Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 15.7.2020

Po polovině sezony jsou stolní tenisté v čele krajského přeboru


stolni tenisV sobotu 14. prosince Orel Vysoké Mýto “A“ zakončil rok 2019 dvojutkáním na domácích stolech. Dopoledne hostil v derby Choceň a odpoledne celek Ústí nad Orlicí.

 

Orel Vysoké Mýto „A“ - KST US Steinerova Choceň „C“  10 : 0

Průběh utkání v derby s Chocní předznamenal příjezd hostů z Chocně, kteří přijeli pouze ve třech hráčích, a to jim proti rozjetému expresu z Vysokého Mýta nedávalo moc nadějí. V úvodní čtyřhře Hýbl s Fišerem jasně přehráli dvojici Oliva - Zemánek 3:0. Do úvodního kola singlů nastoupil Vojnar proti Olivovi, a to rozhodně nebyl jednoduchý zápas. Po prvním prohraném setu Oliva zabral a srovnal zápas, ale nakonec po soustředěném výkonu Vojnar vyhrál 3:1. V druhém zápase se střetli Dvořák s Absolonem. Domácí hráč aktivní hrou přetlačil hostujícího hráče a vyhrál 3:0. Na 4:0 lehce zvýšil Hýbl po výhře nad Zemánkem. V dalších zápasech se obraz hry nezměnil a vysokomýtští si došli pro jasnou výhru.  

Body: Hýbl 2,5 b, Dvořák 2 b, Fišer 1,5 b, Vojnar 1 b.

        

Orel Vysoké Mýto „A“ - TTC Ústní nad Orlicí „D“   10 : 3

V odpoledním utkání nás čekal soupeř o mnoho kvalitnější. V úvodních čtyřhrách si oba týmy rozdělily po jednom bodu, když Dvořák - Vojnar vyhráli 3:0 nad párem Hájek - Krupa. Na vedlejším stole dvojice Hýbl s Fišerem neproměnila tři mečboly a prohrála 3:2. V úvodním kole singlů jsme měli opět drtivý nástup. Hýbl porazil jedničku hostů Hájka 3:1 na sety po skvělém soustředěném výkonu. Hned v druhém zápase si Fišer poradil s Hrdinou, když skvěle takticky zvládl koncovky prvních dvou setů a tím i celý zápas 3:0. Vojnar si poradil s mladíčkem Krupou 3:0 a Dvořák porazil Šedu taktéž 3:0. První body ze singlu na ústecké konto připsal Hájek, když měl ve vyhroceném zápase více štěstí a zvítězil i přes fantastický výkon Fišera 3:2 na sety. Další bod na konto hostí přidal Hrdina, když přehrál Vojnara 3:1. Další body v zápase již přidávali pouze vysokomýtští. Dvořák porazil Krupu a Hýbl nedal šanci Šedovi. V krásném zápase zvítězil Vojnar nad Hájkem. Vojnar vedl 2:0 a zdálo se, že zápas bude jasná záležitost, ale ústecká jednička zabrala a srovnala na 2:2. Domácí hráč hrál opravdu výborně a přesnými údery nutil soupeře k chybám a pátý set urval v koncovce pro sebe a vyhrál 3:2. V posledních dvou zápasech Dvořák vyhrál nad Hrdinou 3:2 a vítěznou tečku za celým dnem dal Hýbl, když porazil Krupu 3:1.

Body:  Dvořák 3,5 b, Hýbl 3 b, Vojnar 2,5 b, Fišer 1 b.

 

Tímto dvojzápasem jsme ukončili první polovinu soutěže, kde jsme překvapivě, ale po zásluze, na prvním místě, kde jsme ztratili pouze v Žamberku. Cíl do druhé poloviny soutěže je jasný - předvádět podobné výkony jako dosud, nastupovat do každého zápasu s respektem a pokorou ke každému soupeři a po posledním zápase 22. 3. 2020 obsadit první místo a vybojovat historický postup do DIVIZE.

Martin Dvořák

Foto Jiří Vojnar

 

Tabulka
 

Stolní tenis Stolní tenis
   
Stolní tenis Stolní tenis
   
Stolní tenis