Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 19.1.2022

Stolní tenis: Remízový maratón a povinná výhra


Foto archiv Orel Vysoké MýtoPrvní prosincovou sobotu odehral Orel Vysoké Mýto A dvě důležitá utkání s áčkovými týmy v Moravské Třebové a v Lanškrouně.

Slovan Moravská Třebová A - Orel Vysoké Mýto A    9:9  

Dopolední venkovní utkání odehráli hráči Vysokého Mýta na horké půdě v Moravské Třebové. Po úvodních čtyřhrách se body rozdělily, jelikož Dvořák s Křepelkou nenašli recept na domácí pár Maděra - Hýbl. Naopak v pátém setu vysokomýtská dvojice Fišer - Hýbl vydřela velice důležitý bod. Úvodní série singlů nám moc nevyšla, jelikož jediný přidal bod Křepelka výhrou nad Mrvou. Honza Hýbl prohrál vyhraný zápas, ve kterém v pátém setu nedokázal proměnit čtyři mečboly. Dvořák prohrál s Maděrou a Fišer s Hýblem.

Za stavu 4:2 pro domácí načal druhou sérii singlů vítězně Křepelka, když porazil lehce Kalandru. Hýbl vydřel výhru v pátém setu nad Maděrou. Důležitý bod přidal Dvořák, když jako jediný porazil domácí jedničku Hýbla ve velice ostrém a vyhroceném zápase 3:2. Do třetí série singlů se šlo za stavu 5:5, kde nastoupil Křepelka s Maděrou a k údivu všech Maděra Křepelku porazil. V zápase hráčů, kteří mají stejné příjmení, byl úspěšnější ten domácí Hýbl, když vyhrál 3:2. Další bod přidal Dvořák, když po soustředěném výkonu porazil Mrvu, a Fišer krásně „ublokoval“ Kalandru. Za opět vyrovnaného stavu 7:7 se šlo do poslední série singlů, kde bohužel Křepelka prohrál s Hýblem 3:1. Vysokomýtský Hýbl předvedl skvostnou obrátku ze stavu 0:2 na 3:2, když ve čtvrtém setu dokonce odvracel mečboly. Dvořák prohrál s Kalandrou a rozhodnout se muselo v posledním zápase, ve kterém Fišer kontroloval průběh zápasu i po nepříjemném zásahu míčku do oka a porazil Maděru 3:1 na sety a po 4,5 hodinách tak byl konečný stav 9:9.

 

Body: Jan Hýbl 2,5 b, Tomáš Křepelka 2 b, Martin Dvořák 2 b, Lukáš Fišer 2,5 b

 

TJ Lanškroun A - Orel Vysoké Mýto A  5 : 10     

Odpolední utkání mělo mít dle tabulky jednoznačný průběh a vše tomu nasvědčovalo. Úvodní čtyřhry vysokomýtští zvládli shodně 3:1 a ujali se vedení 2:0. Úvodní série singlů vyšla dle představ, když hosté vyhráli všechny zápasy. Křepelka porazil Vybírala, Dvořák přehrál Kristka, Hýbl nedal šanci Dokoupilovi a v krásném pětisetovém zápase Fišer porazil Jányše. Za stavu 6:0 opět Křepelka vyhrál nad domácím Kristkem, ale hned další zápas Dvořák prohrál s Dokoupilem, Hýbl s Jányšem a tak domácí snížili na 7:2. Tuto malou sérii utnul Fišer, když porazil Vybírala a Křepelka Dokoupila. Další malou sérii nastartoval Jányš, když porazil Dvořáka, Vybíral vydřel výhru nad Hýblem a Kristek doslova „uprasil“ Fišera. Za stavu 9:5 utnul tuto sérii Křepelka, když porazil Jányše a tím potvrdil naše vítězství. Jako nováček soutěže jsme v neúplné divizní tabulce na krásném 3. místě, což je nad očekávání.

 

Body: Jan Hýbl 1,5 b, Tomáš Křepelka 4,5 b, Martin Dvořák 1,5 b, Lukáš Fišer 2,5 b

Martin Dvořák

 

tabulka

 

Foto archiv Orel Vysoké Mýto

 

Foto archiv Orel Vysoké Mýto Foto archiv Orel Vysoké Mýto
   
Foto archiv Orel Vysoké Mýto Foto archiv Orel Vysoké Mýto