Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 13.8.2020

Stolní tenis: Po vítězných sobotních utkáních je A tým na 2. místě tabulky


TJ Sokol Česká Třebová „B“ -  Orel Vysoké Mýto „A“První listopadový víkend odehrál Orel Vysoké Mýto “A“ své druhé venkovní dvojutkání v sezóně na stolech České Třebové a Svitav.

TJ Sokol Česká Třebová „B“ -  Orel Vysoké Mýto „A“  6 : 10

V ranním utkání čekal orly soupeř z chvostu tabulky, nicméně jeho posílená sestava, která proti vysokomýtským nastoupila, chtěla bodovat. Hned úvodní čtyřhry ukázaly, že utkání bude velice vyrovnané, a tak se rozhodovalo v pátých setech. Hýbl s Fišerem již vedli 2 : 0 na sety, ale svůj zápas nakonec prohráli v pátém setu. Naštěstí na vedlejším stole Dvořák s Vojnarem v pátém setu vyhráli.

Za stavu 1 : 1 nastoupili v prvním kole singlu Jirka Vojnar proti Petru Wávrovi. Zápas byl poměrně rychlý, Jirka vyhrál 3 : 0. Na vedlejším stole Dvořák prohrál s Plívou 3 : 2. Nečekanou prohru si na svá bedra připsal Hýbl, když prohrál se Steinmetzem. Ve skvělé formě se ukázal Lukáš Fišer, který nedal šanci domácí jedničce Pavlu Wávrovi a porazil ho 3 : 0. Za vyrovnaného stavu 3 : 3 nastala opět tahanice o každý bod. Dvořák s Fišerem svoje zápasy vyhráli. Vojnar s Hýblem na ně bohužel nenavázali a své zápasy prohráli.  Za nerozhodného stavu 5 : 5 se utkání začalo lámat. Dvořák porazil třebovskou jedničku Pavla Wávru, proti kterému již prohrával 2 : 0 na sety, ale zápas nakonec otočil na 3 : 2. Na vedlejším stole Vojnar lehce porazil Steinmetze a Hýbl přehrál Petra Wávru. Za stavu 9 : 5 pro vysokomýtské nastoupil Vojnar proti Pavlu Wávrovi, se kterým prohrál. Zápas ukončil Dvořák výhrou nad Petrem Wávrou 3 : 1 na sety.

Body: Dvořák 3,5 b., Fišer 3 b., Vojnar 2,5 b., Hýbl 1 b.

 

TJ Svitavy „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“TJ Svitavy „A“ - Orel Vysoké Mýto „A“ - 4 : 10

Odpolední utkání orli odehráli na stolech nováčka ze Svitav. Naštěstí domácí nepředváděli nováčkovskou euforii. Úvodní čtyřhry již naznačily, že utkání bude mít vcelku poklidný a jednoduchý průběh. Obě vysokomýtské dvojice v nich zvítězily. V prvním kole singlů své zápasy zvládli Vojnar, Dvořák a Hýbl, pouze Fišer prohrál s Charousem. V dalším kole singlů orli opět vyhráli tři zápasy ze čtyř, pouze Hýbl nestačil opět na Charouse. Za stavu 7 : 1 pro orly prohrál svůj další zápas Hýbl s Bartošíkem a Dvořák s Charousem. Tečku za utkáním udělal Vojnar, když porazil Švancaru a Fišer po výhře nad Lacinou.

Body: Vojnar 3,5 b., Dvořák 2,5 b., Fišer 2,5 b., Hýbl 1,5 b.

 

Orel Vysoké Mýto díky dvěma výhrám je na skvělém druhém místě krajského přeboru.

 

V sobotu 16. 11. nás čeká první domácí dvojutkání, kde hostíme Orlici a TTC Ústí nad Orlicí.

 

Martin Dvořák

Foto Jiří Vojnar

 

TJ Sokol Česká Třebová „B“ -  Orel Vysoké Mýto „A“  6 : 10
 
Tabulka