Dnes je čtvrtek 11.8.2022

Suchánek s Rolencem opět nejlepší

Foto Jan VlčekČeský pohár ve sjezdu na divoké vodě pokračoval 23. a 24. dubna 3. a 4. závodem na Kamenici. Tanvaldská Kamenice je jednou z nejnáročnějších tratí v seriálu Českého poháru a vzhledem ke svému velmi kamenitému korytu dokáže závodníky vždy řádně prověřit, a proto ne všichni najdou odvahu zde závodit. Na trať se vydala i pětice vysokomýtských závodníků. Suverénním způsobem zvládli stejně jako na Čeňkově Pile oba své závody v kategorii C2 muži Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc (Pardubice) a s přehledem zvítězili. Že jim to jde parádně i v kategorii singlkanoistů, dokládá výsledková listina: C1 muži 1. místo Rolenc, 2. místo Suchánek.

Neztratili se ani ostatní. Za dvě druhá místa mezi staršími dorostenkami na kajaku vystoupala na stupně vítězů Michaela A. Zedníčková. Mezi muži na kajaku obsadil po solidním výkonu 14. a 15. místo Filip Krejza, 12. a 11. místo mezi dorostenci staršími obsadil Jakub Zrzavý. Filip Syrový bohužel poškodil loď a sobotní závod nedokončil, ale v nedělním závodě obsadil mezi dorostenci mladšími 4. místo. Svůj sobotní závod na C1 nedokončil také Ondřej Kvapil, ale v neděli svůj výkon vylepšil a získal tak 1. místo mezi dorostenci mladšími.

O nadcházejícím víkendu se po dlouhých pěti letech, kdy probíhaly opravy vodního díla Labská, vrací do kalendáře sjezdařů na divoké vodě závody na Labi pod Špindlerovým Mlýnem na jedné z nejkrásnějších a nejtěžších tratí. Udělejte si výlet a přijďte povzbudit vysokomýtské kanoisty.

Sportovní klub kanoistiky děkuje Pardubickému kraji, městu Vysokému Mýtu a firmě Iveco Czech Republic, a. s. za podporu.