Dnes je sobota 15.8.2020

Atleti Vysokého Mýta získali mistrovský titul, dva bronzy a výrazně se prosadili i mezi dospělými

Mistr ČR Jakub DudychaVysokomýtští atleti mají za sebou vynikající halovou sezónu. Ta patřila vůbec k nejúspěšnějším v celé historii klubu. Atletický oddíl se může pochlubit mistrem České republiky v podání běžce Jakuba Dudychy, který vyhrál český šampionát na trati 1500 m mezi žáky.  Justýna Brýdlová získala na Mistrovství ČR bronz ve skoku vysokém v kategorii dorostenek. Mezi juniorkami vybojovala bronz Klára Bartošková na trati 400 m. Tím výčet skvělých výsledků ale nekončí. Jonáš Vávra obsadil vynikající 5. místo na trati 800 m mezi dorostenci. Markéta Burešová si vylepšila osobní maximum ve víceboji a obsadila 7. místo mezi dorostenkami. Ve skoku dalekém pak skončila jedenáctá. Tomáš Severa byl mezi juniory na 800 m celkově patnáctý.

Justýna Brýdlová, Klára Bartošková a Sabina Duchoslavová se dokázaly velmi výrazně prosadit i na tuzemském vrcholu v kategorii dospělých. Klára Bartošková dokázala atakovat dokonce stupně nejvyšší, když se teprve sedmnáctileté závodnici podařilo nejprve postoupit mezi šest nejlepších sprinterek na 400 m. Ve finále pak vybojovala úžasné 4. místo mezi dospělými!

Justýna Brýdlová si mezi výškařkami ve stejné kategorii vylepšila halové osobní maximum o 7 cm a za svými zády nechala celou řadu skvělých skokanek, které v minulosti vozily i medaile z MS.  Výkon 176 cm jí vynesl v krásné soutěži vynikající 6. místo.

Mezi vícebojařkami se 8. místem v kategorii dospělých výrazně prosadila také Sabina Duchoslavová, která se nově připravuje v USK Praha s Gabrielou Dvořákovou.

Vysokomýtská atletika tak zažila nejúspěšnější halovou sezónu historie. Titul mistra, další dvě medaile několik finálových umístění a celá řada osobních rekordů jsou to jistě důkazem.