Dnes je úterý 28.6.2022

Vysokomýtští kanoisté úspěšní na mistrovství ČR ve sprintu

Foto Aleš BerkaCelkem pět medailí získali na mistrovství ČR dorostu a dospělých ve sprintu vysokomýtští kanoisté. Na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem pokračoval seriál Českého poháru, jehož součástí byl tentokrát také boj o mistrovské tituly. Výborně si opět vedl Daniel Suchánek s pardubickým Ondřejem Rolencem, kteří opět potvrdili svoji letošní dominanci v kategorii C2 muži a na mistrovství ČR dospělých zvítězili. Dan navíc přidal skvělé 4. místo mezi singlkanoisty , čímž si zajistit pro nadcházející mistrovství světa reprezentační trikot i v této kategorii. Dařilo se i dvojici Krejza - Šilar, kteří na mistrovství ČR obsadili třinácté místo.

Vysokomýtským závodníkům se dařilo i na mistrovství ČR dorostu. O první individuální medaili se postaral Ondřej Kvapil, který si dojel pro bronzovou medaili na C1 mezi dorostenci mladšími. O druhou medaili se v kategorii kajakářů postaral skvělým výkonem Filip Syrový a odvezl si z Roudnice taktéž bronz. Další dvě umístění na stupních vítězů se našim dorostencům podařilo vybojovat v závodech družstev. Na druhém místě skončilo po dramatickém finiši družstvo singlkanoistů ve složení Ondřej Kvapil - Matěj Kotrba - Jáchym Vosmek a jen o jednu desetinu sekundy unikl mistrovský titul trojici kajakářů Filip Syrový - Václav Sedlák - Ondřej Kvapil, kteří si nakonec dojeli rovněž pro stříbro. Dobře nás reprezentovala i Michaela Zedníčková, která sice tentokrát zůstala pod stupni vítězů, ale díky pátým místům na kajaku i singlkanoi si mezi dorostenkami zajistila reprezentační trikot a účast na Světovém poháru v Celje.

C1ž ds: 5. místo - Zedníčková

K1 dm: 3. místo - Syrový, 8. místo - Kvapil, 12. místo - Sedlák, 19. místo - Vosmek

K1 ds: 18. místo - Zrzavý

K1ž ds: 5. místo - Zedníčková

C2 dm: 5. místo - Syrový - Bek (Týniště), 6. místo - Sedlák - Kotrba

C2 ds: 8. místo - Zrzavý - Virágh (Třebechovice)