Kotrba (C2 žáci mladší) a Ondřej Kvapil (C1 žáci mladší). Michaela Zedníčková navíc přidala další umístění na stupních vítězů, když obsadila 3. místo v nabité kategorii K1 žaček starších.

Mezi dospělými atakoval nejvyšší příčky Daniel Suchánek, který s pardubickým Ondřejem Rolencem obsadil při nedělním MČR ve sprintu 3. místo a připsal si další důležité body do nominace pro nadcházející Mistrovství světa ve sprintu ve španělském Seu d’Urgell.

Další skvělý výsledek zapsalo družstvo singlkanoistů ve složení Jílek – Suchánek – Šilar, která obsadila při MČR družstev krásné 5. místo. Družstvo deblkanoistů ve složení Slanina - Jílek, Krejza - Šilar, Zedníčková - Suchánek obsadilo 6. místo a družstvo kajakářů ve složení Krejza - Veniger - Zrzavý obsadilo 9. příčku.

Vysokomýtské sjezdaře bude nadcházející týden čekat poslední série ČP a MČR v klasickém sjezdu, a to na jedné z nejtěžších tratí v Evropě a kanoistickém ráji pod Lipenskou přehradou.

ČP žáků dlouhý sjezd:

C2 žačky: 1. místo Zedníčková - Žďárská (Pce)

C1 žáci mladší: 1. místo Kvapil; C1 žáci starší: 7. místo Zrzavý

C2 žáci mladší: 1. místo Kvapil - Kotrba

K1 žačky starší: 3. místo Zedníčková

C1 žačky starší: 4. místo Zedníčková

K1 žáci mladší: 6. místo Syrový, 7. místo Kvapil, 13. místo Kotrba, 18. místo Voříšek

K1 žáci starší: 16. místo Zrzavý