Dnes je sobota 19.9.2020

Stříbro a tři pátá místa z MČR žáků ve sprintu pro Vysoké Mýto

Syrový - Kotrba - Sedlák v kategorii 3x K1 žáci starší, foto Jakub ŠilarNa sklonku srpna se na umělém kanálu v Roztokách u Křivoklátu konalo Mistrovství ČR žáků ve sprintu na divoké vodě. Vysokomýtské barvy hájila pětice nejlepších závodníků ze Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto. Nejlepšího výsledku dosáhl singlkanoista Ondřej Kvapil. Ten nejprve po nepříliš vydařené první jízdě figuroval na pátém místě, ale v druhém kole zabojoval, svoji jízdu výrazně vylepšil a dojel si pro skvělou stříbrnou medaili. Další stříbrnou medaili pak získal také za druhé místo v celkovém pořadí Českého poháru 2020.  O další výrazný výsledek se v nejobsazenější kategorii kajakářů postaral Filip Syrový, který dojel na výborném desátém místě. Oba zmiňovaní nastoupili společně i v kategorii deblkanoí, kde se umístili na pěkném pátém místě.

Další naše deblová posádka Sedlák - Kotrba skončila devátá. Solidní jízdu předvedl i Matěj Kotrba na kajaku, který dojel sedmnáctý. První polovinu sprintové trati zajel velmi dobře i Václav Sedlák, ale několik menších chyb v druhé části ho odsunulo na konečné 27. místo. Sbírat zkušenosti se závody na divoké vodě přijel i Jiří Veniger ml., který nakonec obsadil 28. příčku. V závodu družstev naši kajakáři Sedlák - Kotrba - Syrový útočili na medaile, avšak chyba v prostřední části trati je odsunula na konečné páté místo s odstupem dvou vteřin na bronz. Ani hlídka deblkanoistů ve složení Novotný - Syrový, Veniger - Kvapil, Sedlák - Kotrba nebyla bez šance, ale i s povedenou jízdou skončili nakonec také pátí.