Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 22.6.2021
Ze škol

Na RANDÁLFESTu vystoupí Michal Horák, Pekař a další výborní muzikanti a kapely

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
17.06.21

RandálfestV pondělí 28.  června se uskuteční už 8. ročník studentského festivalu RANDÁLFEST. Akce se odehraje v amfiteátru M-klubu a pořádají ji studenti a zaměstnanci VOŠ stavební a SŠ stavební Vysoké Mýto. Na soutěžní dopolední program pro studenty naváže od 16.00 hudební festival pro širokou veřejnost, kde řada kapel i tanečních či zájmových skupin v rámci meziprogramu vytvoří příjemnou atmosféru pro hlavní bod večera. Odpoledne vystoupí Bára Kopištová Band, Vláďa Daťka – Pishcoth a Roman Tomeš Band.


Celý článek...
 

MIKÁDOFEST opět v Jungmannových sadech

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
16.06.21

Ilustrační foto archiv Mikádo SVČ Mikádo - středisko volného času zve na MIKÁDOFEST v sobotu 19. června od 9.00 do 21.00 v Jungmannových sadech ve Vysokém Mýtě. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, divadla, workshopy či kouzelníka a parkour show. Nebude chybět ani blešák a také slack line a trampolíny. V rámci programu vystoupí školní kapela ZŠ Javornického, Loutkové divadlo Srdíčko, taneční skupina T-komplex, bubenická sekce ZUŠ Vysoké Mýto pod vedením Tomáše Nováka, Barbora Kopišťová a Tak ne, Divadeliér, On the way home, WxP, Vladimír Daťka a na závěr Machos Burritos. Vstup zdarma. 


Celý článek...
 

ZUŠ OPEN v zahradách novohradského zámku pod taktovkou vysokomýtské ZUŠky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.06.21

Zámek Nové Hrady, foto Lukáš ZemanFestival ZUŠ OPEN 2021 - Umění bez roušky se uskuteční v sobotu 26. června v krásném prostředí zámeckého parku v Nových Hradech. Tuto akci připravila Základní umělecká škola Vysoké Mýto ve spolupráci s dalšími základními uměleckými školami z Pardubického kraje a z Rychnova nad Kněžnou. Výtěžek bude věnován Oblastní charitě Nové Hrady.


Celý článek...
 

Putování za písničkou v Mateřské škole Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
03.06.21

Foto archiv MŠ SlunečnáV celém areálu Mateřské školy Slunečná se na DEN DĚTÍ v úterý 1. června rozezněl dětský zpěv. Děti putovaly za lidovou písničkou a písniček našly hned jedenáct. Nejprve je musely poznat podle obrázků, pak si je zazpívat a ještě k tomu splnit úkol k tématu písničky -  například prolézt strachovým pytlem, hodit tři různě veliké míčky do cíle, odnést pytel slámy, lézt po štaflích, odskákat v pytli, poznat hudební nástroje na obrázcích, zahrát si na honěnou, chodit na chůdách, postavit pec z velkých kostek, proběhnout slalom s kolečkem či uběhnout trasu se štafetovým kolíkem. A jaké písničky si děti zazpívaly? Třeba tu o té peci, co spadla, o kočce, co lezla dírou, o psovi, který skákal přes oves, o zahradníkovi, který šel s motykou, o lišce co sedí pod dubem a mnoho dalších známých písniček. K tomu nám ještě přálo hezké počasí a všichni jsme si to moc užili.

Všichni z MŠ


Celý článek...
 

Cesta za poznáním na zahradě Mateřské školy Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
21.05.21

Foto archiv MŠ SlunečnáVelkou výhodou Mateřské školy Slunečná je veliká zahrada s mnoha stromy a keři. A protože stromů je více než 20 druhů, zábava se sama nabízí. Děti a paní učitelky ze třídy SKŘÍTKŮ si pro ostatní připravily jarní procházku zahradou s plnými košíky plodů. Úkolem dětí bylo najít stromy, ke kterým plody patří: šišky ke smrku, jablíčka k jabloni, oříšky k lísce..., a přitom se něco dozvědět o stromech v naší zahradě. Dařilo se jim plnit i další úkoly. Děti skákaly jako veverky, házely šiškami na cíl, tvořily obrázky ze šišek borovice, hádaly co skrývaly tři oříšky z pohádky o Popelce a vymýšlely, co všechno se vyrábí z lipového dřeva. Odměnou jim byla pohádka o lese, kterou jim paní učitelky přečetly při odpoledním odpočinku.


Celý článek...
 

Kytičky díků z vysokomýtského náměstí pro zdravotníky a všechny lidi v první linii

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
24.04.21

Foto Radek ŠtěpánCelou sobotu 24. dubna se na náměstí malovaly kytičky jako poděkování zdravotníkům za jejich obětavost, péči, ochotu a profesionální přístup. Zapojit se mohl každý. Vše, co je k malování potřeba bylo přichystáno na místě. Díky tomu vzniklo nepřehlédnutelné dílo. Akci uspořádala Základní umělecká škola Vysoké Mýto ve spolupráci se Střediskem volného času Mikádo, Gymnáziem Vysoké Mýto a M-klubem.

Reportáž Z vysokomýtského náměstí se stalo malířské plátno

Kytice díků, letecké fotografie Radek Štěpán

Foto Aleš Felgr


Celý článek...
 

Československý on-line koncert základních uměleckých škol z Vysokého Mýta a Spišské Belé

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
11.03.21

On-line československý koncertI v době pandemie a s tím spojené distanční výuky spolupracuje Základní umělecká škola Vysoké Mýto se zahraničními školami. Tentokrát spojila síly a umění se Základní uměleckou školou Ladislava Mednyánszkeho z partnerské Spišské Belé a společně vytvořily mezinárodní on-line koncert, kde se představili žáci z obou základních uměleckých škol. Žáky a příznivce hudby v úvodu koncertu pozdravily ředitelky škol Iva Vrátilová a Zuzana Kosturko. „Je mi velkou ctí že vás mohu přivítat na našem společném mezinárodním koncertě. Je to náš první koncert v distanční přeshraniční formě.  Tak si ho pojďme užít,“ řekla ředitelka vysokomýtské základní umělecké školy Iva Vrátilová.


Celý článek...
 

Základní umělecká škola získala nový klavír

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
25.11.20

ZUŠ OPEN 2018, foto Ivan KrejzaVysokomýtská základní umělecká škola převezme nový klavír značky Petrof, který ji na základě výsledků grantové výzvy Piana do škol věnuje Nadace Karel Komárek Family Foundation. „Radostnou zprávu jsme se dozvěděli ve středu 24. listopadu z on-line tiskové konference,“ řekla ředitelka Iva Vrátilová a dodala: „Nástroj je pro naši školu obrovským přínosem, bude sloužit dětem, ale i pedagogům v jejich umělecké práci. Jsme velmi vděčni!“ 


Celý článek...