Dnes je středa 19.1.2022

Plavec Adam Novotný vicemistrem České republiky čtrnáctiletého žactva

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoV prostějovské pětadvacítce se 11.-12. prosince uskutečnilo zimní mistrovství České republiky čtrnáctiletého žactva. Dívky a kluci narození v roce 2007 kvůli protiepidemickým zákazům měli možnost poměřit se v bazénu na mistrovství republiky naposledy v prosinci 2019. Neuvěřitelné dva roky bez mistrovské soutěže. O to víc zamrzí, že je to zrovna „historický“ bazén v Prostějově, který zrovna neoplývá slavnostním prostředím, které by si určitě mistrovství republiky zasloužilo.

Plavecký klub Vysoké Mýto měl na této vrcholné akci pouze jednoho reprezentanta, a to Adama Novotného. Adamovi začátek podzimní sezony vyšel skvěle, jen těžce hledal ve svém ročníku přemožitele. Proto do Prostějova odjížděl jako jeden z favoritů na medaile, i když konkurence byla obrovská.

Hned svůj první start přetavil v umístění na stupních vítězů a na trati 200 metrů volným stylem (VZ) bral titul vicemistra České republiky. Hodně blízko dalším medailím byl na trati 50 metrů VZ, 100 metrů VZ a 400 metrů polohový závod. Ve všech těchto startech obsadil nepopulární 4. místo s minimální ztrátou na „bednu“. Na sprinterské stovce to bylo nicotných 0,06 vteřiny.

Po závodech již můžeme pouze spekulovat, co zapříčinilo nepatrný pokles výkonnosti, která v tom nejdůležitějším závodu chyběla. Ačkoliv Adam na mistrovství odjížděl s o něco většími ambicemi, určitě se nemá za co stydět a může být na své výkony v letošní sezoně pyšný a do příští sezony naskočí ještě silnější.