Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 3.12.2022

Česko zpívá koledy aneb zpívejme a pomáhejme…


Foto archiv TICPřijměte pozvání na dvanáctý ročník akce Česko zpívá koledy. Přijďte si společně zazpívat, užít si adventní pohodu a podpořit sbírku pro Potravinovou banku Pardubice. Ve středu 7. prosince od 17:30 se v centru města potkáme s anděly, ochutnáme vánočku, zahřejeme výborným čajem. Tento čas nám zpříjemní tóny, o které se postarají žáci ze Základní školy Jiráskova. Poté si společně s dětmi z místní základní umělecké školy zazpíváme některé z oblíbených českých koled. Budeme se veselit a při tom můžeme udělat i dobrý skutek…

 

Rádi bychom společnými silami přispěli ke zlepšení situace lidí, kteří se dostali do hmotné nouze. Ne úplně každý si dobu adventu a Vánoc užije bezstarostně. Právě v tuto chvíli máme kdokoli z nás možnost je podpořit. Plánujeme zrealizovat potravinovou sbírku, jejíž výtěžek bude směřován do regionální potravinové banky, která poskytuje služby na území Pardubického kraje. Advent a Vánoce otevírají srdce všem. Proto pokud chcete předat trvanlivé věci pro méně šťastné lidi, můžete je přinést již v den, kdy budeme na náměstí zpívat koledy. Od 7. 12. do 9. 12. včetně bude možné přinést do Turistického informačního centra trvanlivé potraviny. Všechny vaše dárky se dostanou například k opuštěným seniorům, k matkám samoživitelkám, k lidem v azylových domech a k dalším osobám, které se ocitly v těžké životní situaci.

 

Kam získané věci poputují?

Potravinová banka Pardubice, z.s. podává pomocnou ruku lidem v nesnázích. Právě s tímto spolkem jsme se zkontaktovali a domluvili se, že darované potraviny převezme a přerozdělí mezi potřebné v našem regionu. Předsedkyně organizace Blanka Vopařilová vysvětluje: „Cílem potravinové banky je především získávání a shromažďování potravinářských a drogistických výrobků od výrobců, obchodníků a dalších dárců. Získané výrobky jsou dále rozdělovány těm, kteří se ocitli v sociální nouzi. Banka přímo nepracuje s klientem, ale zásoby předává sociálním službám na území Pardubického kraje. Tyto organizace garantují předávání potravin potřebným a další sociální práci, která s tím úzce souvisí. Ve Vysokém Mýtě k těmto organizacím patří SKP Centrum a odbor sociálních věcí při městském úřadu“.

 

Které potraviny pomáhají nejvíce?

Nejvíce pomáhají základní trvanlivé potraviny a drogerie. Těchto produktů je v potravinové bance stále nedostatek. Jedná se například o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, luštěniny, rýži, těstoviny či základní a dětskou drogerii.

 

Přijďte si s námi zazpívat a podpořit potravinovou sbírku. I malý dárek může být velkou pomocí…

                                                                     

Za infocentrum Martina Skálová

 

Plakát