Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 27.9.2021
Ze sportu

Pastvinský maratón – 9. kolo ČESKÉHO POHÁRU v dálkovém plavání

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.09.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPastvinský maraton pořádaný Plaveckým klubem Vysoké Mýto se konal poslední srpnovou neděli. Počasí nám moc nepřálo, přesto se závody podařilo úspěšně uspořádat. Při měření teploty vody se teploměr zastavil na 17,3 °C, teplota vzduchu byla  pouze 12,5 °C. V průběhu závodů se několikrát počasí změnilo, takže chvíli „padaly trakaře“ a chvílemi z mraků vykouklo sluníčko.


Celý článek...
 

Kanoisté přivezli bronz z ME juniorů ve sjezdu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
01.09.21

Foto Aleš BerkaV uplynulém týdnu se ve slovinském Solkanu uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství Evropy do 23 let ve sjezdu. V české reprezentaci nechyběla ani šestnáctiletá vysokomýtská kajakářka Michaela Zedníčková. Při svém prvním startu na ME si nevedla vůbec špatně. V individuálním dlouhém sjezdu podala vynikající výkon a obsadila celkové 7. místo a druhé místo mezi českými závodnicemi. Tento výkon jí zajistil také nominaci do českého tria kajakářek pro závod družstev. To nakonec po skvělém výkonu dojelo na třetím místě. Společně s olomouckou Klárou Kneblovou a Hankou Kolihovou ze Soběslavi tak získali bronzové medaile. Míša si vedla velmi dobře i v následujících závodech ve sprintu.


Celý článek...
 

Tři medaile z Mistrovství Evropy ve sjezdu do Vysokého Mýta

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.08.21

Foto archiv ČSKTen nejlepší dárek k 60. výročí založení Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto dali na Mistrovství Evropy ve španělském Saberu Daniel Suchánek a Ondřej Rolenc (Pardubice). V dlouhém sjezdu kategorie C2 získali po skvělém výkonu třetí místo. Hned z prvního závodu si tedy přiváží bronzové medaile. Následující den se v dlouhém sjezdu bojovalo o medaile v soutěži družstev. Český tým ve složení Suchánek – Rolenc, Rygel – Veselý, Salaj -Šmakal již od prvního mezičasu sváděl vyrovnaný boj s družstvem Francie. Nakonec z toho byla skvělá stříbrná medaile, když k zisku zlata chyběla smolná půl vteřina.


Celý článek...
 

Vysokomýtský autodrom byl poprvé v historii dějištěm Mistrovství světa Supermoto (reportáž)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.07.21

SupermotoSetkání světové elity na autodromu o víkendu 24. a 25. července doplnily závody evropského šampionátu a Mezinárodního mistrovství ČR v motocyklové disciplíně spojující jízdu po asfaltu a v terénu. „Supermoto je u nás rozšířená disciplína. Jezdíme zde české mistrovské závody, Mistrovství Evropy juniorů i rakouské mistrovství a teď nově jsme se přesunuli na trošku vyšší úroveň, a tou je Mistrovství světa v supermoto, které jsme tady viděli,“ řekl ředitel závodu Jan Dušek. „Přípravy probíhají už téměř půl roku. Samozřejmě bylo nutné udělat veškeré úpravy, které stanovila komise, která navštívila autodrom asi před třemi měsíci a řekla, co všechno se musí připravit na to, aby závody byly regulérní,“ řekl Bohuslav Fencl, předseda Autoklubu Karosa.     


Celý článek...
 

Medailové žně pro vysokomýtskou kanoistiku na Mistrovství ČR žactva a dorostu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
02.07.21

Foto Jakub ŠilarPoslední červnový víkend hostily Strakonice nejvyšší domácí soutěže ve sjezdu na divoké vodě. Na programu bylo sobotní mistrovství ČR dorostu v individuálních kategoriích i v družstvech a žákovský Český pohár. V neděli pak jeli o mistrovské medaile žáci a o pohárové body zápolili junioři. Po oba dny navíc přibyly dva pohárové závody pro dospělé, jenž byly náhradou za zrušené jarní závody. Po předchozích bouřkách voda v Otavě výrazně stoupla, zmizely nepříjemné mělčiny a mohly se tak odjet další dlouho očekávané závody.


Celý článek...
 

Vysokomýtští kanoisté získali na závodech Českého poháru cenná umístění

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.06.21

Foto Aleš BerkaDlouho očekávaný seriál závodů Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě se díky uvolnění mohl i když za velmi přísných hygienických opatření konečně uskutečnit. Po zrušení jarních nominačních závodů, které se měly uskutečnit na Labi pod Špindlerovým Mlýnem a na Kamenici v Navarově museli kanoisté zápolit na mnohem lehčím vodním terénu na řece Moravě. Přesto výsledky hodně napověděly o šancích závodníků nominovat se na letošní ME a MEJ v dlouhém sjezdu. Na startu nechyběla ani početná výprava Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto, která zde získala řadu cenných umístění.


Celý článek...
 

Cyklobusy vyjely 29. května

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
25.05.21

Ilustrační foto archiv Českomoravské pomezíTak jako každý rok vám cyklobusy i v letošní letní sezóně usnadní poznávání turistické oblasti Českomoravské pomezí. Provoz autobusů uzpůsobených pro převoz kol byl zahájen v sobotu 29. května. Jejich služeb můžete využít, ať už dáváte přednost pěším túrám nebo patříte k fanouškům cyklistiky. Autobusové linky budu propojovat turisticky atraktivní místa vždy o víkendech a státních svátcích až do konce září. 


Celý článek...