Dva své zástupce měli vysokomýtští kanoisté na závěrečných dvou závodech Světového poháru 2013 v dlouhém sjezdu a sprintu na divoké vodě. Na trati Mistrovství světa 2014 v italské Valtellině se představili Daniel Suchánek ve dvojici s Ondřejem Rolencem ( Pardubice) a Klára Paďourová.
Vynikajícího výsledku zde dosáhli v kategorii kánoí dvojic právě Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc, kteří se stali nejúspěšnějšími závodníky českého týmu. Nejprve si po skvěle zajetém finále ve sprintu dojeli se ztrátou pouhé sekundy na francouzskou dvojici bratrů Guyonnetových pro stříbrnou medaili, v dlouhém sjezdu pak dojeli na výborném 3.místě.
Klára Paďourová se po velmi dobrých výkonech umístila ve sprintu na 11.místě a v dlouhém sjezdu na 10.místě. Český tým v Itálii absolvoval závody Světového poháru v rámci přípravy na vrchol příští sezony, kterým bude mistrovství světa v červnu 2014 právě zde, v italské Valtellině.