Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.1.2022
Ze sportu

Stolní tenis: Prohra s Holicemi na domácích stolech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
18.01.22

Foto archiv Orel Vysoké Mýto AOrel Vysoké Mýto A - TJ Jiskra Holice B 7:10
Úvodní utkání v novém roce v sobotu 8. ledna se orlové museli obejít bez nejlepšího hráče Tomáše Křepelky. Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný, kdy Dvořák s Vojnarem vyhráli 3:2, kdežto na vedlejším stole Hýbl a Fišer prohráli 3:1. V prvním kole singlu se body rozdělily, když Fišer porazil Sochu a Dvořák přehrál Vraštila. V dalším průběhu byl stav velice těsný. Za zmínku stojí výhra Hýbla nad Táborským. Za stavu 7:7 hosté utekli na konečných 10:7. Velká škoda, že Dvořák nedotáhl zápas s Koubkem, ve kterém měl dva mečboly. Remíza by tomuto zápasu velice slušela.


Celý článek...
 

Plavci Daniel Spilko a Nikola Brýdlová pokořili na mistrovství ČR juniorů klubové rekordy

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.01.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPoslední mistrovskou soutěží v roce 2021 bylo o víkendu 16.-19. prosince zimní mistrovství České republiky juniorů a dospělých, které se uskutečnilo v plzeňské padesátce. Trošku unikátem je, že se závody konaly v pětadvacetimetrovém bazénu, protože již tradičně došlo k přepažení bazénu, čímž vzniklo deset drah.


Celý článek...
 

Plavec Adam Novotný vicemistrem České republiky čtrnáctiletého žactva

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.01.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoV prostějovské pětadvacítce se 11.-12. prosince uskutečnilo zimní mistrovství České republiky čtrnáctiletého žactva. Dívky a kluci narození v roce 2007 kvůli protiepidemickým zákazům měli možnost poměřit se v bazénu na mistrovství republiky naposledy v prosinci 2019. Neuvěřitelné dva roky bez mistrovské soutěže. O to víc zamrzí, že je to zrovna „historický“ bazén v Prostějově, který zrovna neoplývá slavnostním prostředím, které by si určitě mistrovství republiky zasloužilo.


Celý článek...
 

Dvanáctiletí plavci zaplavali na mistrovství ČR v Litoměřicích obdivuhodné výsledky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.01.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoO víkendu 11.-12. prosince na zimním mistrovství ČR mladších žáků, rok narození 2009 reprezentovali Vysoké Mýto tři plavci Teymur Afandi, Jakub Dzivý a Dorota Metelková. Už samotná účast na mistrovské soutěži je velikým úspěchem. V každé disciplíně je přijato pouze 30 nejlepších plavců dané kategorie v České republice a každý plavec se může přihlásit maximálně na 6 startů. O tom, že se naši plavci nepřijeli jen zúčastnit, svědčí jejich výsledky.


Celý článek...
 

Stolní tenis: Remízový maratón a povinná výhra

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.12.21

Foto archiv Orel Vysoké MýtoPrvní prosincovou sobotu odehral Orel Vysoké Mýto A dvě důležitá utkání s áčkovými týmy v Moravské Třebové a v Lanškrouně.

Slovan Moravská Třebová A - Orel Vysoké Mýto A    9:9  

Dopolední venkovní utkání odehráli hráči Vysokého Mýta na horké půdě v Moravské Třebové. Po úvodních čtyřhrách se body rozdělily, jelikož Dvořák s Křepelkou nenašli recept na domácí pár Maděra - Hýbl. Naopak v pátém setu vysokomýtská dvojice Fišer - Hýbl vydřela velice důležitý bod. Úvodní série singlů nám moc nevyšla, jelikož jediný přidal bod Křepelka výhrou nad Mrvou. Honza Hýbl prohrál vyhraný zápas, ve kterém v pátém setu nedokázal proměnit čtyři mečboly. Dvořák prohrál s Maděrou a Fišer s Hýblem.


Celý článek...
 

Plavci si vyplavali postup na zimní mistrovství ČR

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.12.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoO víkendu 20.-21. listopadu se v Trutnově konal Krajský přebor žactva 2009 a starších, dorostu a dospělých  Pardubického a Královéhradeckého kraje. V kategorii mladších žáků ročník 2009 vysokomýtský plavecký klub v Trutnově reprezentovali Teymur Afandi, Jakub Dzivý  a Dorota Metelková, v kategorii starších žaček ročník 2008 Anežka Bezdíčková.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci na krajských přeborech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.12.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoSobota 13. listopadu byla pro plavce ve znamení krajských přeborů nejmladšího žactva, jež jsou zároveň kvalifikačními závody na Pohár České republiky. Desetiletí plavci Pardubického a Královéhradeckého kraje měli závody přímo ve Vysokém Mýtě. Možnost zazávodit si v domácím prostředí využilo šest vysokomýtských plavců ročníku 2011: Natálka Čápová, Kristýnka Držmíšková, Tomáš Holub, Terezka Marečková, Míša Nováková a Lucka Zídková. Děvčata a Tom si na závodech vyplavali spoustu osobních rekordů, vyzkoušeli si tratě, které ještě na závodech neplavali a všichni si se svými starty poradili velice dobře. Podařený závodní den korunovali krásným pátým místem ve smíšené štafetě 4x50VZ.  


Celý článek...
 

Poslední utkání letošního roku byla pro vysokomýtské stolní tenisty úspěšná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
24.11.21

Foto archiv Orel Vysoké MýtoV sobotu 20. listopadu sehrál Orel Vysoké Mýto A svoje poslední domácí utkání tohoto roku a byl více než úspěšný.

 Orel Vysoké Mýto A  - TJ Sokol Mistrovice A  9:9

Na dopolední utkání dorazil druhý tým tabulky z Mistrovic v čele s nejlepším hráčem soutěže Nastoupilem. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kde Dvořák s Křepelkou smetli pár Seďa -Krejčí 3:0. Velká škoda, že druhý debl nedotáhl k výhře Fišer s Hýblem, kteří již vedli 2:0 na sety, ale hosté zápas otočili na 3:2. Po úvodním kole singlů jsme vedli 4:2, když Vojnar dokázal otočit stav 0:2 proti Seďovi na 3:2, Fišer v krásném zápase přetlačil Šedaje 3:2, Křepelka si poradil s Krejčím, pouze Hýbl nestačil na Nastoupila. Druhé kolo singlů začal nešťastně Hýbl, který poprvé prohrál se Seďou 3:2, Křepelka nedal šanci Šedajovi a Vojnar prohrál překvapivě s Krejčím. Třešničkou na dortu byl zápas Fišera s Nastoupilem, do kterého domácí hráč vlétl jako uragán a než se Nastoupil stačil rozkoukat prohrával 2:0. Fišer ho drtil přesnými míčky, a kromě třetího setu Lukáš hrál naprosto skvěle a zaslouženě vyhrál.


Celý článek...
 

Pardubické dvoustovky s účastí úspěšných vysokomýtských plavců

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
15.11.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoNa plaveckých závodech Pardubické dvoustovky, které se konaly 6. listopadu, nesměli chybět plavci z vysokomýtského plaveckého klubu. Byly to pro ně poslední závody před krajskými přebory v Trutnově. Závody ovlivnily nemoci, karantény, takže účast plavců napříč všemi oddíly byla slabší. O to kvalitnější výkony plavci předvedli! Zaznamenali jsme 16 vylepšených osobních rekordů, 6 vylepšených klubových rekordů, 13 umístění na stupních vítězů, a to z 21 startů.


Celý článek...
 

Víkendová utkání orlů skončila s polovičním úspěchem

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
08.11.21

 Foto archiv Orel Vysoké Mýto AOrel Vysoké Mýto odehrál v sobotu 6. listopadu dvě venkovní utkání, první se Sokolem Lukavice A a druhé s TTC Ústí nad Orlicí A.

Sokol Lukavice A - Orel Vysoké Mýto A     4:10

Dopolední venkovní utkání byla víceméně povinnost vyhrát. To se začalo naplňovat hned po úvodních čtyřhrách, které Vysoké Mýto vyhrálo. Menší komplikace přišla hned první zápas singlu, kde prohrála naše jednička Křepelka s agilním Pavlem 3:1. Naštěstí Dvořák s Hýblem zvládli svá pětisetová utkání. Body za domácí přidal jen Adamec 2, když porazil Dvořáka s Fišerem a Pavel porazil opět Fišera. Výborně zahrál Hýbl, který vyhrál všechny své zápasy.

Body: Jan Hýbl 3,5 b, Tomáš Křepelka 2,5 b, Martin Dvořák 2,5 b, Lukáš Fišer 1,5 b


Celý článek...
 

Vysokomýtské plavkyně sbíraly zkušenosti a medaile na Otavském poháru

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.11.21

Foto Plavecký klub Vysoké MýtoV Písku se 23. října uskutečnil 5. ročník Otavského poháru. Závodů v osmi dráhovém bazénu se za Plavecký klub Vysoké Mýto zúčastnily mladší žačky Dorota Metelková a Sofie Poppová. Děvčata si vyzkoušela závody v novém prostředí proti soupeřkám, se kterými se běžně nepotkají na závodech v Pardubickém kraji.


Celý článek...
 

Orel Vysoké Mýto A odehrál své nejlepší zápasy v divizi

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.10.21

Foto Orel Vysoké Mýto AOrel Vysoké Mýto A - TTC Skuteč A  10:4

V dopoledním utkání čekal na vysokomýtské hráče tým, který se také pohyboval ve spodních patrech tabulky. Bylo nutné vyhrát, odskočit tomuto soupeři a dostat se do klidných středových vod. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kdy Dvořák s Vojnarem nedali šanci svým soupeřům. Od úvodních singlů jsme moc šancí hráčům ze Skutče nedávali a celkem lehce jsme si dokráčeli pro velice důležitou výhru, a to nás trošku uklidnilo před odpoledním zápasem s prvním týmem divize z Hlinska.

Body: Tomáš Křepelka 3 b, Martin Dvořák 2,5 b, Jiří Vojnar 1,5 b, Jan Hýbl 2 b, Lukáš Fišer 1 b.


Celý článek...
 

Kanoisté opět úspěšní

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.10.21

Foto archiv Sportovní klub kanoistikyPo roční odmlce zaviněné covidem se na řece Vltavě konal tradiční Krumlovský vodácký maraton, který obvykle uzavírá celou závodní sezonu. V závodě s délkou 37 km a s početnou mezinárodní účastí startovalo více než 500 lodí a nechyběli zde ani kanoisté SKK Vysoké Mýto. Ti si odtud přivezli pět medailí. V kategorii singlkanoistů si výborně vedl Daniel Suchánek, který zvládl roli jednoho z největších favoritů a s přehledem zvítězil před svým reprezentačním kolegou Václavem Kristkem. Na stupních vítězů je po vynikajícím výkonu doplnil další z Vysokomýtských závodníků Jakub Šilar. Další skvělý výkon předvedla na stejné distanci i Michaela Zedníčková, která dojela mezi juniorskými kajakářkami na stříbrné pozici. Bojovné výkony na této trati předvedli mezi juniorskými kajakáři i sedmnáctý Jakub Zrzavý a dvacátý sedmý Jakub Sedlák.


Celý článek...
 

Úspěšní vysokomýtští plavci na Podzimní ceně Motorletu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.10.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoSérii tří závodních víkendů vysokomýtští plavci ukončili 9. října v Praze - Radlicích. Závodů se z naší skupiny dle programu mohli zúčastnit pouze kluci z kategorie staršího žactva (2008-2007). Výsledková bilance byla skvělá: 2 plavci = 8 startů – 6 klubových rekordů – 7 umístění na stupních vítězů.


Celý článek...
 

Plavecké medaile z Mladé Boleslavi

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
19.10.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoVysokomýtští plavci se v sobotu 9. října účastnili tradičních závodů 42. Mladoboleslavská vlnka v Mladé Boleslavi pro dvanáctileté a mladší plavce. Plavecký klub Vysoké Mýto reprezentovali 3 plavci Teymur Afandiyev, Jakub Dzivý a Dorota Metelková. Všem třem se v Mladoboleslavském bazénu velmi dařilo.


Celý článek...
 

Skvělé představení vysokomýtských plavců na Velké ceně Kopřivnice

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
07.10.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoTýden po Výroční ceně Vysokého Mýta vyrazili vysokomýtští plavci opět závodit. Na Velké ceně Kopřivnice se představila Justýna Mašková (2005), Zuzana Pospíšilová (2006), Adam Novotný (2007), Daniel Spilko (2004) a Tomáš Winkler (2008). Plavci získali 18 umístění na stupních vítězů, pouze 7x se nevešli mezi 10 nejlepších ve svých kategoriích, zaznamenali 24 nových osobních rekordů, překonali  dva klubové rekordy.


Celý článek...
 

Dohrávka s pachutí prohry pro Vysoké Mýto na stolech Jiskry Holice

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.10.21

Foto archiv Orel Vysoké Mýto A TJ Jiskra Holice B  - Orel Vysoké Mýto A  10:6

Velice nepovedenou dohrávku má na svědomí Vysoké Mýto, které 2. října nestačilo na domácí Holice. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, kde Křepelka s Dvořákem zvládli svůj zápas 3:1. Bohužel smůlu měla dvojice Vojnar s Hýblem, kteří neproměnili setbol na vedení 2:0, a tak prohráli 1:3. Úvodní kolo singlu patřilo domácím, kde ze čtyř zápasů vyhráli tři, a tím odskočili na rozdíl, který si udrželi až do konce utkání. Velice mrzí prohry Hýbla s matadorem Sochou, kde již vedl 2:0 na sety, ale nechal se ukolébat obrannou hrou a nakonec prohrál 3:2. Za zmínku stojí hezký zápas Táborského s Dvořákem, ve kterém se vysokomýtský hráč vrátil za stoly po vážné operaci ramene. Za stavu 1:0 pro Dvořáka měl celkem 3 setboly na vedení 2:0, ale Táborský potvrdil své zkušenosti a zápas otočil ve svůj prospěch. Hřebíček nám zasadil právě Táborský, když porazil našeho nejlepšího hráče Křepelku.


Celý článek...
 

24. Velká cena města Vysokého Mýta - Memoriál Augustina Andrleho

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
04.10.21

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoV sobotu 25. září se v krytém bazénu konala  již 24. Velká cena města Vysokého Mýta. O první závody, které byly po covidové pauze ve Vysokém Mýtě pořádány, byl velký zájem. Přihlásilo se přes 340 plavců z 24 oddílů. Přijato bylo pouze 200 nejrychlejších plavců, aby nebyla překročena kapacita bazénu. Letos byla Velká cena města Vysokého Mýta pořádána jako Memoriál Augustina Andrleho, dlouholetého trenéra, činovníka a rozhodčího našeho oddílu. A také byla uspořádána k 40. výročí otevření vysokomýtského plaveckého bazénu.


Celý článek...
 

Suchánek s Rolencem jsou mistry světa ve sprintu na divoké vodě

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
30.09.21

Foto Aleš BerkaDějištěm letošního Mistrovství světa ve slalomu a sprintu na divoké vodě se stala slovenská metropole Bratislava. Soutěžilo se na umělé slalomové dráze v Čuňovu. Ta byla vybudována při stavbě vodního díla Gabčíkovo – Nagymaros. Od minulého roku zde probíhala její rekonstrukce, která byla dokončena krátce před mistrovstvím světa. Nebylo zde proto mnoho prostoru pro trénink, což řadě závodníků činilo značné potíže. Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem (Pardubice) se však s nástrahami obtížné a pulzující vody dokázali vyrovnat na jedničku. Již ve čtvrtek, kdy se jela kvalifikace, prokázali, že na to mají a nejlepším časem si zajistili přímý postup do sobotního finále.


Celý článek...
 

První divizní dvojutkání týmu stolních tenistů Orel Vysoké Mýto A

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
29.09.21

Foto archiv Orel Vysoké Mýto AV sobotu 25. září sehrál Orel Vysoké Mýto A své první divizní domácí dvojutkání v nové sezóně.

 Orel Vysoké Mýto A - Tesla Pardubice B   10:6

První domácí utkání proti Tesle bylo velice důležité, jelikož tento soupeř bude jedním z týmů, které budou hrát o záchranu. Velice důležitý byl vstup do utkání, kde jsme vyhráli obě čtyřhry. Toto vedení nás „posadilo na koně“. První kolo singlů jsme vyhráli a dostali jsme se až do vedení 6:0. Od tohoto stavu soupeř začal stahovat náskok až na 6:4. Naštěstí skvělou formu načasoval Tomáš Křepelka, který neprohrál ani jeden zápas. Hned v závěsu mu byl Vojnar, který držel naše naděje na vítězství. Konečný desátý bod přidal zmiňovaný Křepelka a my jsme si tak mohli připsat první velice důležité vítězství.


Celý článek...
 

Vysokomýtský autodrom byl poprvé v historii dějištěm Mistrovství světa Supermoto (reportáž)

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze sportu
27.07.21

SupermotoSetkání světové elity na autodromu o víkendu 24. a 25. července doplnily závody evropského šampionátu a Mezinárodního mistrovství ČR v motocyklové disciplíně spojující jízdu po asfaltu a v terénu. „Supermoto je u nás rozšířená disciplína. Jezdíme zde české mistrovské závody, Mistrovství Evropy juniorů i rakouské mistrovství a teď nově jsme se přesunuli na trošku vyšší úroveň, a tou je Mistrovství světa v supermoto, které jsme tady viděli,“ řekl ředitel závodu Jan Dušek. „Přípravy probíhají už téměř půl roku. Samozřejmě bylo nutné udělat veškeré úpravy, které stanovila komise, která navštívila autodrom asi před třemi měsíci a řekla, co všechno se musí připravit na to, aby závody byly regulérní,“ řekl Bohuslav Fencl, předseda Autoklubu Karosa.     


Celý článek...