Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 15.7.2020

Vysokomýtská Stará garda na chrudimském turnaji třetí, celkově v roce 2019 první


Stará garda BK Vysoké MýtoV sobotu 7. prosince se tým vysokomýtských basketbalistů zúčastnil veteránského turnaje v Chrudimi. Basketbalisté odjížděli na své páté letošní klání s těžce skládanou sestavou, v posledním utkání už hráli pouze se šesti věrnými. Turnaje se zúčastnily pořádající Chrudim, Tišnov, Vyškov a Vysoké Mýto. Tým Basketbalového klubu Vysoké Mýto prohrál své první utkání 33 : 37 s týmem Chrudimi (pol. 11 : 18, nejlepší střelec Vysokého Mýta – Pavel Ropek, 15 bodů). Ve druhém pak porazil po zlepšeném výkonu Vyškov 58 : 42 (pol. 17 : 21, nejlepší střelec Vysokého Mýta – Pavel Ropek, 29 bodů) a celý turnaj i basketbalový rok zakončil porážkou s týmem Tišnova v poměru 30 : 43 (pol. 21 : 18, nejlepší střelec Vysokého Mýta – Jan Dvořák, 13 bodů).

 

Díky těmto výsledkům hráči vysokomýtské Staré gardy podruhé v tomto roce obsadili v turnaji třetí místo. Za sebou tentokrát zanechali pouze protihráče z Vyškova, druhý se umístil tým Tišnova a tentokrát svůj domácí turnaj vyhráli bez porážky basketbalisté Chrudimi.

 

Ještě několik slov k právě proběhlé sezóně, II. ročníku Turnajů Starých gard. Vysokomýtští veteráni tento rok celkové vítězství obhájili, ale už velice těsně. A to jen díky vítězství na brněnském turnaji, kterého se týmy Chrudimi a Tišnova neúčastnily, a tím pádem do celkové tabulky nebodovaly. Tento turnaj byl jako třetí v pořadí náhradou vyškovského klání. Čtyři zápasy navíc pro Vysoké Mýto a Vyškov se prostě musí zohlednit. Stojí to síly na hřišti, čas a energii při zajišťování všech věcí s každým turnajem spojených. Ze třinácti zápasů jsme tedy osmkrát odcházeli z palubovek jako vítězové a pětkrát jsme se museli sklonit před basketbalovým uměním našich soupeřů. Na remízu letos nedošlo ani v jednom případě. Cekově jsme se letos představili na pěti turnajích. Dvakrát jsme skončili třetí (Vysoké Mýto a Chrudim), dvakrát druzí (Tišnov a Košice) a jednou první (Brno).

 

Nyní už na úplný závěr jen příjemné konstatování, že v příštím roce budeme společně sportovat dál. Potvrzeny již máme tři termíny našich veteránských turnajů pro rok 2020.

 

Jan Houžvička, za tým Basketbalový klub Vysoké Mýto – Stará garda

 

Více informací naleznete na webových stránkách Basketbalového klubu Vysoké Mýto ZDE v sekci Stará garda/Tým a v podrobné zprávě z turnaje ZDE.

 

TSG 07122019 Final