Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.1.2023

Program Divadeliéru v listopadu


Foto archiv DivadeliérI tento měsíc Divadeliér připravil pestrý program v podobě výstavy v prostorných výlohách domu s čp. 8 v Pražské ulici, literárního večera s Davidem Molnárem a dětského divadelního představení z repertoáru výjimečného českého loutkového divadla.

TAJUPLNÁ PŘÍRODA, 1. 11.–30. 11., výlohy Divadeliéru

Srdečně vás zveme na výstavu Zuzany Melckenbeeck Vysoké Tajuplná příroda ve výlohách Divadeliéru, která bude zahájena vernisáží 1. listopadu v 17.00 před výlohami Divadeliéru. Vystavovatelka bydlí nedaleko Vysokého Mýta v Rabouni, věnuje se výrobě uměleckých šperků s polodrahokamy, malování obrazů, tvoří velkoformátové mozaiky a další. Vystavovala jak v České republice, tak v zahraničí (např. Belgie). V současné době spolupracuje na realizaci zušlechťování a zkrášlování pivovaru ve Vysokém Mýtě. Zuzana Melckenbeeck Vysoká rovněž ilustrovala knihu Ivy Poláčkové Šolcové Emoce: Regulace a vývoj v průběhu života.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto archiv DivadeliérLITERÁRNÍ VEČER S DAVIDEM MOLNÁREM, čtvrtek 10. 11. v 19.00, Divadeliér

Večer plný literární tvorby Davida Molnára, o němž literární kritici v Lidových novinách napsali: „Postbukowská poetika mu slouží jako prostor pro šaškování s jazykem, ale i pro intimní vhledy a krásnou ornamentiku. Vážná literatura je Molnárem vystavěna v chytlavém brakovém nálevu – bez toho, aby ztratila své ostré hrany a smysl pro humor.“ David Molnár pochází z Hradce Králové, vystudoval televizní režii, uplatňoval ji v reality show, pracoval v cirkusu, divadle a v mnoha dalších přechodných zaměstnáních. Hodně času strávil četbou svých literárních vzorů: Bukowského, Henryho Millera, Kerouaca a dalších. Po přesídlení do Prahy se prohloubily jeho sklony k bohémě, potulce a městskému poustevnictví, o kterých vypráví bez větších fabulací i jeho tvorba. Své básně publikoval David Molnár na českém literárně-komunitním serveru pismak.cz pod pseudonymem vindal drámo, kde sklidily úspěch mezi laiky i kritickou obcí. Následovala řada básnických čtení, otištění tvorby v literárním časopise Host a Revolver Revue i portrét od Jiřího X. Doležala v týdeníku Reflex.

Vstupné: dobrovolné

 

Foto archiv DivadeliérANDĚLÍČEK TONÍČEK, divadelní představení pro děti, pátek 2. 12. od 18.00, Divadeliér

Jedno z nejlepších českých loutkářských divadel Buchty a loutky zahraje v Divadeliéru vánoční pohádku pro děti. Co všechno se může stát malému andělíčkovi Toníčkovi, když ho svatý Petr pošle zvěstovat narození Ježíška? Musí cestou dávat pozor na dráty vysokého napětí, letadla, a hlavně na čerta. A když se malý Toníček tak trochu ztratí, tak je to opravdu dobrodružství. Naštěstí poradí tři králové a zářící kometa ukáže cestu z nesnází. Loutkové divadlo Buchty a loutky svým ne- obvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu (kombinace starých i nových loutek, harampádí, hraček a nejnovějších technologií).

Vstupné: dobrovolné

 

Adéla Pellarová

Foto archiv Divadeliér