Dnes je neděle 2.10.2022

Vysokomýtští plavci se kvalifikovali na mistrovství ČR staršího žactva

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPlavecký klub Vysoké Mýto na krajských přeborech dvanáctiletých a staršího žactva Pardubického a Královéhradeckého kraje 4.-5. června v České Třebové  reprezentovalo 6 plavců: Evelína Šolcová, Teymur Afandi, Jakub Dzivý, Dorota Metelková, Daniela Pohlová, a Tomáš Winkler.

Evelínka s Danielkou, jely na tyto závody především získat závodní zkušenosti. Pro Danielu to byly první závody v životě, přesto se jí velmi povedl hned první start – 100P, kde v kvalitním čase obsadila 15. místo. Evelínka je již zkušenější závodnice, a ze 6 startů si vyplavala 4 osobní rekordy. Bohužel na 200P po startu udělala více delfínových kopů, a diskvalifikací se připravila o nejvýraznější osobní rekord.

Zbylá čtveřice, Tima, Kuba, Dorča a Tom, jela na krajáky s ambicemi vybojovat medailová umístění, a kvalifikovat se na mistrovství ČR staršího žactva 18.-19. 6. v Českých Budějovicích. Podařilo se to všem plavcům. Tima si z 8 startů zaplaval 4 osobní rekordy. Při každém startu atakoval stupně vítězů, bohužel se mu kýženou medaili v silně obsazené kategorii chlapců ročníku 2009 nepodařilo získat. Nejblíže byl na 1500VZ.

Kuba potvrdil, že ve své věkové kategorii patří mezi nejlepší plavce v ČR, všechny své starty proměnil v medailová umístění, z 9 startů si zaplaval 5 osobních rekordů. Své nejlepší výkony předvedl na tratích 100M a 200M, kde zvítězil a zaplaval klubové rekordy třináctiletého žactva, a svými výkony se na motýlkářských tratích zařadil mezi favority pro mistrovství ČR.

Dorča prožila dva naprosto odlišné závodní dny. V sobotu se jí úplně nedařilo na jejích oblíbených tratích 200VZ a 400VZ. Na 50VZ a 100Z potvrdila papírové předpoklady a vybojovala bronzovou a stříbrnou medaili. V neděli to vypadalo, že do České Třebové přijela jiná Dorča. Nejdříve v novém absolutním klubovém rekordu jednoznačně zvítězila na 200Z. O chvíli později o dohmat vyhrála také 100VZ, když se jí podařilo porazit medailistky na 100VZ z posledního mistrovství ČR žaček ročníku 2009.

Tomáš Winkler absolvoval na krajácích 8 startů, z toho si vytvořil 5 nových osobních rekordů, zároveň nový klubový rekord na 200P a vylepšený vlastní klubový rekord na 1500VZ, a to v kategorii čtrnáctiletého žactva. Tom se svými časy z probíhající sezony zařadil do úzké skupiny plavců, kteří mají ambice zazářit při vrcholu sezony. Tímto vrcholem bude bezesporu blížící se mistrovství České republiky staršího žactva, které se bude konat v Českých Budějovicích.