Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 1.10.2022

Program Divadeliéru v září a říjnu 2022


Foto Petra ŠplíchalováDivadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá 3. září v 17.00 vernisáž výstavy Podpisy slavných osobností II. Ve čtvrtek 22. září od 19.00 se v Divadeliéru uskuteční interaktivní autorské experimentální čtení Frank Weisse. V neděli 2. října zahájí výstavu tvorby Petra Šplíchalové Z Mýta do Londýna a zase zpět.
PODPISY SLAVNÝCH OSOBNOSTÍ II

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Podpisy slavných osobností II, která se uskuteční v sobotu 3. září v 17.00 před výlohami Divadeliéru. Poté bude následovat přednáška v Divadeliéru o podpisech slavných osobností a s tím spojených zajímavých zkušenostech při jejich získávání, o které se s námi podělí Martin Pros, sběratel a velký znalec podpisů.

 


Neváhejte přijít, protože během přednášky uvidíte i velmi vzácné kousky podpisů, které jsou jinak bezpečně uloženy v trezoru banky např. Franz Kafka, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Pjotr Čajkovskij, Tomáš Garrigue Masaryk. Ale taky třeba kontroverzní osobnosti jako Karl Hermann Frank a Konrád Henlein).


Tyto podpisy součástí výstavy ve výloze samozřejmě z bezpečnostních důvodů nebudou, ale máte možnost jejich shlédnutí během přednášky.

 
Foto archiv Frank WeisseInteraktivní autorské experimentální čtení Frank Weisse
Ve čtvrtek 22. září v 19.00 proběhne v Divadeliéru interaktivní autorské experimentální čtení.

Autor se zabývá metodami intuitivního psaní, které mohou vést k neočekávaným výsledkům. Literatura se od „1968 do současnosti“ změnila. Nejen slova přeskakují z jednoho řádku na druhý. To, co bylo kdysi pravdou, se nyní stává absurdním. Literatura reaguje na životní podmínky.

Vystoupí Frank Weisse, německý spisovatel, který přečte texty v češtině a občas zahraje na dřevěné flétny a kytaru. Přijďte v 18:45, abychom mohli začít v 19:00.
 
Foto Petra ŠplíchalováZ Mýta do Londýna a zase zpět
Vysokomýtská rodačka Petra Šplíchalová po třinácti letech strávených v Londýně zakotvila opět ve Vysokém Mýtě, a my díky tomu máme možnost shlédnout její kreslířskou, malířskou i fotografickou tvorbu ve výlohách Divadeliéru, která plynule navazuje na výstavu v knihovně.
Vernisáž se uskuteční v neděli 2. října v 17.00 hodin před výlohami Divadeliéru a budete mít jedinečnou možnost shlédnout i velká autorčina plátna v interiéru Divadeliéru, která pro svou velikost nebudou součástí výstavy ve  výlohách.
Adéla Pellarová
 
 
Foto Petra Šplíchalová
Foto archiv Frank Weisse