Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 24.3.2023
Z kultury

Promítání dokumentárního filmu Jeseníky, království horské divočiny

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
21.03.23

PlakátV Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě se ve středu 5. dubna od 19.00 uskuteční promítání dokumentárního filmu režiséra Mariána Poláka Jeseníky, království horské divočiny. Srdečně zvou pořadatelé M-klub a Česká křesťanská akademie. Přírodopisný dokumentární film vypráví příběh fascinujícího koloběhu života jedinečné horské přírody Jeseníků. Od divočících řek a potoků, přes rozsáhlé lesy, rozervané skály, houpavá rašeliniště až po nehostinné alpínské bezlesí. Tam všude potkáme unikátní rostliny a zvířata, přizpůsobená drsnému prostředí hor. Film vznikal přes čtyři roky za odborné spolupráce Správy CHKO Jeseníky. Trailer k filmu


 

Marta a Pavel Hoškovi Za čárou

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
21.03.23
Foto archiv MGManželé Marta a Pavel Hoškovi poprvé ve velkém rozsahu vystavují společně. Jejich práce si mohou prohlédnout návštěvníci Městské galerie Vysoké Mýto, a to až do 7. května. Výstava nese název Za čárou a tvoří ji Martiny jemné kresby a malby, Pavel se prezentuje prostorovými objekty z různých materiálů. Zahájení výstavy nazvané Za čárou se uskuteční ve čtvrtek 23. března v 17.00. Pokud byste nestihli, přijďte na komentovanou prohlídku s autory, která je naplánována na čtvrtek 20. dubna v 17.00.

Celý článek...
 

Divadeliér v březnu

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
21.02.23

Divadeliér Foto Petra Šplíchalováv Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá v březnu ve výloze výstavu fotografií Bereniky Haladové nazvanou Do srdce sbírám užaslé střípky okamžiku. Vernisáž proběhne v neděli 5. března v 17.00 před výlohami Divadeliéru. Pokud jste nestihli premiéru loutkového představení Plaváček, tak přijďte do divadla v neděli 12. března od 15.00 na reprízu. V neděli 19. března v 19.00 se v divadle uskuteční beseda s Milanem Halouskem z České kosmické kanceláře nazvaná Kosmonautika převážně nevážně aneb Co dělají kosmonauti, když se řídící středisko nedívá. V neposlední řadě si nenechte ve čtvrtek 23. března v 19.00 ujít premiéru něžné komedie Adély Pellarové SPOLU v podání divadla Di či v úterý 28.  března v 19.00 koncert Zuzany Tvrzníkové, Vlastimila Jurčíka a hostů.


Celý článek...
 

Divadelní spolek Šembera sehrál příběh o přátelství, lásce a zradě

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
31.01.23

Videoreportáž o premiéře hry Jakub a jeho pánVideoreportáž / Premiéru divadelní hry Milana Kundery Jakub a jeho pán uvedl Divadelní spolek Šembera v zaplněném divadelním sále Šemberova divadla ve Vysokém Mýtě v pondělí 30. ledna. Inscenace o třech dějstvích je variací na román Denise Diderota z konce 18. století. Vypráví roztodivné příhody dvou naivních hrdinů, šlechtického pána a jeho sluhy Jakuba, a vzdává neokázalý hold mužskému přátelství. 


Celý článek...
 

Velké století zve na zvučná jména (aktualizováno)

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
31.01.23

Archiv MGMánes, Mařák, Honsa, Hudeček, Štursa… Na zvučná jména malířů a sochařů vsází výstava Velké století 1814–1914. Ta začala v Městské galerii Vysoké Mýto v pátek 3. února. Úvodní slovo zaznělo z úst historičky umění Naděždy Blažíčkové Horové, vnučky krajináře Oldřicha Blažíčka.

Reportáž Městská galerie ve Vysokém Mýtě zahájila letošní výstavní sezonu


Celý článek...
 

Vystoupení dětí s hendikepem a žáků ze základní umělecké školy přineslo radost všem (videoreportáž)

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
23.01.23

Foto archiv město Vysoké MýtoVideoreportáž, fotogalerie / Tradiční Vysokomýtské souznění se uskutečnilo 19. ledna v koncertním sále vysokomýtské základní umělecké školy. Pomáhá bořit bariéry a předsudky a šíří pozitivní energii. Pod záštitou senátorky Miluše Horské ho pořádala Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ ve spolupráci se Základní uměleckou školou Vysoké Mýto a ZUŠ OPEN. Vystoupili na něm také žáci ze Speciální základní školy a Praktické školy Vysoké Mýto, žáci z Konzervatoře a střední školy Jana Deyla a sopranistka Irena Pohl Houkalová, ředitelka ZUŠ OPEN.


Celý článek...
 

Akce v Divadeliéru v únoru

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
17.01.23
PlakátDivadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá ve výloze od 1. února výtvarnou výstavu Radky Vobejdové. Těšit se můžete i na  premiéru loutkového představení Plaváček, které se uskuteční 9. února. Ve čtvrtek 16. února v 19.00 hodin v Divadeliéru zahraje kapela Bitter Mood z Vysokého Mýta písně vlastní i převzaté na pomezí jazzu, blues, soulu a šansonu.

Celý článek...
 

Mikuláš v Orlovně

Email Tisk PDF

Aktuality / Z kultury
09.12.22

Foto archiv Orel jednoty Vysoké MýtoOrel jednota Vysoké Mýto uspořádala pro děti oslavu svatého Mikuláše. Oslava se konala v neděli 4. prosince, kdy byl, po mši svaté v kostele svatého Vavřince, připraven program pro děti. Oslava začala představením příběhu svatého Mikuláše formou divadélka v podání Edity Lipavské. Poté bylo pro děti připraveno několik aktivit v tělocvičně, pod taktovkou Anežky Benešové, o hudební podkres se postaral Ján Kumorek. Děti připravovaly pro Mikuláše překvapení v podobě jeho obrázku. Dále byly k dispozici sportovní pomůcky a děti tak mohly trávit čekání na příchod Mikuláše i sportem.


Celý článek...