Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 24.3.2023

Pocta krokusům


Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoV letošním roce 2022 se žáci Gymnázia Vysoké Mýto ze třídy sekundy zúčastnili mezinárodního projektu KROKUS, který realizuje irská organizace (HETI = Holocaust Education Trust Ireland) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Každá škola, která se chtěla zúčastnit této akce, obdržela 50 cibulek krokusů, které mají připomínat zemřelé židovské i další děti, které nepřežily v koncentračních táborech.

 

Žáci třídy se sami rozdělili do osmi skupin, které měly plnit zadané úkoly. Účastníci první a druhé skupiny vymýšleli způsob vytvoření židovské hvězdy z provázků, do které bylo nutno umístit 50 cibulek krokusů. Třetí skupina vytvořila podobu kalendáře, do kterého se zaznamenávají činnosti spojené s projektem KROKUS. Účastníci čtvrté a páté skupiny si měli rozdělit 30 pojmů, u kterých následně vyhledali, co znamenají, a měli vytvořit prezentaci o holocaustu. Šestá skupina měla zjistit informace o židovské hvězdě. Sedmá skupina zjišťovala informace o krokusech a též měla vyrobit plakát, který má upozornit všechny chodce, aby na místo, kde jsou krokusy zasazeny, nešlapali. Osmá skupina pořizovala dokumentaci při průběhu projektu
a následně měla vytvořit článek a aktualitu.

 

Budeme rádi, když se přijdete podívat na jaře na naši židovskou hvězdu, kterou najdete před vchodem do gymnázia u velkého stromu.

 

Denisa Boguschová a Barbora Dvořáková, sekunda, Gymnázium Vysoké Mýto

 

Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto

 

Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto IMG 20221110 WA0011 Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto
     
Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto
     
Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto
     
Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto Foto archiv Gymnázium Vysoké Mýto