Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 24.10.2020

Atletka Sabina Duchoslavová v Praze roste, ve víceboji skončila 8. v ČR


Sabca3Vysokomýtská závodnice Sabina Duchoslavová v Praze výkonnostně roste. To dokázala i při domácím šampionátu ve vícebojích. V nejprestižnější kategorii dospělých vybojovala pro Vysoké Mýto 8. místo. Odchovankyně vysokomýtského klubu přešla do tréninkové skupiny Gabriely Dvořákové, manželky slavného vícebojaře, trojnásobného mistra světa Tomáše Dvořáka, a tato spolupráce Duchoslavové svědčí. Přechod do velkého města s sebou nese vždy řadu složitostí. Sabina se ale zlepšuje a v tréninkové skupině, která na MČR ve vícebojích brala hned všechny tři cenné kovy, se jí začíná dařit.

Na 100 metrů překážek si letos již podruhé vylepšila osobní maximum, její aktuální výkon je 14,29 s, což je i novým oddílovým rekordem vysokomýtského klubu. Příští rok přestoupí dle domluvy do USK Praha.

 

„Jsem hrozně rád, že může být Sabča součástí tak silné tréninkové skupiny na USK Praha. Trenérka jim dává velkou péči, holky si rozumí, jedou, pracují a společně jim to funguje, což výsledky jen potvrzují. Trenérce je potřeba moc poděkovat. Každá trenérská změna je těžká, mění se tréninkový rukopis, přístup. Myslím si, že si to ale sedlo. Pokud se Sabča zrychlí na hladkých tratích, půjdou překážky ještě časově dolů,“ řekl trenér Lukáš Dejdar, který Sabinu vedl v mládežnických kategoriích. 

 

Ve víceboji Sabina Duchoslavová zahájila osobním rekordem na překážkách. Ve výšce předvedla svůj letošní standard, nejslabší disciplínou prvního dne byla koule, pak ale přidala další osobní rekord na 200 metrů. Druhý den skoku dalekému nepřál vítr, který některé výkony negativně poznamenal, pak ale přišel další osobní rekord v hodu oštěpem. Na 800 metrů přidala Sabina Duchoslavová další osobní rekord.

 

Celkové osmé místo je jejím nejlepším umístěním v kategorii dospělých. Trenérce i závodnici gratulujeme.

 

Výsledky:

Duchoslavová S. 4539 (14.29/938-1.59/724-09.06/468-26.41/762-4.99/557-26.55/411-2:31.09/679) 

 

Foto archiv Atletický klub Vysoké Mýto

 

Sabca