Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 3.12.2022

Listopadové rekordní deskohraní


Foto archiv FénixV polovině listopadu proběhlo další víkendové deskohraní, které nám opět zvedlo laťku v návštěvnosti. Celkem se sešlo 110 hráčů ze všech koutů naší malé země. Až z Písku si k nám našel cestu hráč, který se chtěl seznámit s hrou Conquest, pro kterou jsme třetím klubem v ČR, jež tuto hru rozšiřuje po ostatních deskoherních klubech. Také se u nás budou konat celorepublikové turnaje v této hře. Atmosféra byla opět skvělá. Nejvíce pořadatele takovýchto akcí potěší, když se u nás lidem líbí a rádi se k nám zase vrací. To nás posouvá dál. Je to zpětná vazba, že deskovky děláme dobře.

 

Mimo klasických her, kterých máme v klubu více než 2500, se hrála již zmiňovaná hra Conquest. V neděli jsme také pořádali turnaj ve hře Scratch Wars. V průběhu víkendu si milovníci malování mohli koupit a namalovat svoji figurku, což opět přilákalo velké množství zájemců. Potěší i fakt, že některé děti pak s těmito figurkami doma usínají. Víkendovka se tedy nadmíru povedla. Poprvé se nám také stalo to, že chyběly stoly na hraní, a tak jsme se přestěhovali i na chodbu. 

 

Foto archiv FénixPokud jste promeškali tuto skvělou akci a mrzí vás to, nezoufejte. Jaké máme nejbližší plány? 27.-28. prosince proběhne již 8. tradiční vánoční deskohraní. Přijďte si navzájem ochutnat cukroví a zahrát si hru, která třeba i od nás a našeho e-shopu přistála pod vaším stromečkem. Také můžete přijít na první víkendovou akci roku 2023, a to hned 6. ledna. Do té doby také určitě dorazí spousta novinek, takže si je zde budete moci vyzkoušet. Samozřejmě počítejte s dostatečným množstvím drobného občerstvení. U nás se opravdu nemusíte bát, že byste při hraní her trpěli hlady.

 

Michal Miler

Foto archiv Klub deskových her Fénix