Dnes je pondělí 9.12.2019

V posledních utkáních orli vybojovali první místo v krajském přeboru

Foto Jiří VojnarOrel Vysoké Mýto “A“ odehrál 30. listopadu dopoledne utkání o přímé první místo krajského přeboru s Moravskou Třebovou a odpoledne hostil celek Poličky.

Orel Vysoké Mýto „A“ - TJ Slovan Moravská Třebová „A“ 10 : 3

Pokud orli v tomto utkání chtěli pomýšlet na slušný výsledek, tak bylo nutné vyhrát obě úvodní čtyřhry. S touto skutečností se popasovali naprosto skvěle. Hýbl s Fišerem jasně přehráli Maděru se Smetanou. Na vedlejším stole to vypadalo taky na jasnou záležitost, Dvořák s Vojnarem vedli nad párem Kalandra-Mrva už 2:0 na sety. Bohužel domácí povolili a nechali hosty srovnat na 2:2, ale v pátém setu orelská dvojice ukázala, že výhru chtějí více než hosté, a doslova urvali vítězství ve svůj prospěch, a tím dali první dílek do skládačky.

První kolo singlů vyšlo nad očekávání dobře. Hýbl v krásném utkání přehrál Kalandru 3:0. Vojnar takticky skvěle zvládl zápas s Maděrou. Pouze prohrál první set, ale poté již za stolem dominoval a zvítězil 3:1. Dvořák se dlouho nezdržel se Smetanou a vyhrál 3:0. Pouze Fišer smolně prohrál s Mrvou. Nutno podotknout, že rozhodl druhý set, ve kterém měl domácí hráč dva setboly na vedení 2:0 v zápase, ale ukázalo se, jak je stolní tenis krásný a nevyzpytatelný, bohužel v neprospěch domácích, protože nakonec Fišer po ztraceném setu ztratil i celý zápas 3:1. To je naštěstí nevykolejilo a dále diktovali neskutečné tempo zápasu, ve kterém Vojnar porazil ve vyhroceném zápase Mrvu 3:0, Dvořák přehrál Maděru 3:1 a Hýbl smetl Smetanu opět 3:0.  Za neuvěřitelného stavu 9:1 pro vysokomýtské přidal druhý bod hostí Kalandra, když po vyrovnaném zápase plný krásných výměn doslova udolal a vydřel nad Vojnarem 3:2. Za stavu 9:2 Dvořák prohrál s Mrvou. Zápas se podobal tomu s Fišerem, ve kterém Dvořák za stavu 1:1 měl dva setboly na vedení v zápase. Bohužel opět se ukázala krása stolního tenisu, protože Mrva otočil a zápas vyhrál 3:1. Poslední dílek do skládačky přidal Hýbl, když po prvním prohraném setu zabral, porazil Maděru 3:1 a dovršil nečekaně hladkou výhru 10:3 nad doposud vedoucím celkem z Moravské Třebové. Velké díky patří i početné skupině fanoušků, kteří přišli domácí podpořit a svou nemalou měrou v zápasech pomohli.

Body: Hýbl 3,5 b, Dvořák 2,5 b, Vojnar 2,5 b, Fišer 1,5 b

Orel Vysoké Mýto „A“ - TJ Spartak Polička „A“ 10 : 1

V odpoledním utkání na domácí čekal tým Poličky ze spodní části tabulky. V tomto utkání šlo pouze o to, aby orli nepodcenili soupeře, a to se naštěstí nestalo. Opět na začátku utkání pomohlo, že vyhráli obě úvodní čtyřhry, které se pomalu začínají stávat vysokomýtskou doménou. Dvořák - Vojnar porazili Ševčíka s Trnkou a Hýbl - Fišer přehráli Češku s Kosslerem. Opět vyšlo úvodní kolo singlu, kde své zápasy celkem v pohodě vyhrál Hýbl, Fišer a Dvořák. Pouze Vojnar prohrál smolně v pěti setech s Češkou, a to byl jediný bod hostí v celém utkání. Další body na konto domácích ještě přidal Dvořák, Vojnar, Hýbl a Fišer dvakrát a podtrhl tím vydařené utkání, které skončilo 10:1.

Body: Fišer 3,5 b, Hýbl 2,5 b, Dvořák 2,5 b, Vojnar 1,5 b

Po sobotním dvojutkání se Orel Vysoké Mýto vyhoupl do čela krajského přeboru, kde, jak všichni pevně doufáme, vydrží až do konce sezóny, která je ale ještě velice dlouhá. Své umístění může potvrdit již za 14 dní na domácích stolech. V dopoledním zápase od 9.00 se v derby utká s celkem KST SK US Choceň a odpoledne od 13.30 s celkem TTC Ústí nad Orlicí. Na toto dvojutkání opět zveme veškeré fanoušky.

Fanoušci nás můžou sledovat na FB: Orel Vysoké Mýto – oddíl stolního tenisu.