Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.1.2023
Ze sportu

Přednáška EVEREST TREK 2022

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.01.23

Foto Petr NovákV neděle 5. února v 18.00 se v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě uskuteční přednáška s  premiérovou projekcí fotografií pořízených za mimořádně příznivých podmínek a také filmu jednoho z nejhezčích treků v Himalájích okořeněného velkým dobrodružstvím. Těšit se můžete na poutavé vyprávění Petra Nováka a na další účastníky treku z Vysokého Mýta a okolí. 

Foto Petr Novák


 

Důležité vítězství orlů nad Hlinskem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
17.01.23

Foto archiv Orel Vysoké Mýto, tým AOrel Vysoké Mýto A – Sokol Borová B 10:1

Dopolední utkání proti celku Sokol Borová bylo nad síly vysokomýtského družstva, jelikož soupeř přijel víceméně skoro v ligové sestavě a od samého začátku to dával pociťovat. Jediný bod uhrál Tomáš Křepelka, když porazil mecenáše hostujícího družstva Jardu Štrofa, který musel vystřídat spoluhráče Lukáše Langra, který si ve svém zápase přivodil těžké zranění. Přejeme mu co nejrychlejší uzdravení.

Body: Tomáš Křepelka 1 b.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Skvěle zvládnutý konec první poloviny soutěže

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.12.22

Foto archiv Orel Vysoké MýtoVysokomýtští stolní tenisté Orla Vysoké Mýto se 17. prosince utkali s týmy TTC Ústí nad Orlicí B a TJ Slovan Moravská Třebová A. V obou utkáních zaslouženě vyhráli.


Celý článek...
 

Falcon kickbox Vysoké Mýto bilancuje. Letos si připsal další cenná vítězství

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.12.22

Foto archiv Falcon kickbox Vysoké MýtoSportovci klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto opět vybojovali cenné kovy na vrcholných turnajů nejprestižnější asociace kickboxu na světě WAKO. Eliška Zemanová (juniorky) získala v Itálii tři tituly mistryně světa v odlišných disciplínách LC, KL, PF, což je historický rekord. Nikol Martincová (starší žákyně) přivezla z Itálie titul mistryně světa v LC. ️Martin Viktorin ml.(muži) se umístil na prvním místě ve FC na European University Sports Association v Polsku. Petr Dvořáček (muži) vybojoval 3. místo v K-1 na The World Games 2022 v Birminghamu v USA. Adam Pánek (muži) se umístil na třetím místě v KL na mistrovství Evropy v Turecku.


Celý článek...
 

Konec dobrý, všechno dobré, aneb vítězný návrat staré gardy ze Slavonic

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.12.22

Foto archiv BSGVM 1897Ostrý start po covidu, další turnaj basketbalové staré gardy z Vysokého Mýta na sebe nenechal dlouho čekat. Několik týdnů rychle uběhlo a už ji čekala cesta do krásného koutu Čech blízko rakouských hranic na okraji území, kterému se říká česká Kanada. Zde jsme nikdy nehráli, takže byla velká očekávání a žádné představy o tom, co nás zde bude čekat.


Celý článek...
 

Nekonečný maraton přinesl pouze jednu remízu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.12.22

Foto archiv Orel Vysoké Mýto, tým AOrel Vysoké Mýto A – Tesla Pardubice B   7:10

Dopolední utkání proti velice silnému týmu z Pardubic začali orli velmi dobře, když vyhráli obě zahajovací čtyřhry. Úvodní kolo singlů se však podařilo jen na půl. Hýbl vyhrál v pěti setech nad Zoubkem a Stránský lehce přehrál Isacha. Za zmínku stojí hezké, avšak smolné utkání Dvořáka s Kudýnem, ve kterém hostující hráč zahrál poslední dva míčky, ani nevěděl jak. Ještě větší porci smůly si vybral Honza Hýbl, když jako první mohl uštědřit prohru v této sezóně Záleskému, bohužel ani vedení 2:1 na sety a 8:2 nestačilo k výhře.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Po čtyřech hodinách utkání s Chrudimí výhra 10:8

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.11.22

Foto archiv Orel Vysoké MýtoV dalším domácím kole čekal vysokomýtské Orly dopolední zápas se sousedem z tabulky a odpoledne ambiciózní Heřmanův Městec.

Orel Vysoké Mýto A - KST Linea Chrudim A   10:8       

Dopolední důležité utkání začali Orli čtyřhrami nerozhodně 1:1, když Stránský s Fišerem v pěti setech přehráli dvojici Malinský - Netolický. Úvodní kolo singlů moc nevyšlo. Dvořák prohrál smolně v pěti setech se Šindelářem, Hýbl neměl šanci s Malinským a Fišer prohrál s Tomášem Netolickým. Pouze Stránský nedal šanci Janu Netolickému.


Celý článek...
 

Skvělé vystoupení vysokomýtských kanoistů ve Francii

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
28.11.22

Foto archiv SK kanoistiky Vysoké MýtoDruhou listopadovou sobotu se ve Francii, v krásném prostředí soutěsek des Georges de l'Ardeche, konal mezinárodní vodácký maraton "MARATHON INTERNATIONAL DES GEORGES DE L'ARDECHE". Na startu 34 kilometrů dlouhé trati byli také reprezentanti České republiky a mezi nimi i tři zástupci Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto. A všichni tři si vedli opravdu skvěle. Juniorka Michaela Zedníčková skončila na skvělém druhém místě mezi kajakářkami stejně jako Ondřej Kvapil mezi juniorskými singlkanoisty. Třetí stříbro přidal mezi seniory Daniel Suchánek se svými partnery Václavem Švadlenou, Filipem Jelínkem a Antonínem Halešem v kategorii C4.

Luděk Roleček, předseda SK kanoistiky Vysoké Mýto


Celý článek...
 

Stolní tenis: Vyrovnané utkání v Mistrovicích nakonec body nepřineslo

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.11.22

Foto Jiří VojnarPrvní listopadový víkend byl třetím hracím víkendem divize. Dopolední utkání slibovalo velkou bitvu v Mistrovicích, zato odpolední utkání, vzhledem k ligovým zkušenostem Ústí nad Orlicí, neslibovalo moc nadějí na úspěch. K tomuto rozložení přispěl i fakt, že ve vysokomýtské sestavě chyběli dva hráči základu A mužstva a hráč Stránský měl zdravotní problémy.


Celý článek...
 

Nejlepším českým atletickým juniorem se stal Jakub Dudycha z Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.11.22

Foto Soňa MaléterováSlavnostní vyhlášení tradiční ankety Atlet roku 2022, které se konalo 5. listopadu v Praze, bylo svátečním večerem i pro vysokomýtský atletický klub. Ocenění Nejlepší junior obdržel půlkař Jakub Dudycha, který suverénně zvítězil na osmistovce na mistrovství Evropy atletů mladších osmnácti let v Jeruzalémě. Student gymnázia z Vysokého Mýta vedený trenérem Lukášem Dejdarem vylepšil na půlce české dorostenecké rekordy v hale i venku. Časem 1:48,58 ze Zlaté tretry se kvalifikoval i na juniorský světový šampionát do Cali, kde doběhl až do semifinále.


Celý článek...
 

Cenná remíza orlů s Hlinskem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
26.10.22

Foto archiv Orel Vysoké MýtoPrvní venkovní dvojzápas této sezóny má za sebou A tým Orel Vysoké Mýto.

TJ Sokol Borová B - Orel Vysoké Mýto A  10:4

Dopolední utkání s ambiciózní Borovou se již po příchodu do haly ukázalo jako velmi těžké, jelikož proti Vysokému Mýtu víceméně nastoupila ligová sestava, která vloni postoupila do druhé ligy. Sestava Vrba, Viesner, Bezdíček a Štrof naháněla strach, ale orli si nezalekli a srdnatě bojovali. To předvedla ve čtyřhře dvojice Stránský - Fišer, když porazila v krásném zápase Vrbu s Bezdíčkem 3:2. Za stavu 1:1 po čtyřhrách nastoupil Stránský s Viesnerem. Bohužel vysokomýtský hráč se neměl čeho chytit a prohrál 3:0. Doposud nejlepší zápas své kariéry odehrál Fišer, když porazil Vrbu. Lukáš svým přesným blokem eliminoval tvrdé útoky Vrby, a když se na mečbolu zastavil míček o pásku síťky, mohla vypuknout naše obrovská radost z této výhry.


Celý článek...
 

Čtyři medaile z Krumlovského maratonu do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
14.10.22

Foto Aleš Berka Druhou říjnovou sobotu se na jihu Čech konal již 20. ročník Krumlovského vodáckého maratonu, který už tradičně dává předzvěst blížícímu se konci závodní sezony. Na akci s početnou mezinárodní účastí startovalo 681 lodí a mezi nimi nechyběla ani výprava sportovců z SKK Vysoké Mýto.


Celý článek...
 

Stále na vítězné vlně, aneb další zlaté ocenění staré gardy vysokomýtských basketbalistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.10.22

Stara gardaSláva, tak jsme se konečně dočkali dalšího basketbalového turnaje starých pánů. Po dlouhých 938 dnech jsme konečně začali hrát i v naší věkové kategorii. Turnaje, který se uskutečnil poslední zářijovou sobotu 24. září v hale školy, která se nachází na okraji Košic, se zúčastnily týmy z Košic, Rožňavy, Vyškova a Vysokého Mýta.


Celý článek...
 

Stolní tenisté: Skvělý vstup do nové sezóny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
10.10.22

Foto Martin DvořákSvůj první divizní zápas v nové sezóně zahájil vysokomýtský Orel proti nováčku soutěže TJ Sokol Sudslava, která vloni vyhrála krajský přebor.

Orel Vysoké Mýto A - TJ Sokol Sudslava A 10:3

Úvodní zápas v novém roce jsme se museli stolní tenisté obejít bez jedničky Tomáše Křepelky. Naopak do svého prvního zápasu v dresu Vysokého Mýta zasáhla nová posila Matěj Stránský, který si vedl si na jedničku.


Celý článek...
 

Pastvinský maraton – Memoriál AUGUSTINA ANDRLEHO 28. 8. 2022

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.09.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoJubilejní 20. ročník Pastvinského maratonu byl letos poprvé pořádán jako Memoriál Augustina Andrleho, dlouholetého činovníka, trenéra Plaveckého klubu Vysoké Mýto. Vzhledem k tomu, že Pastvinský maraton pořádá náš oddíl, tak se na startu objevilo více plavců z Plaveckého klubu Vysoké Mýto (PKVM), než jsme obvykle zvyklí vídat. Mladí plavci PKVM si nevedli vůbec špatně. Na trati 1KM zažilo premiéru v dálkovém plavání hned několik našich mladých plavkyň. Nejlépe si počínala Kristýna Držmíšková, která zvítězila v kategorii mladších žaček. Ve stejné kategorii obsadila 4. místo Natálka Čápová, 6. místo Terka Marečková a 7. místo Lucka Zídková.


Celý článek...
 

Dálkoví plavci v Poháru Lídy Jelínkové

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.09.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoZakončení sezony roku 2022 v dálkovém plavání napříč všemi kategoriemi proběhlo již tradičně první zářijový víkend v Mělicích. Počasí bylo slunečné, voda měla krásných 21,7 °C. Po pár závodech s menší účastí se v Mělicích opět předvedla kompletní sestava dálkařů. Přihlášeno bylo 245 plavců z 38 klubů. Plavecký klub Vysoké Mýto (PKVM) na nejdelší trati 15KM reprezentovala trojice závodnic – Nikča Brýdlová, Justýnka Mašková a Zuzka Pospíšilová.


Celý článek...
 

Úspěchy vysokomýtských plavců v Českém poháru v dálkovém plavání 2022

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.09.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoČeský pohár v dálkovém plavání pro sezonu roku 2022 se skládal ze 17 závodů. Každý pořadatel jednotlivého závodu má vlastní rozpis, tratě, které se poplavou. Některé závody jsou jednodenní, některé se plavou ve dvou dnech. Rozmezí délky tratí je od jednoho kilometru až po maratonských dvacet kilometrů. Prvním závodem Českého poháru (ČP) bylo Mistrovství České republiky masters pořádané naším oddílem. Následovalo zimní Mistrovství ČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v Praze-Podolí. Poté se již závody přesunuly na otevřenou vodu, konkrétně na Velký Bolevický rybník poblíž Plzně. Dále to byly rybníky Špinka, Tovačov, Sečská přehrada, Brněnská přehrada, Račice-veslařský kanál, Lipno, České Budějovice (soutok Vltavy, Malše), Libochovice (Ohře), Kolín (Labe), Pastviny a Mělice.


Celý článek...
 

Kanoistka Michaela Anna Zedníčková je mistryní Evropy ve sjezdu na divoké vodě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.09.22

Foto Aleš BerkaZlatou medaili a dvě bronzové medaile přiváží Michaela Anna Zedníčková z bosenské Banja Luky, kde se uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a U23 v klasickém sjezdu a sprintu na divoké vodě. Tam se v kvalifikačních závodech nominovala dokonce ve dvou kategoriích. Nejen na kajaku, ale i na singlkánoi.


Celý článek...
 

Kanoisté opět úspěšní

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.09.22

Foto Aleš BerkaSeriál Českého poháru v klasickém sjezdu a sprintu na divoké vodě pokračoval na řece Vltavě pod Lipenskou přehradou. Zde se již tradičně odehrává jeden z vrcholů domácí sezóny.  Nechyběli proto ani kanoisté SKK Vysoké Mýto, kteří především v dlouhém sjezdu předvedli řadu velmi dobrých výkonů. Výborně nás reprezentoval opět Daniel Suchánek, který hned v úvodní kategorii singlkanoistů vybojoval bronzovou medaili. Společně s pardubickým Ondřejem zvítězili mezi deblkanoisty, když ani tentokrát nenašli přemožitele.


Celý článek...
 

Veleúspěšné měsíce červen a červenec vysokomýtských plavců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.08.22

Plavci na Olympiádě dětí a mládeže. Foto archiv PKVMV červnu pravidelně vrcholí sezona bazénového plavání republikovými šampionáty a naplno se rozjíždí sezóna dálkovým plavcům, oboje za účasti plavců Plaveckého klubu Vysoké Mýto (PKVM). Jako první šel do akce dvojnásobný medailista z krajských přeborů desetiletých v Chrudimi (3.50 m prsa, 3.50 m motýlek) Lukáš Dzivý 11.  června na letním Poháru ČR desetiletých v Náchodě, kde vybojoval 2 umístění do 10. místa - 8.50 m prsa, 9.50 m motýlek.


Celý článek...
 

Atlet Jakub Dudycha z Vysokého Mýta je mistrem Evropy v běhu na 800 metrů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.07.22

Foto Martin FialaDo Jeruzaléma odjížděl Jakub Dudycha jako vládce evropských tabulek. Letos posunul hodnotu českého rekordu na 800 metrů jak v hale, tak pod otevřeným nebem. Jako jediný ze startovního pole dokázal stlačit svůj čas pod 1:50 sekundy. Role favorita vysokomýtskému závodníkovi seděla.


Celý článek...
 

Dvě medaile na C2 z mistrovství světa pro Daniela Suchánka a Ondřeje Rolence

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.06.22

Foto Aleš BerkaLetošní mistrovství světa ve sjezdu a sprintu na divoké vodě se uskutečnilo na francouzské řece Vezére v Treignacu, dějišti historicky vůbec prvního mistrovství světa ve sjezdu, které se zde konalo před 60 lety. Malá obec na jihu Francie přivítala účastníky mistrovství bohatou výzdobou a velmi přátelskou atmosférou. Jako první byly na pořadu závody ve sprintu. Vysokomýtskou kanoistiku zde reprezentoval Daniel Suchánek nejen ve své hlavní kategorii C2 spolu s Ondřejem Rolencem z Pardubic, ale i v kategorii C1, kde si rovněž vybojoval reprezentační dres. Předstartovní příprava a najíždění trati se pro nás nevyvíjela dobře. Těžké chvíle nám všem, ale především Danielovi, připravil Ondřej Rolenc, který po příjezdu do dějiště MS onemocněl. Nebylo tak vůbec jisté, zda bude moci závodit. To se po léčbě antibiotiky, odběrech krve a konzultacích s českými lékaři u nás doma, nakonec podařilo.


Celý článek...