Dnes je čtvrtek 9.4.2020

Vysokomýtští plavci na Mistrovství ČR v plavání družstev

Mistrovstvi ČR družstva v plavaní, PardubicePlavecký klub Vysoké Mýto se po dlouhé době zúčastnil Mistrovství České republiky družstev, které se uskutečnilo 21. ledna v pardubické pětadvacítce. Družstvo „žen“ ve složení Hanka Venigerová, Anet Brýdlová, Nikča Brýdlová,  Justýnka Mašková, Terka Víchová, Zuzka Pospíšilová a Anežka Bezdíčková obsadilo 5. místo s celkovým součtem 9972 bodů. Družstvo „mužů“ ve složení Dan Spilko, Honza Brýdl, Pepa Smrček, Vojta Seidl, Adam Novotný a Tom Winkler obsadilo 4. místo s celkovým součtem 9634 bodů.

Většina plavců šla do závodů z plné přípravy nebo naopak bez předchozí tréninkové zátěže, takže se nedalo čekat, že budou padat osobní rekordy, které si plavci vytvořili na konci roku 2019, kdy vrcholily přípravy na krajské přebory a mistrovské závody.

Výjimkou byl určitě Tom Winkler, který se do tréninkového procesu vrátil po nemoci. Tom se ukázal ve výborném světle a všechny své starty přetavil ve výrazné osobní rekordy. Ostatní plavci za svými nejlepšími časy zaostaly v rámci desetin vteřin, ale i se ztrátou desítek vteřin dle náročnosti jednotlivých startů, což je v tomto období běžné.