Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 26.5.2022
Ze sportu

CYKLO GLACENSIS zahájilo už podvacáté cykloturistickou sezonu v česko-polském příhraničí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.05.22

Foto Aleš FelgrMezinárodní setkání CYKLO GLACENSIS otevřelo 20. května cykloturistickou sezonu v česko-polském příhraničí. Cyklojízdy do Ráje u Letohradu se letos účastní 8 cyklistických týmů z polských startovních měst a 10 týmů z českých měst. Mezi nimi také z Vysokého Mýta, které je nejen jedním ze startovních míst, ale patří rovněž mezi jeho tradiční podporovatele. Cyklisty na náměstí před odjezdem přišli povzbudit starosta František Jiraský a místostarosta Martin Krejza. Popřáli účastníkům, ať se jim letošní jízda vydaří.

 

Foto Aleš Felgr


Celý článek...
 

Oslavy 125 let basketbalu ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.05.22

logo 125 finalV letošním roce si připomínáme výročí 125 let od prvního basketbalového zápasu na českém uzemí, tehdy ještě v Rakousku-Uhersku. Stalo se tak v roce 1897 a součástí těchto oslav bude program na náměstí Přemysla Otakara II. v sobotu 4. června od 14:30 do 15:30, kde proběhne ukázka právě historického zápasu a také autogramiáda a rozhovory s ligovými hráči. Vrcholem oslav bude exhibiční utkání ligových hvězd, které startuje ve Sportovní hale v 17:30. Více na Facebooku BK Vysoké Mýto 1897.

Součástí oslav je také výstava mapující historii basketbalu umístěná na velkoplošných panelech na náměstí. 


 

Vítězství domácích ve volejbalovém turnaji smíšených družstev

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.05.22

Foto Aleš FelgrVe Vysokém Mýtě se 7. května konal volejbalový turnaj smíšených družstev. Zúčastnily se ho soutěžní týmy z Prahy, Ostravy, Žďáru nad Sázavou, Ústí nad Orlicí a dvě družstva z Vysokého Mýta. V turnaji, který měl velice dobrou sportovní úroveň, nakonec zvítězilo družstvo "Bez Muryho" ve složení Tomáš Felgr, Tomáš Perthen, Dominik Žaba, Jiří Tauchman, Michaela Tauchmanová Řeháková a Simona z Prahy. Nejlepším hráčem turnaje se stal domácí Dominik Žaba z vítězného týmu "Bez Muryho" a nejlepší hráčkou Barča Románová  z pražského družstva Fiktivní pink.


Celý článek...
 

Titul mistrů ČR popáté v řadě do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.05.22

Foto Aleš BerkaDlouhých pět let čekali kanoisté a raftaři, než se mohli vrátit na jednu z vůbec nejnáročnějších, ale také nejkrásnějších přírodních tratí střední Evropy na Labi pod Špindlerovým Mlýnem. Po opravách vodního díla Labská zde pokračoval seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Nejlepší sjezdaři bojovali o nominaci na seniorský světový šampionát do Francie i tituly mistrů České republiky v dlouhém sjezdu. Vzhledem k vysoké náročnosti byl start omezen na nejvyšší výkonnostní třídy. Michlák, Bártlova lávka, Kukačka, Studené koleno, Soutěska, to jsou legendární místa, na která s respektem vzpomíná nejedna vodácká generace a kde skončily naděje mnoha závodníků.


Celý článek...
 

Suchánek s Rolencem opět nejlepší

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
30.04.22

Foto Jan VlčekČeský pohár ve sjezdu na divoké vodě pokračoval 23. a 24. dubna 3. a 4. závodem na Kamenici. Tanvaldská Kamenice je jednou z nejnáročnějších tratí v seriálu Českého poháru a vzhledem ke svému velmi kamenitému korytu dokáže závodníky vždy řádně prověřit, a proto ne všichni najdou odvahu zde závodit. Na trať se vydala i pětice vysokomýtských závodníků. Suverénním způsobem zvládli stejně jako na Čeňkově Pile oba své závody v kategorii C2 muži Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc (Pardubice) a s přehledem zvítězili. Že jim to jde parádně i v kategorii singlkanoistů, dokládá výsledková listina: C1 muži 1. místo Rolenc, 2. místo Suchánek.


Celý článek...
 

Harmonogram motoristických akcí na vysokomýtském autodromu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.04.22

Foto Jaroslav HorákNa vysokomýtském autodromu se konají vzdělávací motoristické akce jako například kurzy pro seniory od 65 let Jedu s dobou, kurzy pro motorkáře Kolama dolů a kurzy pro mladé začínající řidiče Start Driving. Na zdejším dopravním hřišti probíhá teoretická i praktická dopravní výchova dětí ze základních škol z Vysokého Mýta a jeho okolí. Pro jednotlivé návštěvy rodičů s dětmi je hřiště přístupné denně po celou dobu provozu a v případě plánovaných hromadných návštěv je nutné domluvit termín s provozovatelem.


Celý článek...
 

Vysokomýtským kanoistům vyšly úvodní závody letošní sezóny

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.04.22

Foto archiv SKK Vysoké MýtoÚspěšné vykročení do nové závodní sezóny mají za sebou vysokomýtští kanoisté. Po šesti přípravných závodech na řekách Svratce a Moravě, kde naši závodníci získali řadu medailových umístění, byl na šumavské Čeňkově Pile na řece Otavě prvními dvěma závody zahájen seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Řeka Otava přivítala závodníky vysokým vodním stavem, který dokonale prověřil jejich dovednosti. Aprílové počasí bylo s deštěm, sněžením a teplotami kolem nuly pro závodníky tvrdou zkouškou jejich morálně volních vlastností. V závodech, které byly současně prvními nominačními závody do reprezentačních družstev dospělých a juniorů, navázali naši závodníci na úspěšnou loňskou sezónu. Mistři světa ve sprintu Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem nenechali nikoho na pochybách, že jsou v současnosti nejlepší českou dvojicí a v obou závodech s přehledem zvítězili. Danielovi se pak dařilo i v kategorii singlkanoistů, kde skvělým druhým a třetím místem naznačil, že by i zde mohl letos bojovat o reprezentační trikot.


Celý článek...
 

Honba plavce Adama Novotného za reprezentačními limity

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.04.22

Vysokomýtský Foto archiv Plavecký klub Vysoké Mýtoplavec Adam Novotný odjiždí na každý závod s cílem se co nejvíce přiblížit juniorským reprezentačním limitům, nejlépe tyto limity překonat. Má k tomu nejblíže na sprinterských tratích 50 m a 100 m volným stylem (kraul). Na posledních závodech, kterými byla Velká cena Pardubic, se k limitu přiblížil na rozdíl 0,82 vteřiny. Na dvojnásobné trati je ztráta na limit 1,28 vteřiny. Tyto limity mají plavci možnost plnit do 28. srpna 2022. Adam teď ladí formu v mateřském oddílu ve Vysokém Mýtě a zároveň 2x týdně trénuje pod vedením trenéra p. Kratochvíla z SCPAP. Bylo by skvělé, kdyby Adam splnil limit na blížícím se Mistrovství České republiky, které se koná 22.-24. 4. ve Zlíně. Tím by ukončil svoji plaveckou „kariéru“ v Plaveckém klubu Vysoké Mýto a do SCPAP by přestupoval jako český juniorský reprezentant.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci byli úspěšní na zimním Mistrovství ČR v dálkovém plavání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.04.22

Foto archiv PK Vysoké MýtoV Podolí se 27. března po třech letech, po dvou ročnících zrušených kvůli protipandemickým opatřením, konalo indoorové Mistrovství České republiky v dálkovém plavání. A tím se otevřela nová dálkoplavecká sezona. Plavecký klub Vysoké Mýto měl zastoupení ve třech věkových kategoriích: Winkler Tomáš (2008) je prvním rokem mezi kadety, Mašková Justýna (2005) a Pospíšilová Zuzana (2006) spadají do kategorie mladších dorostenek, Brýdlová Nikola (2004) patří mezi starší dorostenky.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Poslední domácí dvojutkání v této sezóně se vydařilo na půl

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.03.22

Foto archiv Orel Vysoké Mýto AOrel Vysoké Mýto A  - TJ Slovan Moravská Třebová    7:10

V dopoledním utkání se vysokomýtští stolní tenisté museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy - Křepelky a Hýbla. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kdy Fišer s Kučerou parádním výkonem přehráli hostující dvojici. Na sousedním stole bohužel Dvořák s Vojnarem nestačili na hostující dvojici. Hned v prvním kole singlů Dvořák zaskočil hostující jedničku Hýbla, když soustředěným výkonem ukončil zápas 3:1 krásnou výměnou. Smolný zápas odehrál Fišer, který po tuhém boji padl s Kalandrou 3:2. Další obrovskou smůlu měl Kučera, který vedl nad Patkou 2:0 a hlavně ho ničil svojí „packou“, ale Patka se ukázal jako zkušený hráč, změnil taktiku a otočil stav na 3:2. Naopak rychlý proces čekal Maděru, hostující hráč nevěděl, kde mu hlava stojí a během chvíle Vojnar vyhrál 3:0.


Celý článek...
 

Vysokomýtský atlet Jakub Dudycha je novým českým rekordmanem na osmistovce

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
09.03.22

Jakub DudychaJakub Dudycha měl velký cíl, který si vzal do hlavy již v létě v roce 2021. Říkal: „V hale chci překonat český národní rekord v běhu na 800 metrů v kategorii dorostenců.“ K tomuto výkonu mu v létě chyběla víc než vteřina. Někteří nevěřícně kroutili hlavou nad smělými plány mladíka, který ve Vysokém Mýtě začínal nejprve s vícebojem.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Vysoké Mýto bralo dvě velmi cenné výhry

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.02.22

Foto archiv Orel Vysoké Mýto AV sobotu 19. února sehrál Orel Vysoké Mýto A dvě důležitá utkání na stolech soupeřů.

TTC Skuteč A - Orel Vysoké Mýto A  7:10

V dopoledním utkání čekal vysokomýtské hráče tým, který se pohyboval na sestupových místech tabulky. Při pohledu na tabulku mělo jít o jednoznačné vítězství, ale nebyla to tak úplně pravda. Pokud by domácí chtěli ještě zabojovat o setrvání v divizi, tak by museli vyhrát a taky to tak vypadalo. Po úvodních čtyřhrách byl stav vyrovnaný 1:1, když Hýbl s Vojnarem nedali šanci domácí dvojici. Na vedlejším stole Dvořák s Křepelkou prohráli v pátém setu o 2 míčky.


Celý článek...
 

Daniel Suchánek nejúspěšnějším sportovcem roku 2021 okresu Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.02.22

Foto Aleš BerkaMistr světa kanoista Daniel Suchánek z SKK Vysoké Mýto se stal nejúspěšnějším sportovcem roku 2021 okresu Ústí nad Orlicí.  A jeho trenér Luděk Roleček byl za svoji dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost a přínos českému sportu uveden do Síně slávy. Ocenění převzali na slavnostním galavečeru vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Ústí nad Orlicí za rok 2021, který se uskutečnil 14. února v Kulturní domě v Ústí nad Orlicí. Oceněni byli rovněž další úspěšní sportovci z vysokomýtských sportovních klubů. Diplom za sportovní úspěchy obdrželi:


Celý článek...
 

Plavci Daniel Spilko a Nikola Brýdlová pokořili na mistrovství ČR juniorů klubové rekordy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.01.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPoslední mistrovskou soutěží v roce 2021 bylo o víkendu 16.-19. prosince zimní mistrovství České republiky juniorů a dospělých, které se uskutečnilo v plzeňské padesátce. Trošku unikátem je, že se závody konaly v pětadvacetimetrovém bazénu, protože již tradičně došlo k přepažení bazénu, čímž vzniklo deset drah.


Celý článek...
 

Plavec Adam Novotný vicemistrem České republiky čtrnáctiletého žactva

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.01.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoV prostějovské pětadvacítce se 11.-12. prosince uskutečnilo zimní mistrovství České republiky čtrnáctiletého žactva. Dívky a kluci narození v roce 2007 kvůli protiepidemickým zákazům měli možnost poměřit se v bazénu na mistrovství republiky naposledy v prosinci 2019. Neuvěřitelné dva roky bez mistrovské soutěže. O to víc zamrzí, že je to zrovna „historický“ bazén v Prostějově, který zrovna neoplývá slavnostním prostředím, které by si určitě mistrovství republiky zasloužilo.


Celý článek...
 

Poslední utkání letošního roku byla pro vysokomýtské stolní tenisty úspěšná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.11.21

Foto archiv Orel Vysoké MýtoV sobotu 20. listopadu sehrál Orel Vysoké Mýto A svoje poslední domácí utkání tohoto roku a byl více než úspěšný.

 Orel Vysoké Mýto A  - TJ Sokol Mistrovice A  9:9

Na dopolední utkání dorazil druhý tým tabulky z Mistrovic v čele s nejlepším hráčem soutěže Nastoupilem. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kde Dvořák s Křepelkou smetli pár Seďa -Krejčí 3:0. Velká škoda, že druhý debl nedotáhl k výhře Fišer s Hýblem, kteří již vedli 2:0 na sety, ale hosté zápas otočili na 3:2. Po úvodním kole singlů jsme vedli 4:2, když Vojnar dokázal otočit stav 0:2 proti Seďovi na 3:2, Fišer v krásném zápase přetlačil Šedaje 3:2, Křepelka si poradil s Krejčím, pouze Hýbl nestačil na Nastoupila. Druhé kolo singlů začal nešťastně Hýbl, který poprvé prohrál se Seďou 3:2, Křepelka nedal šanci Šedajovi a Vojnar prohrál překvapivě s Krejčím. Třešničkou na dortu byl zápas Fišera s Nastoupilem, do kterého domácí hráč vlétl jako uragán a než se Nastoupil stačil rozkoukat prohrával 2:0. Fišer ho drtil přesnými míčky, a kromě třetího setu Lukáš hrál naprosto skvěle a zaslouženě vyhrál.


Celý článek...
 

Pardubické dvoustovky s účastí úspěšných vysokomýtských plavců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.11.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoNa plaveckých závodech Pardubické dvoustovky, které se konaly 6. listopadu, nesměli chybět plavci z vysokomýtského plaveckého klubu. Byly to pro ně poslední závody před krajskými přebory v Trutnově. Závody ovlivnily nemoci, karantény, takže účast plavců napříč všemi oddíly byla slabší. O to kvalitnější výkony plavci předvedli! Zaznamenali jsme 16 vylepšených osobních rekordů, 6 vylepšených klubových rekordů, 13 umístění na stupních vítězů, a to z 21 startů.


Celý článek...