Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 17.8.2022
Z kultury

Barevný svět krajky a loutky ve zvonici

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
19.07.22
 

Foto archiv Městská galerieVyšlápněte do zvonice, kde do 11. září vystavují dvě východočeské textilní výtvarnice – Hana Kozubová a Iva Vanžurová. Prostřednictví jejich tvorby se přenesete do světa krajky a loutky, prohlédnete si obrazy, šperky, modely i pohádkové bytosti.


Celý článek...
 

Letní kino, koncerty a disco v amfiteátru M-klubu

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
19.07.22

Filmový maraton 2022Prázdninový maraton kulturních akcí v amfiteátru M-klubu ve Vysokém Mýtě pokračuje letním kinem, diskotékami, rockovou zábavou s kapelou MODRÝ MAURICIUS a koncertem kapely PONNY EXPRES. V týdnu od pondělí 15. srpna do čtvrtka 18. srpna se návštěvníci letního kina mohou těšit na filmový festiválek, ne kterém budou promítnuty filmy: Chinaski: Každej ví kulový, Tři Tygři ve filmu: Jackpot, Amélie z Montmartru 20 let od premiéry, Vyšehrad: fylm. 


Celý článek...
 

Za dobrodružstvím všech generací do Městské galerie

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
19.07.22
Foto archiv Městská galerieMěstská galerie ve Vysokém Mýtě zve na výstavu díla malíře Václava Junka, která potěší milovníky přírody, zvířat, dobrodružné literatury a dalekých cest skutečných i těch vysněných. Výstava ve výstavní síni galerie na náměstí Přemysla Otakara II. potrvá do 28. srpna. 

Celý článek...
 

Promenádní koncerty na náměstí

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
12.07.22

Foto Ivan KrejzaPříznivce dechové hudby jistě potěší tradiční promenádní koncerty, které se konají v létě na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Letos na nich vystoupí dechové kapely Astra Svitavy, Poličanka, Dolnovanka a  Choceňačka. Začátek koncertů je vždy v 17.00.


Celý článek...
 

Vysokomýtští plavci se kvalifikovali na mistrovství ČR staršího žactva

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
13.06.22

Foto archiv Plavecký klub Vysoké MýtoPlavecký klub Vysoké Mýto na krajských přeborech dvanáctiletých a staršího žactva Pardubického a Královéhradeckého kraje 4.-5. června v České Třebové  reprezentovalo 6 plavců: Evelína Šolcová, Teymur Afandi, Jakub Dzivý, Dorota Metelková, Daniela Pohlová, a Tomáš Winkler.


Celý článek...
 

Když ve věži svítá…Litomyšlská brána, bílá kráska našeho města, se v červnu opět otevře veřejnosti

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
06.06.22

Foto archiv Vysokomýtská kulturníV průběhu léta, od středy do neděle a ve svátek, můžete navštívit věž Litomyšlské brány. Toto místo, které bylo v minulosti součástí hradebního opevnění, nabízí krásný výhled na naše historické město. A nejen to. Celé léto objevíte ve věži Svítání, přesněji výtvarné práce a výrobky žáků ze Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, o. p. s.


Celý článek...
 

V Mejtě to je jízda aneb Výprava pro zvídavé děti

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
06.06.22

PlakátI letos v létě budou moci rodiny s dětmi putovat po výstavách ve Vysokém Mýtě. Aby je to bavilo, čekají na malé návštěvníky pestré a zajímavé úkoly. Minulou sezónu prvně odstartoval projekt s názvem V Mejtě to je jízda. Děti společně s rodiči, či kamarády navštěvovaly výstavy v historických budovách našeho města. A aby se jim lépe putovalo, průvodcem jim byl sešit plný zajímavých úkolů. Tato akce děti zaujala, a proto jsme se společně s Městskou galerií rozhodli na myšlenku navázat a nabídnout tuto aktivitu i o letošních prázdninách.


Celý článek...
 

Historie a současnost pivovarnictví ve Vysokém Mýtě a okolí

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
04.05.22

Foto archiv RMVMDo historie a současnosti pivovarnictví vás zavede letošní výstava ve Svařeni. Dozvíte se zajímavé informace o bývalých pivovarech ve Vysokém Mýtě, Chocni, Litomyšli a v Košumberku.  A také to, že tyto pivovary mají své současné nástupce.  A to ve Vysokém Mýtě pivovary Mejto a Kujebák, v Litomyšli pivovar Veselka a v Chocni pivovar Splávek.


Celý článek...
 

Barokní areál Vraclav zahajuje sezónu

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
26.04.22

Foto RMVMOd 1. května se opět otevírá barokní areál bývalých lázní, poustevny a kostela sv. Mikuláše ve Vraclavi. Návštěvníci se budou moci nechat pohltit barokním uměním, či poznat dějiny starobylé obce Vraclavi.

V budově lázní bude otevřena expozice s titulem „Tisíciletá Vraclav“ provázející návštěvníky formou archeologických a historických exponátů a fotografií dlouhou historií vsi, která vstoupila do dějin jako místo, kde začalo v roce 1108 vraždění rodu Vršovců, o němž se zmiňuje Kosmas ve své kronice. Tento příběh je zde představen zábavnou formou prostřednictvím velkého nástěnného komiksu. Opomenuta zde ale není ani lázeňská a poutní tradice místa spojená se zázračnou svatomikulášskou studánkou.


Celý článek...
 

Automobil dříve a dnes, nová výstava v Muzeu českého karosářství

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
26.04.22

Foto RMVMVýstava Automobil dříve a dnes, která se otvírá 1. května v Muzeu českého karosářství ve Vysokém Mýtě, je pro návštěvníky všech věkových kategorií. Představí jednotlivé díly automobilu od karoserie, přes motor až po takové maličkosti jako jsou stěrače, zámky do dveří a otvírání okének. Část exponátů je pohyblivých a nabízí srovnání, jak jednotlivé součásti fungovaly dříve a jak fungují dnes.


Celý článek...
 

Hrom do pedálu K počátkům cyklistiky (nejenom) v Pardubickém kraji

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
30.03.22

PlakátKe kořenům cyklistiky nás zavede nová výstava v regionálním muzeu. Ta nese název Hrom do pedálu! a její podtitul zní K počátkům cyklistiky (nejenom) v Pardubickém kraji. Výstava, která potrvá do 25. září, byla zahájena v neděli 3. dubna vernisáží od 14.00. V jejím rámci se návštěvníci dočkali několika zajímavých věcí. Jednak to byl závod vysokých jízdních kol „Na jednu mejtskou míli“ a zároveň koncert v Muzeu českého karosářství. Na něm se představil dětský symfonický orchestr Harmonia Iuvenis z místní základní umělecké školy. 


Celý článek...
 

Galerie letos slaví pětašedesátiny

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
04.01.22

Vysoké Mýto MGMěstská galerie Vysoké Mýto si v tomto roce připomíná půlkulaté výročí. Založena byla před 65 lety na podzim roku 1957. Tato skutečnost se promítne do připravovaného výstavního plánu. Především podzim by měl být zaměřen na narozeninové oslavy – křest katalogu, umění v prostoru, divadlo, koncerty a také jedna objevená rodačka, která vystavovala v Paříži s Toyen, Šímou, Zrzavým…


Celý článek...