Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 1.10.2022
Ze škol

Na vysokomýtském náměstí proběhla znovu mezinárodní soutěž učňů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.09.22

Foto Ivan HudečekVideoreportáž, fotogalerie / Od úterý do čtvrtka 20.-22. září se na náměstí již po jedenácté sešli učni stavebních oborů, aby si před zraky veřejnosti vyzkoušeli, co se naučili ve svých domovských školách. V současnosti je soutěž Řemeslo/Skill největší soutěžní přehlídkou svého druhu. Ve Vysokém Mýtě se tradičně koná již od roku 2011. „Soutěž Řemeslo/Skill vzniklo na podporu technického školství a na podporu řemesel. Vznikla z iniciativy Pardubického kraje, který měl zájem pořádat nějakou akci, která by toto splňovala. Stavební škola se s městem shodla na tom, že by nebylo špatné pořádat tuto soutěž přímo na náměstí před zraky veřejnosti. Ne schovanou ve školám, nebo uzavřených prostorách. My jako Erudio CZ jsme měli s těmito soutěžemi zkušenost. Tak se to dalo dohromady a vznikla soutěž Řemeslo/Skill,“ řekla Lenka Ulrychová.


Celý článek...
 

Gymnázium zve na 26. ročník podzimního dálkového pochodu pro zdraví

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
27.09.22

kujesmajdGymnázium Vysoké Mýto zve všechny příznivce na 26. ročník podzimního dálkového pochodu pro zdraví, který se koná v sobotu 15. října. Trasa povede tentokrát směrem na Choceň. Podzimní dálkový pochod nabídne turistické trasy dlouhé 10 km, 20  km a 35 km a také cyklotrasy 20 km a 35 km.  Start dálkového pochodu bude ze dvora gymnázia od 8.00, ukončení v 16.00. Startovné je 50 korun, malé občerstvení je zajištěno.


Celý článek...
 

Výstava fotografické soutěže Otmarovo oko 2022

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
26.09.22

Otmarovo oko 2022. Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoGymnázium Vysoké Mýto uspořádalo 15. ročník fotografické soutěže Otmarovo oko pro žáky základních a středních škol. V letošním roce byl výběr z trojice témat spojen s dopravou:  Historické okénko, Cestou necestou, Dopravní stavby. Vernisáž a předání cen vítězným fotografům proběhne ve vestibulu Městské knihovny ve Vysokém Mýtě 3. října v 10.00. Výstava potrvá do 31. října.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE


 

Základní škola Knířov získala peníze na vybavení pro venkovní výuku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
21.09.22

Foto archiv ZŠ KnířovZákladní škola Knířov oficiálně obdržela výhru z Tesca 45 tisíc korun na projekt Prožitkové zahrady. Z výhry pořídí vybavení badatelské zóny, didaktický panel a lavičku. Celý kolektiv školy se těší na nové pomůcky i zařízení, které obohatí venkovní výuku a využití najdou i při činnosti školní družiny. Všem, kdo nás v soutěži podpořili, velmi děkujeme.

Monika Bystřická Mandíková, ředitelka školy


Celý článek...
 

Žáci knířovské základní školy se učili v lese

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
13.06.22

Foto archiv ZŠ KnířovVe čtvrtek 9. června prožili žáci knířovské školy dopolední program lesní pedagogiky, který si pro ně připravil ředitel Městských lesů Vysoké Mýto Miroslav Krčil se svými kolegy Danielem Janíkem, Stanislavou Šejblovou a Jitkou Morkesovou. Na třech stanovištích se děti dověděly spoustu zajímavostí o rostlinách a živočiších našich lesů. Ukázaly také, že díky tomu, jak často les navštěvují při výuce a při aktivitách školní družiny, toho již hodně znají a citlivě vnímají potřebu, přínos a význam lesa pro člověka. Na závěr si všichni vyrobili dřevěné přívěsky na krk. Celý program byl zakončen v nově vybudovaném venkovním posezení, kde bylo pro děti připraveno také občerstvení. Velkou radost měly z krásných odměn. Tímto bychom chtěli  poděkovat zaměstnancům  Městských lesů  za vydařené dopoledne s lesní pedagogikou.

Lenka Kobzová, Základní škola Vysoké Mýto, Knířov


Celý článek...
 

Olympiáda mateřských škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
08.06.22

Foto J. BezdíčkováVe středu 8. června se uskutečnil již desátý ročník olympiády všech mateřských škol ve Vysokém Mýtě. Závodilo se v překážkovém běhu, ve skoku do dálky, v hodu do dálky, ve skákání v pytli a ve štafetovém běhu. Po dlouhých deseti letech čekání na vítězství zaslouženě vyhrála Mateřská škola Slunečná Vysoké Mýto. Závodníci si odnesli nejen medaile, diplomy, ceny, ale hlavně radost ze sportu a sounáležitost ke školce, kterou reprezentují. Na vítěze čekala i sladká odměna.


Celý článek...
 

Ptáci, ptáčci všeho druhu přilétli do Mateřské školy Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
08.06.22

Foto archiv MŠ SlunečnáV Mateřské škole Slunečná ve středu 1. června na svátek všech dětí připravili projektový den na téma Ptáci, ptáčci všeho druhu. Děti se učily básničky, písničky, tančily ptačí tanec, vyráběly ptáčky, stavěly hnízda a říkaly si zajímavosti ze světa ptáčků. Po školce "létali" datlové, sovy, barevní papoušci, čápi. Den jsme obohatili ukázkou výcviku dravců ze ZOO Jihlava. A když jsme viděli velkého orla, hned si děti vzpomněly na pohádku o krtečkovi, jak zachraňoval orlí mláďátko. Moc jsme si to s dětmi užili.

Všichni z MŠ Slunečná


Celý článek...
 

Umění na každém kroku ukázalo nadání, píli a radost

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
30.05.22

ZUŠ OPENReportáž / Mladí umělci rozdávali radost v rámci celostátního festivalu ZUŠ OPEN v pátek 27. května ve Vysokém Mýtě a v sobotu 28. května v zahradách zámku v Nových Hradech. Bohatý program připravili žáci a pedagogové ze všech oborů vysokomýtské základní umělecké školy.


Celý článek...
 

Žáci a pedagogové knířovské základní školy vytvořili Amosovu stezku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
09.05.22

Foto archiv ZŠ KnířovZákladní škola Vysoké Mýto, Knířov se zapojila do soutěže Měníme svět k lepšímu, která je součástí projektu Komenský 2020, jenž vznikl při příležitosti výročí 350. let od úmrtí učitele národů Jana Amose Komenského. 

Po několika měsících práce dětí a pedagogů školy vznikla naučná a zážitková stezka, která na dvanácti panelech přibližuje život a význačné myšlenky Komenského. Součástí jsou tématické úkoly pro starší i mladší děti, aby se při procházce v přírodě nejenom dozvěděly něco nového, ale zároveň se i pobavily. Správnost odpovědí si poté mohou návštěvníci ověřit na konci stezky vyluštěním tajenky, která je dovede na místo s uschovanými odměnami a "vzkazníkem" pro zanechání pozdravu, zprávy či dojmu. Všechny panely doplňují krásné ilustrace dětí.


Celý článek...