Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 29.9.2020

Nejmladší vysokomýtské plavkyně na Závodech o třebovskou mašinku


Plavecké závody o třebovskou mašinkuNový rok zahájily mladé vysokomýtské plavkyně plaveckými ZÁVODY O TŘEBOVSKOU MAŠINKU. Jedná se již o šestý ročník závodů pořádaných v České Třebové pro nejmladší kategorii plavců do 10 let. Plavecký klub Vysoké Mýto reprezentovaly čtyři plavkyně – Sofie Poppová, Míša Nováková, Viktorka Slavíková a Lucinka Zídková. Plavci ročníky 2010 startovali na tratích 50 m, ročníky 2011 a mladší na tratích 25 m.

 

Nejmladší vysokomýtské plavkyně – Lucinka a Míša jsou v oddíle teprve od podzimu 2019, a tak to byla pro ně první závodní zkušenost. Obě dvě se skvěle vypořádaly s atmosférou závodů i s technickými nástrahami jednotlivých plaveckých stylů a všechny své starty úspěšně zvládly.

 

Viktorka, která je v oddíle teprve od září 2019 si poprvé zkusila tratě 50 m. I přes minimum závodních zkušeností se jí povedlo na 50 m znak a 50 m volný způsob umístit v první desítce závodnic ročníku 2010.

 

Sofie, která v klubu plave rok a půl, potvrdila, že se vypracovala mezi nejlepší plavkyně Pardubického a Královehradeckého kraje v ročníku 2010. Všechny své starty proměnila v umístění mezi nejlepšími pěti. Na 50 m motýlek, který je jeden z nejnáročnějších plaveckých stylů, vyhrála závod desetiletých plavkyň ve velmi dobrém čase 48,86 vteřiny.

 

Děvčatům gratulujeme k výborně zvládnutým závodům a přejeme hodně dalších plaveckých úspěchů.

Trenéři Plaveckého klubu Vysoké Mýto

Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýto

 

Plavecké závody o třebovskou mašinku Plavecké závody o třebovskou mašinku
   
Plavecké závody o třebovskou mašinku Plavecké závody o třebovskou mašinku