Dnes je sobota 23.11.2019

Stolní tenis: Dvořák s Herelem úspěšní na okresních přeborech v Ústí nad Orlicí

Dvořák s Herelem na okresních přeborechV pondělí 28. října se konaly okresní přebory mužů a žen v herně na „Kopečku“ v Ústí nad Orlicí. Zaregistrovaných mužů bylo celkem dvacet a žen pouze čtyři. Vysoké Mýto reprezentovali Martin Dvořák a Miroslav Herel. Po základních skupinách, které Dvořák s Herelem vyhráli, začal turnaj čtyřher. Jako druzí nasazení měli první kolo volné a byli nasazeni přímo do čtvrtfinále, kde se utkali s dvojicí Šmajzr - Procházka. Vyrovnaný zápas byl pouze v prvním setu, ale v dalším průběhu utkání již vysokomýtská dvojice potvrdila své nasazení a vyhrála.

V semifinále ji čekal tuhý boj s dvojící Sourada - Geldner. Velice houževnatá dvojice vyhrála první set. Úvod druhého setu ale patřil orlům, kteří se dostali až do vedení 7 : 0, set si pohlídali a srovnali na 1 : 1. Bohužel ve třetím setu se opakoval průběh toho prvního a opět  prohráli o tři míčky. Další dva sety ale patřily vysokomýtským, a tak slavili své první finále na okresních přeborech, kde se utkali s domácí dvojící Svojanovský - Krupa. Tento zápas byl opravdu vrcholem turnaje čtyřher. Diváci viděli krásný zápas plný dlouhých výměn a zvratů. Dvořák s Herelem vyhráli první set 11 : 4 a nic nenasvědčovalo, že by domácí kladli odpor, ale po poradě s trenérem začali měnit podání. Tím soupeře zaskočili a otočili na 2 : 1. Čtvrtý set orlové vyhráli celkem v pohodě a musel tak rozhodnout poslední pátý set. Ten začali skvěle a dostali se do vedení 3 : 0, ale mladí protivníci otočili. Za stavu 5 : 3 se točily strany. To byl klíčový moment pátého setu, kdy orli hlavně takticky dobře zahráli a za stavu 10 : 8 se dostali k prvnímu mečbolu. Hned ten první proměnili a mohli tak slavit zisk premiérového titulu „Přeborníci okresu“ ve čtyřhře.

Po odehrání čtyřher se naplno rozjela soutěž jednotlivců. V osmifinále se utkal Dvořák a vyhrál s Jančarem z Lanškrouna. Herel se utkal v osmifinále s Jányšem z Lanškrouna a byl to zápas plný krásných výměn. Jányš prokázal více zkušeností hlavně v koncovkách setů a vyhrál 3 : 1 na sety. Jako poslední zástupce Orla Vysoké Mýto tak zůstal Dvořák, který se utkal ve čtvrtfinále s domácím hráčem Hrdinou. V úvodních dvou setech si Hrdina nedokázal poradit se servisem. Ve třetím setu Hrdina vykřesal jiskřičku naděje, když vyhrál v koncovce setu 12 : 10. Hned v tom dalším Dvořák potvrdil dominanci a set i zápas dotáhl do konce a mohl slavit první své semifinále na přeborech.

V semifinále se Dvořák utkal s domácím Slavíčkem, který byl v turnaji nasazen jako číslo jedna. Vysokomýtský hráč začal nebojácně a vyhrál první set, ale jak vyhrál první, tak mnohem rychleji prohrál ten druhý. Třetí set byl velice vyrovnaný, kde se rozhodovalo až v dlouhé koncovce, kterou pro sebe Dvořák urval 16 : 14 a ujal se vedení 2 : 1 na sety a měl tak do finále blíže. Začátek čtvrtého setu vysokomýtský hráč začal skvěle a vedl 4 : 0 a 5 : 1. Bohužel ani toto vedení nestačilo a Slavíček otočil a srovnal tak na 2 : 2 na sety. Zápas tak musel rozhodnout pátý set, ve kterém se oba hráči přetahovali až do stavu 9 : 9, kde Dvořák šel podávat a nečekaným servisem si došel pro první mečbol a byl tak jediný míček od finále. Velice vypjatou chvilku Dvořák nezvládl a Slavíček odvrátil, a navíc udržel pevnější nervy v koncovce a díky zkušenostem ze 3. ligy si došel pro výhru. Martin Slavíček nakonec celé okresní přebory vyhrál, když ve finále nedal sebemenší šanci Jányšovi z Lanškrouna. Martin Dvořák tak nakonec bral třetí místo a díky výhře ve čtyřhře se stal nejúspěšnějším hráčem přeborů.