Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 29.11.2022

Suchánek s Rolencem jsou mistry světa ve sprintu na divoké vodě


Foto Aleš BerkaDějištěm letošního Mistrovství světa ve slalomu a sprintu na divoké vodě se stala slovenská metropole Bratislava. Soutěžilo se na umělé slalomové dráze v Čuňovu. Ta byla vybudována při stavbě vodního díla Gabčíkovo – Nagymaros. Od minulého roku zde probíhala její rekonstrukce, která byla dokončena krátce před mistrovstvím světa. Nebylo zde proto mnoho prostoru pro trénink, což řadě závodníků činilo značné potíže. Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem (Pardubice) se však s nástrahami obtížné a pulzující vody dokázali vyrovnat na jedničku. Již ve čtvrtek, kdy se jela kvalifikace, prokázali, že na to mají a nejlepším časem si zajistili přímý postup do sobotního finále.

 

Spolu s nimi se to podařilo i další české dvojici Novák – Haleš, dále trojnásobným olympijským vítězům bratrům Hochshornerovým ze Slovenska, francouzské dvojici Troubady – Moret a italským bratrům Quintareliovým. Obhájci titulu Francouzi Santamaria – Dazeur nebyli mezi pěticí postupujících a museli spolu s ostatními nastoupit do druhé kvalifikační jízdy. Zde byli nakonec nejrychlejší před další českou posádkou Rygel – Veselý. Do finálové desítky postoupila i čtvrtá česká loď Tomek – Šrámek.

 

Ve finálové desítce tak měli Češi čtyři lodě, Francouzi tři a Slováci, Italové a Slovinci po jedné lodi. Sobotní finále se tak podle očekávání odehrálo v souboji českých a francouzských dvojic. V něm Dan s Ondřejem jako poslední startující s nejlepším časem z kvalifikace dokázali svůj výkon zopakovat a s náskokem 13 setin sekundy zvítězili před rovněž výtečně jedoucími obhájci titulu Santamaria – Dazeur. Bronzové medaile získala francouzská posádka Troubady – Moret před českou dvojicí Rygel – Veselý.

Luděk Roleček

Foto Aleš Berka a Martin Zilka

 

Foto Aleš Berka Foto Aleš Berka
   
Foto Martin Zilka Foto Martin Zilka
   
Foto Martin Zilka