Dnes je sobota 19.9.2020

Kanoisté a kajakáři sbírali pohárové medaile i zkušenosti

Foto Aleš BerkaPrvní srpnový víkend se na umělém kanále v Českém Vrbném konal další podnik ze série Českého poháru ve sjezdu a sprintu na divoké vodě, jehož součástí byl i letos Evropský pohár ECA CUP. Na startovní listině jsme tedy krom domácích závodníků mohli vidět i početnou účast zahraničních sportovců z celkem desíti různých zemí. Na programu byly také dva České poháry žáků a v sobotu se navíc bojovalo o medaile v MČR družstev. Na startu samozřejmě nemohli chybět kanoisté a kajakáři z SKK Vysoké Mýto. Tradičně se nejlépe vedlo Danielovi Suchánkovi na deblkanoi, který s pardubickým Ondřejem Rolencem v sobotním závodu zvítězil a v neděli brali třetí místo. Na další medailová umístění dosáhl mezi žáky stále se zlepšující singlkanoista Ondřej Kvapil. Ten dojel v obou závodech shodně na druhém místě a v ECA CUPU skončil dvakrát třetí v kategorii U14.

Po medaili sahalo i družstvo singlkanoistů ve složení Jílek - Šilar- Suchánek. Po lehkém zaváhání v úvodní části trati, ale skončili o 1,3 vteřiny čtvrtí. O téměř jistou medaili přišlo i družstvo našich debkanoistů ve složení Zedníčková – Suchánek, Krejza – Šilar a Jílek – Slanina když se v závěrečné pasáži zranil Jan Jílek. Z dalších umístění je třeba vyzdvihnout dvě druhá místa Ondřeje Kvapila na C1 a 10. místo kajakáře Filipa Syrového,16. místo Jáchyma Vosmeka a 20. místo Matěje Kotrby v ČP žáků. Při svém prvním opravdovém závodě dobře obstál i Jiří Veniger ml. Pěknou jízdu předvedl i náš nejmladší účastník Václav Voříšek, který stále ještě sbírá zkušenosti a mezi mladšími žáky obsadil 17. pozici.

V ECA CUPU pak 11. místo Daniela Suchánka na singlkanoi, 15. místo na C1 a 19. místo mezi ženami na K1 Michaely Zedníčkové, 23. místo Jana Venigera, 24. místo Filipa Krejzy a 15. místo posádky Krejza - Šilar.