Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 1.10.2022
Ze sportu

Pastvinský maraton – Memoriál AUGUSTINA ANDRLEHO 28. 8. 2022

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.09.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoJubilejní 20. ročník Pastvinského maratonu byl letos poprvé pořádán jako Memoriál Augustina Andrleho, dlouholetého činovníka, trenéra Plaveckého klubu Vysoké Mýto. Vzhledem k tomu, že Pastvinský maraton pořádá náš oddíl, tak se na startu objevilo více plavců z Plaveckého klubu Vysoké Mýto (PKVM), než jsme obvykle zvyklí vídat. Mladí plavci PKVM si nevedli vůbec špatně. Na trati 1KM zažilo premiéru v dálkovém plavání hned několik našich mladých plavkyň. Nejlépe si počínala Kristýna Držmíšková, která zvítězila v kategorii mladších žaček. Ve stejné kategorii obsadila 4. místo Natálka Čápová, 6. místo Terka Marečková a 7. místo Lucka Zídková.


Celý článek...
 

Dálkoví plavci v Poháru Lídy Jelínkové

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.09.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoZakončení sezony roku 2022 v dálkovém plavání napříč všemi kategoriemi proběhlo již tradičně první zářijový víkend v Mělicích. Počasí bylo slunečné, voda měla krásných 21,7 °C. Po pár závodech s menší účastí se v Mělicích opět předvedla kompletní sestava dálkařů. Přihlášeno bylo 245 plavců z 38 klubů. Plavecký klub Vysoké Mýto (PKVM) na nejdelší trati 15KM reprezentovala trojice závodnic – Nikča Brýdlová, Justýnka Mašková a Zuzka Pospíšilová.


Celý článek...
 

Úspěchy vysokomýtských plavců v Českém poháru v dálkovém plavání 2022

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.09.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoČeský pohár v dálkovém plavání pro sezonu roku 2022 se skládal ze 17 závodů. Každý pořadatel jednotlivého závodu má vlastní rozpis, tratě, které se poplavou. Některé závody jsou jednodenní, některé se plavou ve dvou dnech. Rozmezí délky tratí je od jednoho kilometru až po maratonských dvacet kilometrů. Prvním závodem Českého poháru (ČP) bylo Mistrovství České republiky masters pořádané naším oddílem. Následovalo zimní Mistrovství ČR žactva, kadetů, dorostu a dospělých v Praze-Podolí. Poté se již závody přesunuly na otevřenou vodu, konkrétně na Velký Bolevický rybník poblíž Plzně. Dále to byly rybníky Špinka, Tovačov, Sečská přehrada, Brněnská přehrada, Račice-veslařský kanál, Lipno, České Budějovice (soutok Vltavy, Malše), Libochovice (Ohře), Kolín (Labe), Pastviny a Mělice.


Celý článek...
 

Kanoistka Michaela Anna Zedníčková je mistryní Evropy ve sjezdu na divoké vodě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
13.09.22

Foto Aleš BerkaZlatou medaili a dvě bronzové medaile přiváží Michaela Anna Zedníčková z bosenské Banja Luky, kde se uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a U23 v klasickém sjezdu a sprintu na divoké vodě. Tam se v kvalifikačních závodech nominovala dokonce ve dvou kategoriích. Nejen na kajaku, ale i na singlkánoi.


Celý článek...
 

Kanoisté opět úspěšní

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
05.09.22

Foto Aleš BerkaSeriál Českého poháru v klasickém sjezdu a sprintu na divoké vodě pokračoval na řece Vltavě pod Lipenskou přehradou. Zde se již tradičně odehrává jeden z vrcholů domácí sezóny.  Nechyběli proto ani kanoisté SKK Vysoké Mýto, kteří především v dlouhém sjezdu předvedli řadu velmi dobrých výkonů. Výborně nás reprezentoval opět Daniel Suchánek, který hned v úvodní kategorii singlkanoistů vybojoval bronzovou medaili. Společně s pardubickým Ondřejem zvítězili mezi deblkanoisty, když ani tentokrát nenašli přemožitele.


Celý článek...
 

Veleúspěšné měsíce červen a červenec vysokomýtských plavců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.08.22

Plavci na Olympiádě dětí a mládeže. Foto archiv PKVMV červnu pravidelně vrcholí sezona bazénového plavání republikovými šampionáty a naplno se rozjíždí sezóna dálkovým plavcům, oboje za účasti plavců Plaveckého klubu Vysoké Mýto (PKVM). Jako první šel do akce dvojnásobný medailista z krajských přeborů desetiletých v Chrudimi (3.50 m prsa, 3.50 m motýlek) Lukáš Dzivý 11.  června na letním Poháru ČR desetiletých v Náchodě, kde vybojoval 2 umístění do 10. místa - 8.50 m prsa, 9.50 m motýlek.


Celý článek...
 

Atlet Jakub Dudycha z Vysokého Mýta je mistrem Evropy v běhu na 800 metrů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.07.22

Foto Martin FialaDo Jeruzaléma odjížděl Jakub Dudycha jako vládce evropských tabulek. Letos posunul hodnotu českého rekordu na 800 metrů jak v hale, tak pod otevřeným nebem. Jako jediný ze startovního pole dokázal stlačit svůj čas pod 1:50 sekundy. Role favorita vysokomýtskému závodníkovi seděla.


Celý článek...
 

Dálkové plavkyně na Tovačovském maratonu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
20.07.22

Foto Lukáš NovákČeský pohár v dálkovém plavání se v polovině června přesunul na Moravu. Tentokrát trojice plavkyň z Plaveckého klubu Vysoké Mýto odjela do Tovačova na Annínské jezero. Teplota vody a vzduchu příjemně letní: 21,2 respektive 21,9 stupně Celsia. 


Celý článek...
 

Sportem proti pasivitě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
21.06.22

Foto archiv SKP-CENTRUMTaké letos se ve Vysokém Mýtě uskuteční tradiční letní akce s názvem Sportem proti pasivitě. Jedná se o čtyři sportovní odpoledne, která proběhnou na hřišti 1. stupně ZŠ Jiráskova (u supermarketu Penny). Tématem letošních odpolední je světoznámá reality show Survivor. Akce jsou přístupné pro širokou veřejnost. Konají se v úterý 12. 7. a 19. 7. a ve středu 3. 8. a 10. 8., vždy v časech 12.30–15.30.

Projekt je realizován Nízkoprahovým zařízením pro děti a mládež EMKO, SKP-CENTRUM, o. p. s. za podpory města Vysoké Mýto.

Foto archiv SKP-CENTRUM


 

Dvě medaile na C2 z mistrovství světa pro Daniela Suchánka a Ondřeje Rolence

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.06.22

Foto Aleš BerkaLetošní mistrovství světa ve sjezdu a sprintu na divoké vodě se uskutečnilo na francouzské řece Vezére v Treignacu, dějišti historicky vůbec prvního mistrovství světa ve sjezdu, které se zde konalo před 60 lety. Malá obec na jihu Francie přivítala účastníky mistrovství bohatou výzdobou a velmi přátelskou atmosférou. Jako první byly na pořadu závody ve sprintu. Vysokomýtskou kanoistiku zde reprezentoval Daniel Suchánek nejen ve své hlavní kategorii C2 spolu s Ondřejem Rolencem z Pardubic, ale i v kategorii C1, kde si rovněž vybojoval reprezentační dres. Předstartovní příprava a najíždění trati se pro nás nevyvíjela dobře. Těžké chvíle nám všem, ale především Danielovi, připravil Ondřej Rolenc, který po příjezdu do dějiště MS onemocněl. Nebylo tak vůbec jisté, zda bude moci závodit. To se po léčbě antibiotiky, odběrech krve a konzultacích s českými lékaři u nás doma, nakonec podařilo.


Celý článek...
 

Na Zlaté tretře překonal Jakub Dudycha český rekord na trati 800 metrů a míří do Jeruzaléma i Cali

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
06.06.22

Foto archiv Atletický klub Vysoké MýtoVysokomýtský atlet Jakub Dudycha předvedl neuvěřitelný výkon a zapsal se do historie české atletiky. Během třech měsíců zvládl překonat český dorostenecký národní rekord na trati 800 metrů jak v hale, tak pod otevřeným nebem. Věkem ještě dorostenec dokázal svým letošním nejlepším výkonem splnit limit i pro účast vyšší kategorie a v létě bude reprezentovat Českou republiku nejen na dorosteneckém mistrovství Evropy v Jeruzalémě, ale také na mistrovství světa juniorů v kolumbijském Cali.


Celý článek...
 

Vysokomýtští kanoisté úspěšní na mistrovství ČR ve sprintu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.06.22

Foto Aleš BerkaCelkem pět medailí získali na mistrovství ČR dorostu a dospělých ve sprintu vysokomýtští kanoisté. Na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem pokračoval seriál Českého poháru, jehož součástí byl tentokrát také boj o mistrovské tituly. Výborně si opět vedl Daniel Suchánek s pardubickým Ondřejem Rolencem, kteří opět potvrdili svoji letošní dominanci v kategorii C2 muži a na mistrovství ČR dospělých zvítězili. Dan navíc přidal skvělé 4. místo mezi singlkanoisty , čímž si zajistit pro nadcházející mistrovství světa reprezentační trikot i v této kategorii. Dařilo se i dvojici Krejza - Šilar, kteří na mistrovství ČR obsadili třinácté místo.


Celý článek...
 

Titul mistrů ČR popáté v řadě do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
12.05.22

Foto Aleš BerkaDlouhých pět let čekali kanoisté a raftaři, než se mohli vrátit na jednu z vůbec nejnáročnějších, ale také nejkrásnějších přírodních tratí střední Evropy na Labi pod Špindlerovým Mlýnem. Po opravách vodního díla Labská zde pokračoval seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Nejlepší sjezdaři bojovali o nominaci na seniorský světový šampionát do Francie i tituly mistrů České republiky v dlouhém sjezdu. Vzhledem k vysoké náročnosti byl start omezen na nejvyšší výkonnostní třídy. Michlák, Bártlova lávka, Kukačka, Studené koleno, Soutěska, to jsou legendární místa, na která s respektem vzpomíná nejedna vodácká generace a kde skončily naděje mnoha závodníků.


Celý článek...
 

Harmonogram motoristických akcí na vysokomýtském autodromu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
22.04.22

Foto Jaroslav HorákNa vysokomýtském autodromu se konají vzdělávací motoristické akce jako například kurzy pro seniory od 65 let Jedu s dobou, kurzy pro motorkáře Kolama dolů a kurzy pro mladé začínající řidiče Start Driving. Na zdejším dopravním hřišti probíhá teoretická i praktická dopravní výchova dětí ze základních škol z Vysokého Mýta a jeho okolí. Pro jednotlivé návštěvy rodičů s dětmi je hřiště přístupné denně po celou dobu provozu a v případě plánovaných hromadných návštěv je nutné domluvit termín s provozovatelem.


Celý článek...