Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 28.1.2023
Ze škol

Dny otevřených dveří a přijímačky nanečisto v TECHNICKÉ ŠKOLE

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
24.01.23

Plakát technická škola DOD 2023Střední škola technická Vysoké Mýto zve žáky základních škol a jejich rodiče na Dny otevřených dveří a také na přijímačky nanečisto. Dny otevřených dveří se budou se konat 11. února a 25. února. Přijímačky nanečisto si v technické škole budou moci žáci vyzkoušet 14. února a 14. března, vždy od 14.00 do 16.45.


Celý článek...
 

Vánoční setkání v Mateřské škole Kamarádi

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
16.12.22

Foto archiv MŠ KamarádiVe středu 7. prosince se celá naše školka zahalila do slavnostního hávu, třídami se linula vánoční hudba a světla svíček nám pomohla vykouzlit pravou vánoční atmosféru. Po přivítání se rodiče s dětmi vypravili do jednotlivých tříd, kde si vyrobili svícny, vánoční stromečky, ozdobili perníčky, zazpívali společně koledy a mohli se vyfotit v našem ledovém království.  Na školním dvoře si prohlédli výstavu stromečků všech tříd a při zpáteční cestě tunelem si mohli vybrat z pestré nabídky dárečků, které pro ně vyrobily společně s dětmi paní učitelky. Odměnou pro nás byly rozzářené oči dětí a úsměv na tváři rodičů.

Petra Kozminská, ředitelka MŠ Kamarádi


Celý článek...
 

Úspěch studentů gymnázia v literární soutěži Pardubické střípky

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
13.12.22

Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoZa doprovodu sněhové nadílky jsme se vydali v pondělí 12. prosince na vyhlášení výsledků literární soutěže Pardubické střípky. Dopravní prostředky kupodivu nebyly udolány sněhem a jely, a to celkem včas. Vše jsme tedy stihli, dokonce i oběd… Vyhlášení výsledků se tentokrát uskutečnilo na radnici na Pernštýnském náměstí. Krásná neorenesanční budova poskytla celé akci příjemný prostor, atmosféra už byla předvánoční (v rámci kulturního programu jsme si mohli zazpívat koledy…).


Celý článek...
 

Studenti připomněli smutné výročí

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
12.12.22

Foto archiv Regionální muzeum ve Vysokém MýtěVideoreportáž / V úterý 6. prosince se sešli zástupci muzea, gymnázia i města spolu s početnou veřejností, aby společně připomněli smutnou část historie Vysokého Mýta - 80 let od transportu Židů z města. Výjimečného zpracování osudů vysokomýtských židovských rodin se ujal tým studentů z gymnázia, který ve spolupráci s regionálním muzeem nacvičil pásmo zachycující příběhy ze čtyř místních rodin. Všichni museli nuceně nastoupit do transportu a jen několik se jich vrátilo. 

Videoreportáž Studenti připomenuli smutné výročí 


Celý článek...
 

Divadelní představení vysokomýtských gymnazistů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
12.12.22

Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoZástupci muzea, gymnázia i města spolu s početnou veřejností si přišli v úterý 6. prosince připomenout smutnou část historie Vysokého Mýta. Výjimečného zpracování osudů vysokomýtských židovských rodin se ujal tým studentů z gymnázia. Vlastní scénář a režie, hudba, kulisy, kostýmy i herci, to vše zvládl realizační tým osmi dívek, který okolo sebe soustředil okolo 40 zájemců o vytvoření živých vzpomínek k výročí 80 let transportů židů. Netradiční poznávání regionální historie, týmová práce, organizace, plánování, překonávání problémů, komunikace. To vše museli studenti během tohoto roku zvládnout a naučit se.


Celý článek...
 

Studenti gymnázia z Vysokého Mýta jsou mezi oceněnými mladými talenty Pardubického kraje

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
12.12.22
Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoSlavnostní vyhlášení vítězů letošního ročníku Mladý talent proběhlo na zámku v Pardubicích v úterý 6. prosince s hudebními vstupy Michala Horáka. Mezi oceněnými byly i dvě naše maturantky Kateřina Nejedlá a Patricie Vanická, které zvítězily v humanitním oboru. Kateřina Nejedlá svůj dlouhodobý zájem o historii v loňském roce završila výrazným úspěchem, a to 2. místem v celostátním kole SOČ s prací „Osudy rodiny Roubíčkových na pozadí událostí šoa“ Patricie Vanická se dlouhodobě věnuje různým společenským aktivitám formou projektů, dobrovolnictví a účastí na soutěžích a stážích národního i mezinárodního dosahu.

Celý článek...
 

Mikuláš přišel i do Mateřské školy Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
07.12.22

Foto archiv MŠ SlunečnáKdo to klepe? Bílý pán.

Mikuláš dnes přišel k nám.

Anděl a čert přišli s ním,

zjistit, jestli nezlobím.

I do naší školky zavítala návštěva, přišel Mikuláš s andělem a čerty. My máme ale pro strach uděláno. Ukázali jsme, že se nemusíme bát. Návštěvě z nebe i pekla jsme zazpívali, zatančili a recitovali. Čertíci odešli s nepořízenou a Mikuláš s andělem nás pochválili a odměnili balíčkem s ovocem a dobrůtkou. Děkujeme.

Všichni z MŠ Slunečná

 


Celý článek...
 

Adventní spirála ve Čtyřlístku se opět rozsvítila

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
02.12.22

Archiv MŠ ČtyřlístekKrásné adventní odpoledne prožily děti z mateřské školy Čtyřlístek se svými rodiči ve středu 30. listopadu. Při odchodu domů na ně čekalo na zahradě velké překvapení. V altánu si za doprovodu vánočních koled všichni mohli vybrat z různých drobných vánočních dekorací, malých i větších dárečků, které děti s paní učitelkami, s rodiči i prarodiči připravily pro radost a potěšení všem návštěvníkům. Pak už na ně čekal anděl, se kterým si děti prošly rozsvícenou Adventní spirálou až na konec ke světýlku, a tam jim zapálil ve školce vyrobený svícínek. Všichni jsme v tento den ze školky odcházeli s rozsvícenými svícínky a rozzářenýma očima…

Martina Wichová, MŠ Čtyřlístek


Celý článek...
 

Pocta krokusům

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
15.11.22

Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoV letošním roce 2022 se žáci Gymnázia Vysoké Mýto ze třídy sekundy zúčastnili mezinárodního projektu KROKUS, který realizuje irská organizace (HETI = Holocaust Education Trust Ireland) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Každá škola, která se chtěla zúčastnit této akce, obdržela 50 cibulek krokusů, které mají připomínat zemřelé židovské i další děti, které nepřežily v koncentračních táborech.


Celý článek...
 

Dýňová cesta v Mateřské škole Slunečná

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
08.11.22

Foto archiv MŠ SlunečnáJak vypadá školka večer? Když je vyzdobená strašidly? Přijďte se podívat! Děti si s paní učitelkami v jednotlivých třídách vytvořily z dýní dýňová strašidla. Společně pak dýněmi ozdobily místečko na zahradě. A protože jsme velká školka a máme celkem devět tříd, strašidýlek a nejen dýňových bylo opravdu hodně. Ve středu 2. listopadu akce vyvrcholila večerní stezkou. Nasvícená strašidýlka a nasvícená cesta naší zahradou zpříjemnila jeden krásný podvečer pro děti a jejich rodiče. Na závěr cesty čekaly dvě čarodějnice s odměnami, které děti dostaly za odvahu. Druhý den pak děti měly možnost si cestu projít ve dne, kdy vše vypadalo úplně jinak. Dýňová cesta se všem moc líbila, některé děti se na večer důkladně připravily - převlékly se za strašidla, čarodějnice, na cestu si svítily lampionem. A úplně nejlepší bylo to, že si ji děti pomohly připravit sami.

Všichni z MŠ Slunečná


Celý článek...
 

Setkání po letech na gymnáziu

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
07.11.22

Foto archiv Gymnázium Vysoké MýtoGymnázium ve Vysokém Mýtě se již v roce 1879 stalo školou, na které studovala či působila celá řada zajímavých a významných osobností. Jen pár jmen – orientalista Alois Musil, znalec antického světa Otmar Vaňorný; Rudolf Popler, olympijský sportovec; ředitel školy a hrdina odboje Josef Kolář či odvážní studenti, kteří položili své životy za vlast v době okupace a mají svůj památník před naší školou.


Celý článek...
 

Strom fantazie dětí z vysokomýtských mateřských škol

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
27.10.22

Foto archiv MŠ SlunečnáMateřské školy ve Vysokém Mýtě a Miniškolka Všeználek se zapojily do akce "ENVIRONMENTÁLNÍ SOUTĚŽ S IVECO CR PRO DĚTI V MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH - STROM FANTAZIE" - oslavte s námi Den stromů. Vytvořte z odpadového materiálu strom podle vaší fantazie - strom přání, strom života... K výrobě stromu jsme použili různý materiál - alobal /víčka od jogurtu/, přeložky od vajíček, zbytky látek, tvrdý papír, igelit. Děti z každé školky vytvořily svůj STROM FANTAZIE  a výsledek byl naprosto ÚŽASNÝ. Při tvoření děti zapojily nejen svou fantazii, šikovné ručičky, seznámily se z materiálem, který do přírody opravdu nepatří, ale hlavně při výrobě stromu jsme měli možnost zamyslet se, a říct si o tom, jak je potřeba chránit naše okolí pro nás a všechny lidičky do budoucna, aby naše ZEMĚ byla stále tak KRÁSNÁ. 

Děti a paní učitelky z MŠ


Celý článek...
 

TECHNOhrátky ve Vysokém Mýtě potvrdily rostoucí zájem školáků o stavební obory

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
19.10.22
Foto archiv TECHNOhrátky, Pardubický krajStavební profese na středních odborných školách v Pardubickém kraji v současné době hlásí rekordní zájem. Důkazem tohoto pozitivního trendu byly také TECHNOhrátky, které ve středu 19. října zavítaly do Vyšší odborné školy stavební a Střední školy stavební Vysoké Mýto. Seznámit se s obory pozemní stavitelství–architektura, dopravní stavitelství, vodohospodářské stavby, instalatér, truhlář a zedník sem přijelo 126 žáků z osmi základních škol z celého regionu.

Celý článek...
 

Na vysokomýtském náměstí se konala mezinárodní soutěž učňů

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
28.09.22

Foto Ivan HudečekVideoreportáž, fotogalerie / Od úterý do čtvrtka 20.-22. září se na náměstí již po jedenácté sešli učni stavebních oborů, aby si před zraky veřejnosti vyzkoušeli, co se naučili ve svých domovských školách. V současnosti je soutěž Řemeslo/Skill největší soutěžní přehlídkou svého druhu. Ve Vysokém Mýtě se tradičně koná již od roku 2011. „Soutěž Řemeslo/Skill vzniklo na podporu technického školství a na podporu řemesel. Vznikla z iniciativy Pardubického kraje, který měl zájem pořádat nějakou akci, která by toto splňovala. Stavební škola se s městem shodla na tom, že by nebylo špatné pořádat tuto soutěž přímo na náměstí před zraky veřejnosti. Ne schovanou ve školám, nebo uzavřených prostorách. My jako Erudio CZ jsme měli s těmito soutěžemi zkušenost. Tak se to dalo dohromady a vznikla soutěž Řemeslo/Skill,“ řekla Lenka Ulrychová.


Celý článek...
 

Základní škola Knířov získala peníze na vybavení pro venkovní výuku

Email Tisk PDF

Aktuality / Ze škol
21.09.22

Foto archiv ZŠ KnířovZákladní škola Knířov oficiálně obdržela výhru z Tesca 45 tisíc korun na projekt Prožitkové zahrady. Z výhry pořídí vybavení badatelské zóny, didaktický panel a lavičku. Celý kolektiv školy se těší na nové pomůcky i zařízení, které obohatí venkovní výuku a využití najdou i při činnosti školní družiny. Všem, kdo nás v soutěži podpořili, velmi děkujeme.

Monika Bystřická Mandíková, ředitelka školy


Celý článek...