Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 15.7.2020

Vysokomýtští plavci se kvalifikovali na Mistrovství ČR


PlavciV posledním listopadovém víkendu se v České Třebové uskutečnily Krajské přebory Pardubického a Královéhradeckého kraje. Tyto závody jsou nominačními (Mistrovství ČR) pro plavce v kategorii žactva (2005 - 2007). Plavecký klub Vysoké Mýto reprezentovala sedmička plavců v kategorii žactva a trojice plavců v kategorii dorostu. Vysokomýtští plavci dohromady absolvovali 77 individuálních startů, z nichž rovných 50 proměnili ve svá nová osobní maxima.

 

Mezi nejúspěšnější plavce, kteří se umístili na stupních vítězů, patřil Novotný Adam (8x 1. místo), Seidl Vojta (2x 2. místo, 3x 3. místo), Mašková Justýnka (2x 3. místo), Smrček Pepa (1x 2. místo).

 

Přestože se ostatní plavci neumístili mezi tři nejlepší, nemusí se za své výkony vůbec stydět. To platí hlavně o Danielu Spilkovi, který předvedl skvělé výkony (9x osobní rekord) a hlavně výrazné zlepšení ve všech disciplínách v letošní krátké sezoně. Výkonost plavců (sportovců) je závislá na počtu absolvovaných tréninků, bez kterých to bohužel, nebo bohudík nelze. Což je alfou a omegou vysokomýtských plavců.

 

Zdravotní důvody určitě ovlivnily výkony Terky Víchové, která si i přes velkou absenci na trénincích, vyplavala čtyři osobní rekordy. Zdravotní stav také ovlivnil výkony Pepy Smrčka, který neabsolvoval celý sobotní program. Pepovi naštěstí pomohl vydatný spánek, a tak se mohl v neděli představit ve výborném světle a trať 100 metrů volným stylem zvládl pod mýtickou hranici 1:00,00. Tím splnil tip trenéra, že jako první z kluků (2005 - 2007) tuto hranici prolomí.

 

Nezbývá než plavcům poděkovat za předvedené výkony, popřát jim více nadšení a tréninkové morálky do dalšího boje v kvádru plném vody, Adamovi a Justýnce hodně úspěchů na Mistrovství České republiky, kam se svými výkony kvalifikovali.

Lukáš Novák, trenér

 

Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto

 

Plavci Plavci Plavci