Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 8.3.2021
Z kultury

Městská knihovna půjčuje knihy přes výdejní okénko

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
15.02.21

Ilustrační foto archiv městská knihovnaMěstská knihovna ve Vysokém Mýtě obnovila od 15. února provoz výdejního okénka, které umožňuje výdej předem objednaných výpůjček. O tomto způsobu půjčování knih rozhodla vláda 14. února. „Máme radost, že můžeme přistoupit na možnost výdeje knih o level výše, a tedy opět zprovoznit výdejní okénko. Pravidla zůstávají stejná, budeme vydávat knihy předem objednané, a to za dodržení všech hygienických opatření. Objednávat je možné přes on-line katalog, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo telefonem na číslo 778724360. Pokud čtenář neví, jakou knihu vybrat, rádi mu pomůžeme. Stačí napsat například historický román, a my se pokusíme najít knihu, která by mu vyhovovala,“ řekla vedoucí městské knihovny Daniela Halousková.


Celý článek...
 

V pořadu Na pódiu se jako první představil Adam Čuřík

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
13.01.21

Na pódiu Adam ČuříkM-klub Vysoké Mýto vydává nový pořad s názvem NA PÓDIU. "V době covidové, kdy je bohužel kultura paralyzovaná, chceme našim fanouškům představit medailonky umělců, kteří jsou neodmyslitelně spjatí s Vysokým Mýtem. Takřka každý týden budeme vydávat nové video, ve kterém představíme umělce z našeho okolí. Moderátorem pořadu je můj kolega Petr Mikulecký. Scénář, natáčení a postprodukce je také v režii nás zaměstnanců M-klubu.", uvedl k premiérovému dílu vedoucí M-klubu Vojtěch Sedláček. První, kdo se usadil do gauče NA PÓDIU, byl zpívající kadeřník a multiinstrumentalista Adam Čuřík. Nové pořady najdete na webu M-klubu a na sociálních sítích. Na pódiu Adam Čuřík


 

Soutěž Tři klíče k poznání měst

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
16.12.20

Logo Tři klíče k poznáníV době, kdy jsou památky většinou zavřené a cestování je omezené, můžete poznávat naše krásná města virtuálně. Zúčastněte se dalšího ročníku soutěže Tři klíče k poznání měst. Principem soutěže je najít pomocí nápovědy – jedné fotografie radnice, znaku města a umístění na slepé mapě – konkrétní město. Fotografie radnice, znak města a slepá mapa se postupně po časových intervalech odkrývají. Soutěžící se snaží poznat konkrétní město, za což získává body. Vyhraje ten, kdo jich získá nejvíce. 


Celý článek...
 

Průzory Jany Krejzové virtuálně

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
26.11.20

Video Radek ŠtěpánVýstava keramiky Jany Krejzové nazvaná Průzory zažehne adventní náladu. Na (před)vánoční čas ji připravila Městská galerie Vysoké Mýto. Vzhledem k protiepidemiologickým opatřením ovšem ve virtuálním prostoru. Každou adventní neděli společně zapálíme svíčku a v krátké reportáži nahlédneme prostřednictvím kamery (průzoru) do tvůrčího světa vysokomýtské keramičky. Zajdeme společně do výstavního sálu, kde se koná vernisáž za zavřenými dveřmi. Vydáme se také do Újezdce u Litomyšle, kde výtvarnice žije a tvoří. Zde nahlédneme do jejího ateliéru, galerie a budeme svědky vypalování keramiky. Každý díl doprovodí zajímavé povídání Jany Krejzové a jejího hosta. Při zmírnění vládních opatření bude možné výstavu v galerii navštívit osobně.


Celý článek...