Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 24.3.2023

Stolní tenis: Skvěle zvládnutý konec první poloviny soutěže


Foto archiv Orel Vysoké MýtoVysokomýtští stolní tenisté Orla Vysoké Mýto se 17. prosince utkali s týmy TTC Ústí nad Orlicí B a TJ Slovan Moravská Třebová A. V obou utkáních zaslouženě vyhráli.

 

 

 Orel Vysoké Mýto A – TTC Ústí nad Orlicí B  10:4     

V dopoledním utkání proti Ústí nad Orlicí „B“ jsme poprvé v sezóně nastoupili v plné sestavě i s Tomášem Křepelkou. Úvodní čtyřhry pomalu začínají být naší doménou, protože oba domácí páry vyhrály. Za stavu 2:0 do úvodních singlů nastoupil Fišer proti agilnímu Slavíčkovi a ten moc šancí domácímu hráči nedal. Dvořák si poprvé vyšlápl na hostujícího Kantorka, který jako obranář udělal spoustu chyb a domácí hráč mu nedal moc šancí. Stránský nastoupil proti hostující jedničce Hodasovi. Taktéž mu nedal moc šancí a soustředěnou hrou vyhrál 3:0. Skvělou sérii prvního kola singlů završil ve své letošní premiéře Křepelka, když porazil Nováka 3:1. Druhé kolo opět patřilo domácím, když pouze Dvořák prohrál se Slavíčkem. Za stavu 8:2 proti sobě nastoupili neporažení hráči Stránský proti Slavíčkovi. Kromě prvního setu domácí hráč diktoval tempo hry a zaslouženě vyhrál 3:1. Další dva zápasy patřily hostům, když v dlouhém zápase doslova „přepinkal“ Kantorek Křepelku. Na vedlejším stole Hodas porazil Fišera, když byl přesnější v koncovkách a urval výhru 3:1. Naštěstí Dvořák ve svém zápase nedal žádnou šanci Novákovi a ukončil tím dopolední utkání stavem 10:4 a poodskočil právě tomuto soupeři v tabulce.

 

Body: Matěj Stránský 3,5 b, Tomáš Křepelka 2,5 b, Lukáš Fišer 1,5 b, Martin Dvořák 2,5 b.

 

Orel Vysoké Mýto A - TJ Slovan Moravská Třebová A  10:4

Odpolední utkání proti nepříjemné Moravské Třebové jsme opět zahájili vítěznými čtyřhrami, když už 4 zápasy v řadě jsme v této disciplíně nepoznali hořkost porážky a dvojice Fišer - Stránský patří na špičku divize. V prvním zápase singlů si domácí Fišer vyšlápl na hostující jedničku Tesolina, který hrával ligové soutěže, ale Lukáš svou přesnou hrou zdolal soupeře 3:1. Bohužel na vedlejším stole Dvořák nevyužil svůj mečbol a prohrál 3:2. Svůj zápas na jedničku zvládl Stránský proti Patkovi, když mu nedal sebemenší šanci. V posledním kole singlů Křepelka vrátil porážku Maděrovi z loňské sezóny. Za stavu 5:1 nastoupil Dvořák proti Tesolinovi a svojí tvrdou hrou kromě druhého setu si zápas pohlídal a vyhrál 3:1. Skvěle svůj zápas odehrál Stránský, když v těžkém zápase vydřel výhru 3:1 nad Hýblem. V dalším zápase Křepelka nastoupil proti Patkovi a myslím, že kdyby měl na ruce chytré hodinky, že mu v půlce zápasu bude pípat deset tisíc kroků, jelikož co domácí hráč naběhal za stolem, bylo až neuvěřitelné. Bohužel prohra o dva míčky v pátém setu je černá tečka tohoto zápasu. Za stavu 7:2 skvěle hrající Maděra zdolal opět v pátém setu o dva míčky Fišera a na vedlejším stole Stránský promarnil v pátém setu dva mečboly a též prohrál 3:2. Za stavu 7:4 rozjel vítěznou sérii Křepelka, když nedal svou přesnou obrannou hrou šanci Hýblovi, Fišer porazil Patku a Dvořák opět ukončil celý zápas výhrou nad Maděrou 3:1.

 

Body: Matěj Stránský 2,5 b, Tomáš Křepelka 2,5 b, Lukáš Fišer 2,5 b, Martin Dvořák 2,5 b.

 

Další zápas nás čeká již v novém roce proti naší dvojičce TJ Sokol Sudslava 7. 1. 2023, který odehrajeme na jejich stolech.

 

Martin Dvořák

 

Foto archiv Orel Vysoké Mýto

 

Foto archiv Orel Vysoké Mýto Foto archiv Orel Vysoké Mýto
   
tabulka