Dnes je středa 15.7.2020

Vysokomýtští plavci na mistrovských soutěžích ČR v plavání

Závody v Mladé BoleslaviTři vysokomýtští plavci se kvalifikovali z krajských přeborů na zimní mistrovské soutěže ČR v plavání. V kategorii starších žáků - Justýnka Mašková a Adam Novotný na zimní Mistrovství ČR pořádané letos v Mladé Boleslavi a v Prostějově. V kategorii mladších žáků - Dorotka Metelková na zimní Pohár ČR 10letých v Mladé Boleslavi.

Justýnka vybojovala v silné konkurenci 14 letých plavkyň krásné 10. místo v jedné z nejtěžších disciplín - 200 m motýlek. Adam ze šesti startů získal pět cenných kovů  - 2x bronz, 2x stříbro a v disciplíně 100 m volný způsob se stal mistrem republiky v kategorii 12letých. Jeho čas se zároveň stal novým klubovým rekordem 12letých v této disciplíně. Adam v letošním roce překonal klubový rekord již 8x (100 m znak, 100 m prsa, 50 m volný způsob, 100 m volný způsob, 100 m polohový závod, 200 m polohový závod - dvakrát, 400 m polohový závod). Dorotka z pěti startů získala jednu stříbrnou medaili na 50 m volný způsob a dvě další umístění v elitní desítce 10letých plavkyň.

Děkujeme plavcům za skvělou reprezentaci Vysokého Mýta na republikových soutěžích.