Dnes je sobota 1.10.2022

Titul mistrů ČR popáté v řadě do Vysokého Mýta

Foto Aleš BerkaDlouhých pět let čekali kanoisté a raftaři, než se mohli vrátit na jednu z vůbec nejnáročnějších, ale také nejkrásnějších přírodních tratí střední Evropy na Labi pod Špindlerovým Mlýnem. Po opravách vodního díla Labská zde pokračoval seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Nejlepší sjezdaři bojovali o nominaci na seniorský světový šampionát do Francie i tituly mistrů České republiky v dlouhém sjezdu. Vzhledem k vysoké náročnosti byl start omezen na nejvyšší výkonnostní třídy. Michlák, Bártlova lávka, Kukačka, Studené koleno, Soutěska, to jsou legendární místa, na která s respektem vzpomíná nejedna vodácká generace a kde skončily naděje mnoha závodníků.

Na start sobotního sprintu se postavila i osmičlenná výprava závodníků z Vysokého Mýta. Úřadující mistři světa ve sprintu Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc nenechali nikoho na pochybách o své výkonnosti a s přehledem zvítězili. Danielu Suchánkovi se dařilo i v kategorii C1muži, kde bral mezi muži čtvrté místo.  Na deblkanoi se také dařilo dvojici Krejza – Šilar, kteří si ve sprintu poprvé vyjeli finále a tam obsadili skvělé sedmé místo. Dalšími výbornými umístěními se předvedla Michaela A. Zedníčková, která mezi ženami skončila na desátém místě jako čtvrtá nejlepší dorostenka. Ještě lépe se jí vedlo na singlkanoi, kde skončila celkové čtvrtá a druhá mezi dorostenkami. Dobře se dařilo i singlkanoistovi Ondřejovi Kvapilovi, který jako nejlepší mladší dorostenec obsadil sedmnácté místo. Další náš singlkanoista Jakub Šilar skončil ve sprintu dvacátý. Mezi kajakáři potvrdil svoje kvality na divoké vodě Filip Krejza, který dojel devatenáctý. I další naši mladí kajakáři se s těžkou tratí poprali statečně. Jakub Zrzavý dojel celkově ve sprintu na 37. místě, Filip Syrový jen o místo za ním a Václav Sedlák bral 49. místo.

V nedělním MČR byla nejúspěšnější dvojice Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc kteří titul mistrů ČR získali již popáté v řadě za sebou. Tímto výsledkem si již v předstihu zajistili nominaci na letošní Mistrovství světa ve Francii. Smůlu měl Daniel Suchánek, který musel po drobné chybě na trati dvakrát eskymovat. V cíli ho dělilo na čtvrtém místě pouhých 12 setin od zisku stříbrné medaile. Velmi dobře odjel svůj nedělní závod i Ondřej Kvapil. Byl celkově patnáctý, mezi mladšími dorostenci první. Jakub Šilar zvrhl a svůj závod nedokončil. Na kajaku žen si výborně vedla Michaela A. Zedníčková, která dojela pátá mezi ženami a druhá v dorostenkách. Mezi kajakáři odjel velmi kvalitní závod celkově čtrnáctý Filip Krejza. Nyní naše závodníky čeká závodní přestávka vyplněná soustředěním a závody budou pokračovat sprintovými ČP na umělém kanálu v Roudnici nad Labem.

Výsledky sprint:

C1 muži: Daniel Suchánek 4. místo, Ondřej Kvapil 17. místo, Jakub Šilar 20. místo

C2 muži: Suchánek – Rolenc 1. místo, Krejza - Šilar 7. místo

K1 ženy: Michaela Zedníčková 10. místo (4. dm)

K1 muži: Filip Krejza 19. místo, Jakub Zrzavý 37. místo, Filip Syrový 38. místo, Václav Sedlák 49. místo

Výsledky dlouhý sjezd, MČR:

C1 muži: Daniel Suchánek 4. místo, Ondřej Kvapil 15. místo (1. dm), Jakub Šilar nedokončil

C2 muži: Suchánek – Rolenc 1. místo

K1 ženy: Michaela Zedníčková 5. místo (2. ds)

K1 muži: Filip Krejza 14. místo, Jakub Zrzavý 34. místo, Filip Syrový 35. místo