Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 26.5.2022
Ze škol

ZUŠ OPEN 2022 ve Vysokém Mýtě a v Nových Hradech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
09.05.22

PlakátVysokomýtská základní umělecká škola pořádá v rámci celostátního happeningu ZUŠ OPEN 2022 tři venkovní akce. První budou v úterý 24. května od 16.00 v amfiteátru M-klubu BUBENICKÁ VYSTOUPENÍ, při kterých se představí žáci oddělení bicích nástrojů. V pátek 27. května od 10.00 do 16.00 bude na různých místech po městě probíhat ŠTAFETA UMĚNÍ. Štafeta povede od budovy základní umělecké školy k soše Přemysla Otakara II. a končit bude na náměstí. V sobotu 28. května od 10.00 do 16.00 vyvrcholí celostátní happening ZUŠ OPEN 2022 opět v nádherném prostředí zahrad zámku v Nových Hradech.


Celý článek...
 

Žáci a pedagogové knířovské základní školy vytvořili Amosovu stezku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
09.05.22

Foto archiv ZŠ KnířovZákladní škola Vysoké Mýto, Knířov se zapojila do soutěže Měníme svět k lepšímu, která je součástí projektu Komenský 2020, jenž vznikl při příležitosti výročí 350. let od úmrtí učitele národů Jana Amose Komenského. 

Po několika měsících práce dětí a pedagogů školy vznikla naučná a zážitková stezka, která na dvanácti panelech přibližuje život a význačné myšlenky Komenského. Součástí jsou tématické úkoly pro starší i mladší děti, aby se při procházce v přírodě nejenom dozvěděly něco nového, ale zároveň se i pobavily. Správnost odpovědí si poté mohou návštěvníci ověřit na konci stezky vyluštěním tajenky, která je dovede na místo s uschovanými odměnami a "vzkazníkem" pro zanechání pozdravu, zprávy či dojmu. Všechny panely doplňují krásné ilustrace dětí.


Celý článek...
 

Svátky jara v Mateřské škole Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
26.04.22
 

Foto archiv MŠ SlunečnáSlavit by se měl každý krásný, slunečný den, ale to si uvědomujeme my dospěláci. Děti ve školce se těšily hlavně na VELIKONOCE. Po důkladné přípravě - velikonoční tvoření na jednotlivých třídách, se děti vydaly na tradiční VELIKONOČNÍ CESTU za velikonočním ZAJÍCEM. Po cestě se naši nejmladší seznámili s velikonočními tradicemi, zazpívali si písničku o jaru a poznávali domácí zvířátka. A protože k Velikonocím patří malovaná vajíčka, která se nám poztrácela po zahradě naší školky musely děti najít každému vajíčku správnou "ošatku".


Celý článek...
 

Děti ze Základní školy Javornického ukázaly, že mají velké srdce

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
08.03.22

Srdce pro UkrajinuKdo ze žáků Základní školy Javornického chtěl, ten přišel v úterý 8. března do školy v modrožlutém oblečení, což bylo symbolem podpory pro válkou zasaženou zemi. Celou akci Srdce pro Ukrajinu přitom žáci vymysleli sami. Součástí podpory byly také připravené sbírky. Žáci si mohli zakoupit stužku v hodnotě 10 korun. Celý výtěžek věnují Českému červenému kříži. Mimo to se žáci zapojili i do sbírky materiální. Všechny vybrané věci již brzy poputují k potřebným.

Reportáž: Děti ze Základní školy Javornického ukázaly, že mají velké srdce


Celý článek...
 

Vysokomýtské divadlo ožilo příběhy pamětníků

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
22.02.22

Foto  Renata Jílková/FotíRnaSlavnostní prezentací v Šemberově divadle 21. února vyvrcholil vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů, ve kterém žáci natáčeli vzpomínky pamětníků ze svého okolí. Jak to vypadá, když na půdě najdete truhlu a v ní tajné dokumenty, které pojednávají o rodinné tragédii? Co se v 80. letech skrývalo v dalekém Mosambiku a jaké tam čekaly nástrahy? A kam v životě dojdete, když se budete chovat laskavě a s pokorou? Odpovědi na tyto otázky hledali žáci vysokomýtských škol.


Celý článek...